Recommended Posts

Bio sam na odmoru, stalno cimao moju masinu, tamo, ovamo, muzika non-stop, i sve je bilo ok do jedno 2 dana pred polazak kuci.

Da podjem u setnju na planinu, kad ono nece da upali. Pocene lagano da vergla ali nista, aj ponovo mu dam kontakt, i klik, nista.

Dosao neki majstor sa yugicem, prikopca njegov akomulator i upalim. Kaze neka radi malo napunice se. Izmerio napon, po njemu, crkla mi jedna celija. Dosao sam kuci sa odmora, posto je posle toga palio, evo i sad pali ali nece uvek iz prve. Bar tako je pre radio. Lampica sa akomulatorom na tabli mi posle paljenja kao svetli, ali jedva, kao da ima svetla do nje pa dopire pomalo do njegove nazovi ikone.

Sad sam u dilemi, nemam pojma sta je, on normalno radi ali mi to smeta.

Napominjem da je dizel i da samim tim trosi vise struje.

Po meni postoje 2 mogucnosti.

Vuce negde struju, ili je akomulator na izdisaju.

Imate li neki predlog?

Ako je struja u pitanju, kako bih to mogao proveriti, ali ako je aku, koji mi preporucujete?

Link to post
Share on other sites

Ah zaboravih da kazem, da me ne ispravljate i ucite gramatici, za ono AKOMULATOR.

Znam vrlo dobro da se kaze akumulator, ali ovde kod mene narodski kazu o umesto u, te sam zato tako i napisao.

Ma nebitno skroz, bitno da razumete sta sam hteo reci.

Ima li ko neki savet, predlog?

Link to post
Share on other sites

moguce je da alternator ne puni , mozda vuce negde struju , otvori i pogledaj da li su celije suve , ne razumem ono sto kazes " pali ali nece iz prve " ???

Link to post
Share on other sites

moguce je da alternator ne puni , mozda vuce negde struju , otvori i pogledaj da li su celije suve , ne razumem ono sto kazes " pali ali nece iz prve " ???

Ma kada sam reko pali ali ne iz prve, mislio sam da mi sada zavergla jedno 3-4 puta, dok je pre palio kao mina. Maltene i ne cujes da je zaverglao.

Sto rece ti, moguce da je alternator, provericu.

Link to post
Share on other sites

AKo nema vode sipaj destilovanu obavezno.

Ako i posle toga zajebava, skini ga, prikljuci na punjac pa vidi da li sve celije da kazem narodski krckaju, ona koja ne krcka ta je neispravna

BTW, jedan od najacih testova za akumulator koji sam cuo, zaverglaj i u isto vreme stisni sirenu, ako sirena promeni ton (na tise naravno), otis'o akumulator.

Link to post
Share on other sites

AKo nema vode sipaj destilovanu obavezno.

Ako i posle toga zajebava, skini ga, prikljuci na punjac pa vidi da li sve celije da kazem narodski krckaju, ona koja ne krcka ta je neispravna

BTW, jedan od najacih testova za akumulator koji sam cuo, zaverglaj i u isto vreme stisni sirenu, ako sirena promeni ton (na tise naravno), otis'o akumulator.

Prvi put cujem za ovo, sada je vece, pa da ne dizem frku ali probacu sutra ujutro.

Ima da budim komsiluk ko petao, naravno ako je aku ispravan :big_boss:

Link to post
Share on other sites

ako su celije totalno smrt suve ,ipak ces morati da ides u neku radnju da ti naprave kiselinu , destilovana je samo za dopunjavanje polupraznih celija

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

mislim da bi trebalo da zamenis akumulator i da proveris punjenje.uzmi slobodno blek hors(domaci)dobri su a i imaju dobru garanciju.ako imas mesta uglavi i malo veci akumulator jer nece da skodi.ja imam 324d i imam aku.od 97 ampera.nije me izdao ni na -18 .auto pali kao mina.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

zavisi koji akumulator imash.

324d najmanji akumulator od 90 ampera.

shto vishe grejaca samim tim i vishe struje vuce,a dizelashi imaju i alnasere koji moraju da verglaju mnogo brze tako da i tu ode mnogo struje.

kupish lepo Vartin akumulator od 110 ampera i mozesh da ga verglash ojhaaaaaaa,a da ne ostane bez struje :)

Link to post
Share on other sites

I meni se slicno desavalo, alternator i alanser su bili mokri od ulja za servo!!! Meni je bocica za servo tacno iznad njih i curela je po njima! Trebalo je mesec dana da curi da bi sj.balo obe stvari!!!

Link to post
Share on other sites

mom drugu na 324D je radio par godina akumulator sa fica od ja mislim 45ah... palio je kao mina... :)

to jeste, moze kad auto ima dobru kompresiju,ali kad malo zahladni i ne upalish ga iz prve.... ili ako u dovodu za gorivo ima vazduh pa morash duze da ga verglash ili ti neki od grejacha ne radi teshko da ce da upali, jedino ako stojish na nizbrdici pa klasika "drp sistem"

Link to post
Share on other sites