Recommended Posts

Ovaj concept automobil bio je napravljen u cast olimpijskih igara odrzani u Minhenu 1972 godine. Za to vreme imao je izuzetno napredan dizajn, futuristicku unutrasnjost i gulwing vrata. Pokretao ga je 2.0 litarski motor koji je potpomognut turbo kompresorom oslobadjao 280 konja pri 5200 rpm. Maximalna brzina iznosila je 260 km/h. Ovaj model nikada nije zaziveo ali je zato posluzio kao dobra osnova prvom BMW-u iz M odeljenja (M1) kao i seriji 8. Napravljena su samo dva primerka ovog automobila i oba su u vlasnistvu BMW-a i nalaze se u muzejima.

bmwturbo1972800x600wallor8.jpg

bmwturbo1972redvrtceid7.jpg

bmwturbohlki4.jpg

bmwturboarmaturenfd1.jpg

Link to post
Share on other sites

ja sam dosta tukaoglavu koji je to model..... i ja sam mislio da je m1

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ljudi vidite sta je bmw pravio dok je Volkswagen naveliko proizvodio "bubu",Opel proizvodio MANTU,pa ni mercedes nije imao nesto sto bi pariralo ovome.Ovome je jedino mogao da parira Porsche,Ferrari,Jaguar,Aston Martin i sl...

Link to post
Share on other sites

bogami , 280 ks .... pre 35 godina ..... vise nego respect

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Ludi, kad se preispitam malo, nije moj prvi BMW 318 M10...

Nego upravo ovaj BMW Turbo.

Sit sam se navozao, a imao sam 4 godine. Morao sam da trcim za njime, jer je kabl bio dugacak manje od 2 metra. I trosio je baterije puno.

Negde na tavanu mi je, naci cu ga, pa cu da dam oglas.

Jbg, izgustirao sam ga...

Link to post
Share on other sites

E kralju odushevio si me!! I moj prvi Bmw je bio isti taj na baterije! Mladji burazer ga je sluchajno nagazio dok sam ga ja terao po kuci i htodoh da ga .. uhhh! Ako si ga izgustirao,shto mi nije bash najverovatnije,ja ga uzimam sigurno! Drugi Bmw mi je bio crni M3 e30 na isti fazon,daljinac sa kablom i malim volanom na samom daljincu,obozavao sam taj autic i tad rekoh sebi kad porastem ovo cu da vozim bre! :) .Ako uspem da ga pronadjem slikacu pa cu postaviti slike.Eto kad sa 4 godine prvi put provozash BMW kako posle mozesh da volish neku drugu marku automobila :lol:

ps:izvinte ako sam malo skrenuo sa teme ali sam se odushevio kad sam video slike a i da nisam jedini koji je zarazen BMW-om od malena uz pomoc tih super autica na baterije. :)

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...
  • 1 month later...

hehe imam i ja ovakvu igarcku i i mam jos dve 3.0 csl :-)

ljudi ali to i jeste preteca m1 mislim to je prototip M1, eh kako lepo izgleda ovo bi vredilo i imati kao repliku

Link to post
Share on other sites

I ja spadam medju te koji su imali bas ovaj model (ali na baterije) .... Kazem imali jer je moj klinac poceo da se bavi mehanicarskim poslom u svojoj drugoj godini i to bas na tom autu ... Zna da ga rastavi vrlo dobro ali to se vise ne da sastaviti tako da je kod mene otisao u proslost... :diablo:

Link to post
Share on other sites

Da su napravili toliko bmw-a koliko i na baterije ovaj svet bi bio lepsi.

Ti modeli na baterije su stvarno bili popularni tad,secam se da ih je puno dece imalo.

;) :( :(

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Tema je stara k'o biblija, ali da se pohvalim da sam i ja dosao u posed jednog ovakvog 88e godine a tada je cale vozio E21 318 tako da smo obojica vozili bembare tada :lol:

Link to post
Share on other sites