Sign in to follow this  
DRAGANCE

Hamann Bmw E92 Thunder

Recommended Posts

Ni nemaèki Hamann nije odoleo da u aktuelnu BMW-ovu seriju 3 Coupe ugradi 5,0 litarski V10 motor iz BMW-a M5 i M6, koji u serijskoj verziji raspolaže sa 373kW/507KS. Meðutim, inžinjerima iz Hamanna je i to bilo malo, pa su taj V10 agregat pojaèali na ukupno 412kW/560KS pri 7750 o/min. i impresivnih 574Nm obrtnog momenta pri 6100 o/min. (èime je Hamann sasvim opravdao ime Thunder u nazivu ove kreacije). Snaga se inaèe na zadnje toèkove prenosi preko 7-stepene manuelne SMG transmisije. Hamannov Thunder bez ikakvih elektronskih "okova", koji sputavaju serijske modele, stiže do èak 335 km/h, pri èemu sprint od 0 do 100 km/h traje samo 4,3 sekunde. U Hamannu su se malo poigrali i sa dizajnom eksterijera i interijera. Tako je Thunder dobio kompletan M3 aerodinamièki paket (ukljuèujuæi i Hamannov prednji spojler, difuzor pozadi i spojler na poklopcu prtljažnika), pojaèane koènice (diskovi napred 405x43 mm, nazad 380x28 mm), novi sportski izduvni sistem (sa èetiri završetka od nerðajuæeg èelika i preènika po 76 mm), 20-inène Edition Race toèkove, a unutrašnjost je bogatija za nova trkaèka sedišta, Hamannov sportski volan i detalje od karbona. Sve navedene modifikacije, od motora, aerodinamike, koènica, izduvnog sistema, toèkova pa do promena u unutrašnjosti, Hamann izvodi na bilo kom BMW-u serije 3 Coupe sa benzinskim motorima, poèevši od modela 325i, 330i, 335i do M3.

hamann20thunder2011zh5.jpg

ko ima slabo srce nek ne gleda

nemrem ni bilivit kako bi mi se noge oduzele da mi je to provozati

Mislim da su ovde reci suvisne...

Hahahaha, kol'ko trosi :e30: Bolesno izgleda+bolesno ide= Thunder

Imas u Hamann-u :huh:

Ja dana na auto putu video ovu zver znaci ovo nije normalno kako izgleda, ali neki coveculjak ga bas i nije nesto gazio

Pitam se samo Zasto volim nesto sto ne mogu imati....

:) :)

Uvek ce postojati neki auto koji cemo zeleti da vozimo... i uvek ce biti/jos samo njega da mi je da provozam:-) :-) A ogroman je broj takvih masina koje su mi na listi snova:-)

Sign in to follow this