Recommended Posts

e36 m52b28 ili ti 328i :(

E pocelo je da mi smeta ovo

Dok je auto hladan ler gas stoji ovde, i radi besprekorno mirno...

hladan.jpg

znaci 650-700 rpm

Kada motor postigne radnu temperaturu pocne da zeza

zaustavi se prvo na oko 700 rpm, tu ostane malo a onda pocne da brljavi tj. polako padne do oko 550rpm... Naravno pocne malo i nemirnije da radi ali samo malo... a nekad kao da stucne pa mi padne i do 500... Evo probao sam da snimim, jbg. telefonom...

Isto sam primetio da ima i knedlu kada sam u visokom stepenu prenosa a relativno idem malom brzinom i naglo dam gas on cimne pa pocne da ubrzava, kada dajem gas laganije to se ne ljavlja...

Svecice su nove NGK (kupljene od uvoznika) mada je ista situacija bila i sa starim (mada su one bile garave)...

ICV je ciscen bas skoro...

CCV je menjan takodje skoro....

filter goriva takodje...

Da nije vakum? Cime da prskam da bi otkrio da li je vakum, starterom ili ...?

Da nije onaj djavo TPS...? Kako da ga testiram...?

Na netu sam nalazio da su neki prali protokomer (MAF) alkoholom....

Bord ne priljavljuje nista... sve OK

Dijagnostika?

Unapred zahvalan ljudima dobre volje..... :D

Link to post
Share on other sites

najbolje dijagnostika...

moj jedan prijatelj je imao iste simptome i + nedostatak snage u visokim RPM...

bilo je do senzora bregaste...

Link to post
Share on other sites

Sad sam probao da otkacim protokomer i da probam bez njega.... SVE ISTO...

A zaboravio sam da kazem i da kad je auto na leru kada naglo dodam gas auto "stucne" 1-2 puta pa tek onda nabije obrtaje....

Suki hvala na brzom odgovoru...

Ako ne resim uskoro sam i ide na dijagnostiku.... :(

Link to post
Share on other sites
Sad sam probao da otkacim protokomer i da probam bez njega.... SVE ISTO...

A zaboravio sam da kazem i da kad je auto na leru kada naglo dodam gas auto "stucne" 1-2 puta pa tek onda nabije obrtaje....

Suki hvala na brzom odgovoru...

Ako ne resim uskoro sam i ide na dijagnostiku.... :(

pa ovako kad ga stisnes..kako ide...cini li ti se da je lijen malo...iste simptome je imao moj frend...

Link to post
Share on other sites

Dizne

Link to post
Share on other sites

Dizne, naravno.

A gle, aaaaa, za fals? Skines filter vazduha, upalis auto i stavis ruku na ulazu vazduha u MAF, auto ce da se gasi a vakum bi trebalo da drzi 30-40 sekundi (kod mene drzi preko 2 min jer nema falsa). Drzis ruku tako pa ces cut fijukanje vazduha ako ga ima uopste.

Link to post
Share on other sites
Dizne, naravno.

A gle, aaaaa, za fals? Skines filter vazduha, upalis auto i stavis ruku na ulazu vazduha u MAF, auto ce da se gasi a vakum bi trebalo da drzi 30-40 sekundi (kod mene drzi preko 2 min jer nema falsa). Drzis ruku tako pa ces cut fijukanje vazduha ako ga ima uopste.

Ja sam to probao sa filterom ali kod mene ugasi odma kad mu zalepim ruku

Link to post
Share on other sites

Pa i treba da se gasi, ali vakum treba da zadrzi jos 30-40 sekundi, tako sam ja shvatio....

Inace zakazao sam dijagnostiku sutra pa cu da vidim... sta i kako je....

Link to post
Share on other sites

Ok...

Danas sam video da mi ulazi fals vazduh ali samo malo, drzi jedno 25-30 sekundi, negde oko usisne grane skroz pozadi do kabine sumnjam na ovo, nisam siguran jer me kisa zajeb....

http://bmwfans.info/parts/catalog/E36/Seda...njection_valve/

redni broj 6

Regulator pritiska tj. crevo vakuma koje ide na njega

ili

dihtung na usisnoj .... Videcemo....

