Recommended Posts

Cao svima...

ja imam 325i '93 limuzinu sa obicnim dif-om. Nasao sam sperovan, od 325i cabrio '96, s tim sto je skinut sa auta vec, i nemam nacina da proverim u kakvom je stanju.

Ono sto mene zanima je:

Koliko moze da kosta remont, za slucaj da je potrosen???

I ko/gde to moze da mi uradi?

S obzirom da covek koji mi prodaje ne zna koji je odnos (niti moze da vidi na dif-u, kaze da nema nista, nikakva plocica s nekom oznakom, niti se vide bilo kakve oznake na njemu), da li je isti odnos??? Jedino se god razlikuju, trebalo bi da je isto zar ne?

Svaka informacija je dobrodosla!!! :D

Link to post
Share on other sites

Ako su oba manuelna ili oba automatska menjača i ako ni na jednom autu nije bilo izmena isti su...

"Remont" se radi ako su ti loši ležajevi.

Lamele u šperu maltene ne riknjavaju.

Ja sam radio zamenu svih ležajeva, javi se na PM ako ti treba objašnjenje šta i kako.

Link to post
Share on other sites
Ako su oba manuelna ili oba automatska menjača i ako ni na jednom autu nije bilo izmena isti su...

"Remont" se radi ako su ti loši ležajevi.

Lamele u šperu maltene ne riknjavaju.

Ja sam radio zamenu svih ležajeva, javi se na PM ako ti treba objašnjenje šta i kako.

e hvala za info...

To za lamele me je zanimalo, posto sam cuo ako ga je neko mnogo jarcao, driftovao ovo ono da se potrosi pa maltene bude kao i obican...

Ne bih hteo da ga kupim, iscimam se da stavim, da bih ga posle skidao pa platio "remont" lamela pa vracao opet. I ja sam mislio isto da se to jako tesko trosi, al reko da se raspitam za svaki slucaj...

Link to post
Share on other sites