Recommended Posts

  • Replies 365
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

3 hours ago, Djoksa530i said:

Ima problem samo na odredjenim tehnickim, obicno onim gde se ujedno izdaju i nalepnice za registraciju, pa oni gledaju da bas sve bude PS. Inace se prolazi na 90% mesta bez problema i policija ne cima nikoga sa normalnim procentom, ja sam cak imao i malo veci i nije me niko nikad cimao. Inace preporuka za sve 30% folija znacajno leti kad su vrucine, a sa druge strane ne deluje ni seljacki ni kriminalno ni ne znam kako vec vrlo kulturno bar po meni, plus te niko sigurno ne cima. Imao sam od 30 pa do ja mislim 100% folije na prethodnim vozilima i 30% je idealno, a neki maksimum za moj ukus 50%.

I kad bih stavljao, stavio bih nesto balzu varijantu, mada mi kazu da one ipak vremenom malo blede, pa je preporuka npr da se stavi 50%. Iams li negde slike kako izgeda 30%? jesi tamnio i prednja stakla? Ruzno mi je ako su zatamnjena samo zadnja :/

 

Link to post
Share on other sites

Nemam sliku, nisam jos uradio na novom autu... Preko dana je dosta prozirno spolja, ali i dalje ne vidis bas facu coveka, a uvece jedva nazires siluetu. Vidjao si sigurno tako zatamnjena vozila

Link to post
Share on other sites

Ja sam skoro registrovao auto. Imam folije samo pozadi i jedva sam registrovao (kada sam ga uzeo, imao sam sve osim šoferke, ali sam skinuo napred iz razloga što mi smeta, noću pogotovo).

Tj jedva sam na NBG i u Zemunu našao tehnički da hoće da "zažmure" na folije. Da me nije strah bilo da na licu mesta ne počupam grejače, skinuo bi ih pred njima. Inače, skidanje folija nije komplikovan proces, jedino što posle ostane lepka toliko da ti se smuči život od skidanja istog. Na kraju sam uspeo da skinem medicinskim benzinom i vatom, pa suva krpa i tako u krug. Jebo ih onaj ko ih izmisli :D

30 minutes ago, Delija said:

Ako su ovi mogli nov auto da zatamne, onda ne treba bas previse brinuti.

Na tahničkom (četiri od pet tog dana <--- ovo je bukvalan broj) su pogledali da li je fabrički zatamljeno ili je ugrađivano i došli do zaključka da nije fabrički i čuvena rečenica: "A jel imaš atest za folije?" 

Moram da se raspitam gde se radi i koliko košta, da dam tim vampirima šta je njihovo da se ne smaram svake godine.

Inače, off topic, pozajmim auto bratu za vikend, i zaustave ga panduri i jedva ga puste zbog prve pomoći. Imam je ali je pre malo manje od dva meseca istekla. Tako da nije loše da se i to proveri sa vremena na vreme :) 

Link to post
Share on other sites

ja sam ih skidao na bise kola bez problema.samo dobro zagrejem industrijskim frnom.i.ide a lepak.ne ostaje.cak i na svom aitu gde je bila neka izhgorela folija koja se bez grejanja.kidala na.delice od 5mm 

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, wice said:

ja sam ih skidao na bise kola bez problema.samo dobro zagrejem industrijskim frnom.i.ide a lepak.ne ostaje.cak i na svom aitu gde je bila neka izhgorela folija koja se bez grejanja.kidala na.delice od 5mm 

Dobro za znati, ako ne izmajmunišem atest :D 

Link to post
Share on other sites

Znaci ipak mora atest ako hoces da sve ide glatko... :( Ne bih da stavljam pa da skidam, to nikud ne vodi. A da je pljacka za folije i da je procedura nenormalna, to stoji. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
On 6/9/2017 at 5:25 PM, Gruja1595 said:

50% taman, na prethodna 2 i na ovom sada 50% i to mi je taman :)

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

 

Jesu sva stakla sa folijom 50%? Jesi imao negde problema na tehničkom (ili pri atestu za plin) do sad? 

