Recommended Posts

ajde prvo da pitam...bolje je.Mislim da bi trebao da zamenim termostat zato sto mi temp drzi na prvoj crti a nekad je drzao na polovini i imam utisak da mi sporije podize temp.

Pa ako moze savet za zamenu sta kako gde,a nebi bilo lose i neka slicica zato sto nemam pojma gde mu je termosta.

M40-1.6

P.S. vec sam kupio termostat

Link to post
Share on other sites

Kod m40 motora termostat se nalazi u zljebu na bloku motora na sastavu crevo-blok

Postupak

1.Odsrafis šselnu koja steze crevo za blok motora

2.Izvučesš crevo

3.Kod dela gde se crevo spaja sa blokom videćesš dva unakrsno zasrafljena šsrafa (savet koristi zglobni gedora ključ"mislim da je br 8"da nebi izgubio šsrafove).

4.Kad odsrafis šsrafove polako sa nekim odvijačem "šsrafcigerom" krenesš da odvajasš taj poklopac od bloka.

5.Ispod se nalazi termostat .Izvučesš ga iz kućista i stavisš u neku staru dzezvu punu sa vodom ,odvrnesš ringlu na najače ako posle nekog vremena (5min cc) primetisš da se membrana na termost. odvaja on je dobar).

6.Bilo kako bilo vratisš termostat(stari ili novi)namazes obod diht masom (imas u svim auto shopovima)

7.Vratiš poklopac

8.Krenesš da zavijas šsrafove na poklopcu do trenutka dok šsraf ne pruzi minimalan otpor

9.Onda krenesš da ih zatezesšunakrsno jedan pa drugi i na kraju ih malo pritegnesš

10.Proverisšnivo vode u hladnjaku (ako treba dolijesš malo) startujesš masinu

Posao zavrsen

Alat:

Gedora br 8(proveri tačan br nisam siguran),odvijač

Materijal:

Diht masa,termostat

Link to post
Share on other sites