Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da se vratimo na temu, rekao bih da je Knez Petrol jedna od losijih. Svo gorivo im je najjeftinije ali izgleda da to ima svoju cenu posle. Plin kod njih sipas i predjes barem za 10% manje.

Sada nevezano za njih cuo sam da najvecu frku moze benzin da ti napravi. Realno kada je los dizel obicno kola progutaju nekako mozda malo losije idu. Plin kada je los obicno vise trosi. A BMB mesaju sve te pumpadzije sa tzv"primarnim benzinom" koji sagori sve zivo od klipova pa na dalje.

Link to post
Share on other sites

Ja sam na knezu sipao u flasu BMB za skuter i benzin je zuto narandzast prljav prljav prljav ja nisam mogao da verujem, to nikad u auto ne bih sipao...

Na OMV-u sam sipao onaj 100 oktana u kante za skuter na vodi i cist je kao voda malo samo plavicast, po izgledu bih samo njega sipao u auto... Kad sipam na jugopetrolu benzin, najbrze ga pojede, sa 2000 ne mogu ni 110km da predjem, a na omv-u sipam 2000 i miran sam 140km sigurno a mozda i koj km vise. Rec je o m44 motoru normalne voznje, do blokade ga uteram 5-6 puta za 100km sve ostalo izmedju 1500 i 2000rpm... :lol:

Link to post
Share on other sites

Knez je na prvom mestu po ne kvalitetu goriva. A da bude jos gore snabdeva uglavnom sve manje privatne pumpe. Lukoil ima najbolji tng,za ostala goriva ne znam jer ih ne sipam. Pumpe koje snabdeva 'Klacka imaju dobra goriva.

Link to post
Share on other sites

Knez je na prvom mestu po ne kvalitetu goriva. A da bude jos gore snabdeva uglavnom sve manje privatne pumpe. Lukoil ima najbolji tng,za ostala goriva ne znam jer ih ne sipam. Pumpe koje snabdeva 'Klacka imaju dobra goriva.

klacka i knez petrol se bave prevozom goriva, tako da to nema veze, i dalje vecina goriva dolazi iz nis-a. a sta ko mucka na svojoj pumpi to je tema...

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

pumpe vukovic petrol,u Veterniku,izbegavati maksimalno. onih par dana kada je bio minus,niti jedan od 4 kamiona koliko ih imamo u firmi nisu hteli da upale. sve zivo sledilo. odvrnem casicu na drukalici-PUNA leda. rezervoar sav u ``slinama``. temp. negde oko -8. sve izvadjeno,ocisceno,opran rezervoar,osusen vracen,usuto oko 80 litara kroz fino sito,ponovo kod vukovica,sa pistolja dosuto 100 l. sutradan sabajle opet. ziv led u njemu. sipamo kod njega vec oko godinu dana,ima gazda neki dil sa njim,nebitno... potrosnja varira katastrofa. masina nekad furnja ko lokomotiva nekad ok. taloga i mulja u rezervoaru uvek. filtere zacepljuje i pre servisa... u pitanju je Actros 1843 2002 god. a par puta i u bengulu sipao TNG,na firmu,potrosnja uzas... ne znam gde nabavlja gorivo,sve u svemu ko iole voli svoj auto-sto dalje od te pumpe!

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

ok, kako je moguce da mi u ducato maxi sipaju 72 litre dizela (stane 70) u opel vivaro 91,5 (90) i tojotu yaris verso 41l benzina (40) ?

mislim dolazio sam ja i maltene prazan pa mi uspe u fiat 69 i preliva znaci teska rezerva i onda naidje period kad mi sipaju sve preko. Ja pitam dobro kako sam ja dosao ovde, prave se ludi nesto ili ne znaju o cemu je rec. ili ja ne znam o cemu je rec?

u pitanju je bila Radun Avia.

Posle sam presao na OMW i ide prica ko i pre na avia pumpi, sipa koliko ustvari i moze da stane, cak i sam uspem do cepa i ne moze da predje 70, odnosno 90

Link to post
Share on other sites