AC Schnitzer GP3.10 NA PLIN!!!!!


Recommended Posts

AC Shnitzer je izbacio model baziran na BMW-u serije 3 kupe koji koristi LPG (TNG). U ovom kupeu se nalazi V10 motor iz modela M5 i M6, ali izmenom izduvnog sistema i reprogramiranjem kompjutera se dobila snaga motora od 552 KS. Ubrzanje ovog autommobila je 4.5 s do 100km/h, dok do 200km/h ubrzava za 13.9 s. Maximalna brzina je 320 km/h. U fabrici kazu da nema nikakve razlike u voznji na benzin ili na plin, nema gubitka snage ili dinamike u voznji. U automobilu postoji sequent uredjaj i koristi bocu od 80L. Najavljena cena automobila je 198 000 eur. Auto ce debitovati na Frankfurtskom salonu. Sve ove informacije su deo zvanicnog saopstenja ove tjunerske kuce.

Jos informacija na AC Schnitzer GP3.10

acschitzergp3101qz2.jpg

Link to post
Share on other sites

to kada nemci ugradjuju a ne mi susteri pa svakom kod nas auto jede go**a na plin..jedino sekvecijalni malo je onih koji ih auto bas ni malo ne zeza

Link to post
Share on other sites

svaka im cast ..... poceli su da misle na tudje novcanike i na ekologiju

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

To vam je VIALLE sistem u tom bendzaminu a vec su to odradili i na jedinici sa tim motorom i to zaista ima te performanse jer gpl ubrizgava u tecnom stanju u usis i nije bitna ni spoljna temperatura ni nadmorska visina niti kvalitet gasa momci to radi i to besprekorno.

Link to post
Share on other sites

Ja jos nisam upoznao nekoga da ima dobro iskustvo sa plinom. Sve sama sranja i nerviranja.

Ima samo onih koji se manje nerviraju i oni koji dolaze u iskusenje da ga poliju benzinom i zapale.

Jedino moze da se provuce sekvent... A i to je kod nas malo problematicno. posto to kod nas ugradjuju dundjeri koji su do juce mesali malter pa sada resili da znaju i plin da ugrade.

Link to post
Share on other sites

Upravo tako, ali ortak mi je pricao da mu komsija ima Zafiru valjda ili tako nesto 2.2 ili 2.5 i da je ugradio najskuplji sequent koji postoji, za manje od 6 meseci je isao 10x u servis svaki put nesto drugo i svaki put jos po dzepu, da ne pominjem jos neke koji sa sequentom ne mogu da predju 4000rpm a na benz sve normalno radi, pa zatim neke haube koje sam vidjao posle pucanja grane itd....

Ali ovaj Schnitzer je iz fabrike dosao i mora da valja, dok ne dodje kod nas (ako ikada dodje) i ne pocne neko da ga tjunira, mada ima nasih pametnjakovica i preko cacnuce ga neki jednom i onda ima da ide kao kocka 2.0 :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Ma nismo mi mislili nista lose. Ja vam svima zelim da se vozite samo na benzin i da o plinu znate kao ja o nuklearnoj fizici.

Iskreno i ja sam debelo razmisljao o plinu, sekvent naravno.

Nisam od onih koji pljuju nesto sto neznaju. Ali jos nisam cuo da se neko usrecio. Sve se uvek svede na cisto silovanje zivaca. A pitajte i ovde prisutnog bane 318is koji isto ima plin i imao je bogami cimanja i zezanja.

Link to post
Share on other sites

Evo ja nikada nisam imao ni jedan jedini problem sa plinom, a vozio sam bar 10 auta koja imaju plin.

Jedino mi je loše išao na benzin jedan 320i kome nisu čišćene dizne... nikada...

Link to post
Share on other sites

Niko koga ja licno poznajem, a upoznao sam ih dosta. I koliko od tih automobila je bilo BMW?

Imam ja drugara kome ekstra ide auto na plin ali vozi opel askonu sa karburatorom.

Link to post
Share on other sites

nikada na BMW nisam imao detonaciju, kamoli problem sa plinom.a i ljude koje licno poznajem, da voze BMWna plin, samo jednog znam koji ima povremeno problema.najverovatnije zato sto je ugradnju platio 200e u nekom selu...

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...