Recommended Posts

kazaljka za temp izadje iz plavog i on jos uvek ne greje pocne tek kad je blizu polovine da duva toplo.kad pocne da greje kazaljka za temp padne malo pa se vrati i onda je banja u autu.termostat sam zamenio juce zato sto sam mislio da je to zbog njega ali izgleda da nije isto se ponasao i na starom.ja licno mislim da to ne bi trebalo tako da radi pa ajde da cujem vas.

Link to post
Share on other sites
kazaljka za temp izadje iz plavog i on jos uvek ne greje pocne tek kad je blizu polovine da duva toplo.kad pocne da greje kazaljka za temp padne malo pa se vrati i onda je banja u autu.termostat sam zamenio juce zato sto sam mislio da je to zbog njega ali izgleda da nije isto se ponasao i na starom.ja licno mislim da to ne bi trebalo tako da radi pa ajde da cujem vas.

Postoje tri mogućnosti.

1.Merac na instrument tabli za temp ti laze.Meni je malo verovatno ali je moguće

2.U autu negde u sistemu za grejanje imas vazdusni cep.Isto malo verovatno jer se isti u 80 posto slucajeva javlja u motoru ili odvodnim-dovodnim cevima.

3.Imas zakrcenje (trun rdju prljavstinu kamenac) ili u ili na ulazu u kazance za grjanje

Sta bi ja uradio

1.Ispustio svu tecnost

2.Skinuo creva koja idu prema kazancetu i oprao ih u toploj vodi

3.Skinuo kazance i ocistio ga

Vratio sve na staro pa video kako se ponasa

Link to post
Share on other sites

jutros malo eksperimentisao evo ovako

-kazaljka za temp skoro na pola a duva ladno motor na plinu nemoze da sastavi rad

-jedno brzo otvaranje haube i opipavanje creva za grejanje i creva sto idu na rasprsivac i ona hladna /uzeta voda za grejanje rasprsivaca sa creva za grejnje/

-sve je ovo na leru eeee onda jedno turiranje kazaljka malo padne i onda pocne da greje i to dobro

moj zaklucak je da ne dolazi topla voda iz motora u mali hladnjak a vi mi recite sta bi moglo da bude

Link to post
Share on other sites
jutros malo eksperimentisao evo ovako

-kazaljka za temp skoro na pola a duva ladno motor na plinu nemoze da sastavi rad

-jedno brzo otvaranje haube i opipavanje creva za grejanje i creva sto idu na rasprsivac i ona hladna /uzeta voda za grejanje rasprsivaca sa creva za grejnje/

-sve je ovo na leru eeee onda jedno turiranje kazaljka malo padne i onda pocne da greje i to dobro

moj zaklucak je da ne dolazi topla voda iz motora u mali hladnjak a vi mi recite sta bi moglo da bude

Drug moje misljenje je da ti auto ne sastavlja rad jer imas slabu cirkulaciju vode isti problem i sa grejanjem kako ti kazes kad dobijes grejanje i rad se popravi.Savet rasturi pumpu za vodu mozda se neko peraje odkacilo pa je cirkulacija vode manja.To sto ti termostat pokayuje temperaturu ,on je meri kad se voda nalazi na ulazu u motor ako je zagrejana to ne znaci da cirkulise kako treba.

PRVO ISPUSTI VAZDUH (SLEPI SRAF NA BLOKU I KRSTASTI NA VRHU HLADNJAKA)pa onda pumpa za vodu

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

ljudi isti problem skoro sta da radim desava se sledece 100 posto je to vazdusni cep konstatovao sam al kako da resim problem trajno da ne moram svakih 300-400 km da ozracujem auto vozio auto sve radilo pre toga sam sipao antifriz ozracio auto na mali cep na hladnjaku, posle para dana auto poceo da trza i gubi obrtaje dize temparaturu i ugasise otvaram haubu gledam sta je i ispaljivac od plina hladan ko led ne cirkulise voda dobro jer ne moze da ga ugreje, odvrnem cep na hladnjaku dam mu oduska i odvrnem mali cep i dolijem oko 2.5 L vode jel moguce da je izgubio i potrosio vodu za tri cetiri dana, upalim nekako auto i proturiram ga na benzinu i odradi ispaljivac se zagreje prebacim na plin i dodjem za BG, PRICAJTE STA DA RADIM I KAKO TRAJNO DA RESIM PROBLEM KO SE RAZUME NE SALJE PORUKE HITNO JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE HVALAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Link to post
Share on other sites