Link to post
Share on other sites

Ne, evo vec 6ta godina kako registrujem kola do sada, nikada ni jedan problem. Das 500 dinara vise i zavrsis posao ako ti neko pravi problem, sve zavisi i od mesta do mesta :)

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

sve se moze, pa cak i sa drugim autom da registrujes prvo :D

mi smo ta drzava koju na kraju pljujemo jer sve to radimo, ali sta ces kad su nemoguci. Nikad me policija nista nije pitala za stakla, gledaju samo kako bi mi oteli 500-1000 dinara oblecu okolo ko lesinari, jel imas ovo jel imas ono, jesi pio, gde ides, odakle ides, jeste li vas dvojica braca, cime se bavite...najmanje gleda kakva su mi stakla

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Pozdrav svima nadam se da mogu ovde da pitam nesto..trenutno vozim bmw e39 sa zatamnjenim zadnjim delom od B stuba  naravno nemam atest jer je to ko sto i sami znate prilicno komplikovano..pa sad videcu kad bude bila registracija kako ce to da ide..ali sobzirom da auto prodajem radi kupovine novijeg modela e60 gde vidjam dosta kojima je zatamnjeno pozadi i rekao bih fabricki kako da znam dali je zatamnjen fabricki koja oznaka mora da ima na staklu ako neko slucajno zna..??Hvala unapred i izvinite ako sam omasio da ne pitam u ovoj temi

Link to post
Share on other sites

Inace informacija u vezi zatamljenih stakala, opstina Alibunar, policija vec par dana kontrolise zatamljena stakla i salje na vanredni tehnicki zbog njih. 

Informacija od decka koji drzi tehnicki pregled.

Link to post
Share on other sites

Traze atest u Šapcu i Loznici vec nekoliko meseci. Ili skidanje folija na licu mesta ili skidanje tablica...Moze im se. Ko ima bas malo zatamnjenje, moguce da ne primete ako su vecernji sati, ali mnogo ljudi mi ej reklo da su imali probleme. Kazu da cesto nije prolazila ni "crvena". brane se time da je akcija, stigao nalog odozgo i to je to.

 

Link to post
Share on other sites

Mene prekjuče zaustavili u Smederevu, pandur 5 minuta gledao da l su zadnja zatamnjena i pitao me kao da li je folija ili su fabrički zatamnjena. Ja rekao fabrički i pustio me je...Ali je gledao i prednja i sva sreća da na prednjim nisam imao foliju inače bi bilo jako zanimljivo...Ovim sns lopovima ništa nije dovoljno koliko god otimali narodu...

Link to post
Share on other sites
On 05/01/2018 at 8:06 PM, vukasinn said:

pa ja sam cuo da imaju neku akciju kontrole toga,kod mene su stavljene LLumar folije i imam nalepnicu da su homologovane od agencije za bezbednost al opet traze a

Link to post
Share on other sites

Greska u zadnjem postu. Realno i treba neka kontorla da postoji, jedno je kad umereno zatamnis stakla, ali brdo ljudi zatamni da nocu gde nema ulicnog osvetljenja, nema teorije da vozi u rikverc. Za xenone bez projektora necu ni da komentarisem, opasnost br 1 na putu. Vec duze vreme cekam kada ce to da krenu da kontorlisu, jer je postalo nemoguce da se vozi od silnih "opasnih likova" sa xenonima u raznim krsevima, cak i u maglenkama sa kojim voze non stop,  a zaslepljuju druge vozace. Par puta mi se desilo da sam u zadnjem momentu uocio biciklistu zbog zaslepljenosti..

Link to post
Share on other sites
18 hours ago, pimp said:

Greska u zadnjem postu. Realno i treba neka kontorla da postoji, jedno je kad umereno zatamnis stakla, ali brdo ljudi zatamni da nocu gde nema ulicnog osvetljenja, nema teorije da vozi u rikverc. Za xenone bez projektora necu ni da komentarisem, opasnost br 1 na putu. Vec duze vreme cekam kada ce to da krenu da kontorlisu, jer je postalo nemoguce da se vozi od silnih "opasnih likova" sa xenonima u raznim krsevima, cak i u maglenkama sa kojim voze non stop,  a zaslepljuju druge vozace. Par puta mi se desilo da sam u zadnjem momentu uocio biciklistu zbog zaslepljenosti..

Slazem se potpuno to za xenone, takodje i za zatamnjena prednja stakle, bespotrebno skroz. Zadnja ok. Da se razumemo, svi bismo platili taj atest da je iole normalna cifra u pitanju, posto je skupo da skuplje ne moze biti onda niko lud nece da plati. Sama drzava dovodi do problema u saobracaju, sto selektivnom primenom sto dranjem koze sa cenama, a 100xvise novca bi uslo u budzet da je cifra za atest realna. Dokaz da nam zemlju vode kompletni idioti i mafija. 

Link to post
Share on other sites

Mora da se proveri stepen refleksije, zamisli da neko stavi one ogledalo folije. Na BMWu u Srbiji ne mogu da se atestiraju folije sve i da hocemo, Delta ne izdaje onu potvrdu proizvodjaca koja je potrebna

Sent from my SM-A310F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

E to da, ako su folije atestirane i predvidjene za ugradnju na automobile, ne vidim problem. Ti teletabisi koji smisljaju pravila i zakone nisu bas najbistriji

Sent from my SM-A310F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites