Recommended Posts

narvno da netreba skrtariti, ali ti motori su prvljeni kada nije bilo polusintetike i sintetike a klinik mi je lepo objasnio zbog cega ide minerlno ulje. ukratko u pitanju su zazori izmednju karika i cilindara i na starijim motorima mislim po godistu i tehnologiji a ne kilometrazi su veci nego danasnji savremeniji i tu mineralno dolazi do izrazaja jer je gusce i popunjava tu prazninu. Kod novijih motora zazori su manji i za takve motore razvijena je nova vrsta ulja to jest polusintetika i sintetika. Kako sam ja dobro razumeo polu i sintetika su izasle na trziste oko 1998 godine. Stoga moj predlog tebi je da sipas neko dobro mineralno. kazem ti koristim valvoline mada imas mobile ili motul koja su izizetno dobra ulja, a sto se tice kilometraze ja 10000 predjem za manje od 4 meseca.

Kako bre nije bila polusintetika? Pa ja sam 1988-me, znaci pre 19 godina u mog keca sipao Optima Modrica Sint 2001. Polusinteticko ulje u plasticnoj crnoj boci sa zlatnim slovima. Slicna boca kao danasnja od mineralnog "Optima" ulja sa belim slovima, samo malo uza, a duza. Takodje je bilo u prodaji "Ina Delta Sint". To je sto se tice domacih ulja, a tek uvoznih koliko je bilo.

Link to post
Share on other sites

Ja sam od 2002 u asconu sipao prvo castrol original,pa sipao OMV i na kraju sam sipao Motul,sa njom sam presao 300 000 km i povecao potrosnju ulja sa 1l na 2l na 10000km znaci od zamene do zamene.Za BMW najbolje CASTROL

Link to post
Share on other sites

i na kraju sta sipati od ova dva ulja ili neko trece?I kako znati jel fals ili nije jel ima neki zig ili oznaka koja se ne moze kopirati itd ili je bads lako kopirati ambalazu i usuti u nju bilo sto i prodavat kao originalno ulje?

09122007001iu6.th.jpg09122007002pl9.th.jpg

Link to post
Share on other sites

ne mozes znati da li je fals , jbg takva smo zemlja , ja preporucujem u svakom slucaju polusintetiku a za motore koji su presli malo vise - mineral .....

ne biram neku posebnu marku , ali sintetiku nikako u motore koji su presli preko 100 000

Link to post
Share on other sites

09122007001iu6.th.jpg

Uff nemoj Castrol pakuje ga ko stigne, ja ga trenutno imam i to ovo isto i mnogo ga trosi, jedva cekam da ga menjam. I to sam ga kupio od proverenog prodavca, koji me super zna i do sad me nikad nije za'ebo,a garant su i njega za'ebali.

Ja sam saznao,ali kasno,i da se u Nisu pakuje. :)

Link to post
Share on other sites

Uff nemoj Castrol pakuje ga ko stigne, ja ga trenutno imam i to ovo isto i mnogo ga trosi, jedva cekam da ga menjam. I to sam ga kupio od proverenog prodavca, koji me super zna i do sad me nikad nije za'ebo,a garant su i njega za'ebali.

Ja sam saznao,ali kasno,i da se u Nisu pakuje. :)

Pa primjetio sam od kad sam ga nasuo da mi se cuju a tj da cakce vise motor nego pre jel to moze biti da je od ovoga ulja?Jos da kazem da je u njemu pre bilo ovo mobil a da je sad ovaj castrol...

Link to post
Share on other sites

Ljudi,verovatno niste culi za Sunoco ulja,ja vec godinama koristim Sunoco Futura 10w40 polusintetiku.Dolazi iz Belgije i zadovoljava BMW norme.Racunam da marka nije "zvucna" pa nije intereantna za kopiranje.Castrol na nasem trzistu nije ni prosao pored Castrol-a.Mineralni mobil sam probao i nije los. U svakom BMWu ulje menjam na 7500km. i to je to.Jednom sam sipao Castrol TXT cisto-sinteticki i trosio ga je ko blesav a bio je original i kostao je ko vatra...Mislim da je mineralno ulje zakon za m10 i m20 motore dok je za ove novije m40,m50 koji imaju vecu radnu temperaturu bolja polusintetika ili sintetika.Ulje po meni treba menjati na 7500km (to nije ni malo ni mnogo vec zlatna sredina).

Link to post
Share on other sites

Imam 316i 1992 e30 (prva registracija). Pre neki dan sam ugradio plin pa me zanima koje ulje je najbolje za koriscenje.

Druze ja imam e30 318i 90god i vec tri godine koristim SELENIU GOLD I MOGU TI RECI DA OD ZAMENE DO ZAMENE (OKO 6000 KM) POTROSI 200-300GR ULJA.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ja sam kod mene pre par dana sipao

MOBIL 1 RALLY FORMULA 5w-50 5w-50 API SL/SJ/CF VW505.00; MB229.3

citao sam po raznim Nemackim i nasim forumima i kazu da je best for my BMW :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

ja sam danas kupio Mobil Super S 10W-40 polusinteticko (M30 motor u pitanju), njega mi preporucise... Sutra-prekosutra sipam pa javljam rezultate, iako nemam bas sa cime da uporedim posto je to 1. ulje... Ali eto, jos jedno iskustvo ne moze da skodi :)

poz :preved:

Link to post
Share on other sites

Ja vec preko 3 godine sipam ono BMW-ovo ulje, ne znam koja je oznaka al znam da je polusintetika. Kod Alonea je nekih 800 kinti litar cini mi se. Rekose mi i oni,a i procitah na par mesta da je to potpuno u redu. Ne trosi ga van nekih normalnih granica,a i mislim da je longlife pa moze da se menja nesto kasnije,na 15000 valjda. A i nekako mi logicno, BMW ulje za BMW auto... A po fabrickim uputstvima preporucuju Castrol, jednom sam sipao RS (ful sintetika) i to je takodje bilo ok. Al je nekih 1400 kinti litar. Otkud znam, svako ima svoju teoriju...

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Danas rekoh burazeru da ode da zamjeni ulje i filter ulja i stavise mu nekakvo Motul 4000 ulje 15 /40 a do sad je u njega bio MOBIL 5/50 FULL Sintetika,pa me zanima jel ko cuo za ovo ulje vasa iskustva uhhhh popizdio sam kad sam vidio sta je usuo u njega a mozda i grijesim dusu da vas cujem?

Link to post
Share on other sites
Ja sam kod mene pre par dana sipao

MOBIL 1 RALLY FORMULA 5w-50 5w-50 API SL/SJ/CF VW505.00; MB229.3

citao sam po raznim Nemackim i nasim forumima i kazu da je best for my BMW :preved:

Top uopste ne ispunjava BMW normu.

Link to post
Share on other sites