Link to post
Share on other sites

Ja sam stalno dobio P1188 i P1189, i nisam mogao da otkrijem taj fals.

Skinuo sam usisnu, ocistio sve spojeve i na svaki moguci spoj sam stavio Victor Reinz silikon. No more falsa!

Link to post
Share on other sites

Dijagnostika ljavlja gresku na MAF-u. E sad mozda protokomer brljavi zbog fals vazduha, sutra skidam granu i menjam dihtung i sve sumljivo... Pa cu ponovo na komp da vidim, ako zeza onda protokomer drugi :lol2: ...

A dijagnostika radjena u BOSH servisu, neki Bosh-ov program, bem li ga...

Link to post
Share on other sites

To je taj silikon.

Stavi ga na svaki spoj, tu gdje se kaci CCV, ICV, onda oko senzora temperature...ma svugdje. I onda, ostavi ga jedno pola sata.

Ali budi oprezan sa dzekovima, skoro svi dzekovi su isti i mozes da ih fulas na pogresna mjesta. Treba da ocistis glavu motora gdje ide usisna grana i pazi da ti ne padne sto u rupe usisa.

Link to post
Share on other sites

Znam pazicu... Glavu cu da cistim plastikom, tj. karticom....

Dzekove cu da belezim bojom da ih ne zajebem...

Kazi mi samo jos ovo, silikon da stavljam gde ide dihtung ili je dihtung dovoljan???

Link to post
Share on other sites

Rezultati su sledeci....

Zamenio sam dihtung usisne, onda otislo mi bilo vakum crevo na regulatoru pritiska, crevo od CCV-a do merca i jedna dizna kad je ranije cackana nije bila lepo namestena tj. ustipana bila gumica crna i tu je navlacilo...

Sad mi vakum drzi korektnih :lol2: 1 minut i 40 sekundi...

Seckanje se smanjilo ali se jos uvek ljavi ponekad, ler ostao isti a auto cini mi se dosta agilniji, mozda tripujem...

Cuje mi se neko pistanje (cvrckanje :lol2: ) negde ispod grane ili ICV ili CCV ne mogu da provalim, kad iskljucim ICV pistanje se pojaca...

To cu da prepustim nekom profesionalcu, ja sam se zadovoljio skidanjem grane :lol2:

I jos jedno pitanje da li protokomer unutra treba da ima 1 ili dve one zicice, pitam posto ja imam dva drzaca i jednu zicicu?

Link to post
Share on other sites
e36 m52b28 ili ti 328i :lol2:

E pocelo je da mi smeta ovo

Dok je auto hladan ler gas stoji ovde, i radi besprekorno mirno...

hladan.jpg

znaci 650-700 rpm

Kada motor postigne radnu temperaturu pocne da zeza

zaustavi se prvo na oko 700 rpm, tu ostane malo a onda pocne da brljavi tj. polako padne do oko 550rpm... Naravno pocne malo i nemirnije da radi ali samo malo... a nekad kao da stucne pa mi padne i do 500... Evo probao sam da snimim, jbg. telefonom...

Isto sam primetio da ima i knedlu kada sam u visokom stepenu prenosa a relativno idem malom brzinom i naglo dam gas on cimne pa pocne da ubrzava, kada dajem gas laganije to se ne ljavlja...

Svecice su nove NGK (kupljene od uvoznika) mada je ista situacija bila i sa starim (mada su one bile garave)...

ICV je ciscen bas skoro...

CCV je menjan takodje skoro....

filter goriva takodje...

Da nije vakum? Cime da prskam da bi otkrio da li je vakum, starterom ili ...?

Da nije onaj djavo TPS...? Kako da ga testiram...?

Na netu sam nalazio da su neki prali protokomer (MAF) alkoholom....

Bord ne priljavljuje nista... sve OK

Dijagnostika?

Unapred zahvalan ljudima dobre volje..... :lol2:

Napisao sam na pocetku da je M52b28 u pitanju....

Verovatno je isto dva drzaca jedan film za m50 i m52...

Link to post
Share on other sites