Recommended Posts

samo mali uput:posto sam se konsultovao sa tim prijateljima kad su mi ugradjivali klimu dosli smo do toga da povadimo te el motore i napravimo mehanicku klimu!!ako nekom pomogne...ako te zeza klima stegni malo prstima sva tri creva iz pumpe po par puta da bi otvorio te "klapnne" meni je ranije tako brze otvario i sad da kucnem u drvo nemam problema!!

Link to post
Share on other sites
drage kolege bmw-ovci,na mom e34 2.5tds konstantno mi radi grejanje iako su tockici za podesavanje okrenuti na 16stepeni tj na hladno,topao vazduh duva u noge,ventilator radi samo u cetvrtoj brzini i ponekad se sam upali cim dam kontakt

jel moze neko po ovim simptomima da mi kaze da li su ventili u pitanju ili mac a za ventilator cu se vec snaci

unapred hvala

img782.jpg

img787.jpg

img789.jpg

img793.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja sam skidao ovo, i tu "sablju" i modul ovaj crni, zamenio sam oba mrzelo me je da jurim sta ne radi, ovo imaju moeli sa ovom automatskom klimom -sa onim tockicima i motorcicima za usmeravanje vazduha. Ja sam zamenio i panel napred. Kada das kontakt i ventilator pocne da ti duva , a ugasen je na potenciometru, udari malo jace u tunel ispod samog kokpita, bimetal ce da se odlepi i ugasice ti ventilator, ovo crno sranje ne bi trebalo da bude u kvaru, njega skidas tako sto rasturas one tapacire na tunelu i kod vozaca i kod suvozaca zato sti ima 4 prikljucka , po 2 sa obe strane! To sto samo radi grejanje mislim da ti je problem u ventilima ili do struje koja dolazi do njih, takodje tu struju salju ovi moduli. I ti ventili zaglavljuju cesto ili se prikljuchci na njima samima zajebu. Ja sam sve ovo odradio za sat vremena, nema tu pino posla, kontakt sprej u ruke i sve prikljucke naprskaj pre nego spojis to sve ponovo.

Naravno ovo sam slikao i za sve koji su imali slican problem kao ja, bimetal na "sablji" se nalazi na ovoj "drsci" crnoj unutra, 3 srafceta i otvoris to.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

čitam sve ovo i razmišljam šta će mene snaći od svega ovog...prvo da zamenim visko, rezistor (reostat) pa nek mi je bog u pomoći...trenutno radi samo u 4 brzini, pa kad zamenim ove delove javljam iskustva...mislim da je lakše uraditi generalnu nego srediti sve te motore i gluposti da to radi

Link to post
Share on other sites