PRAVILNIK O TEHNICKIM USLOVIMA ZA VOZILA


Recommended Posts

"Члан 51.

У случају да је возило опремљено обореним светлима са гасним извором светлости обавезан део опреме је и уређај за чишћење фарова. "

Sto znaci da ako ugradim xenon farove na svoj auto, moram da ugradim i prskalice? Ili nisam dobro shvatio?

"Ветробран се не сме накнадно затамњивати. Бочна стакла у равни возача могу бити накнадно затамњена тако да укупна вредност пригушења светла не прелази 25%. Остала стакла на возилу осим ветробранског стакла могу бити накнадно затамљена."

Ja sam cuo da je zabranjeno zatamnjivanje folijama, zna li neko vise o tome?

Link to post
Share on other sites

Uz xenon po ovom propisu moraju i prskalice i automatska nivelacija, ima cela tema o tome.

Po ovom zakonu izgleda da ce biti dozvoljeno zatamnjivati stakla i dozvoljenim granicama. Ne znam kako bi jos drugacije moglo da se tamni ako ne folijama. Ima nekih fora sa tzv "pecenjem" stakla ali ne verujem da se misli na to...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 10 months later...

dali su nam fore godinu dana i sad stupa na snagu:

znaci...u septembru opominju, a od oktobra kaznjavaju ako nemamo HITNU POMOC oznake

SRPS Z.B2.001

Rok trajanja: 5 godina

Cene: na pumpama uglavnom 2500din

Kazne:

Fizicka lica: 5000 din za vozaca, a ako drugo lice upravlja vozilom onda 5000 za vozaca i jos 5000 na adresu vlasnika....

Pravna lica: od 60.000-600.000 din

Link to post
Share on other sites

A ja mislio da sam prosao dobro za 1900din :)

Jedno pitanje,sta ima unutra toliko kvarljivo pa je upotrebljiva 5god,jela u konzervi imaju duzi rok trajanja :blink:

Proverite datum proizvodnje kad kupujete,meni uvalili 01.11 ,znaci ukrali 8 meseci :D

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.