Recommended Posts

izgleda da mi je visko odlepio, duva kao lud, voda u sistemu ne moze da se zagreje u opste...st ada stavim...koji visko? i jel tu pase za bilo koju peticu ili mora neki specijalni za 525, 24 M50

Link to post
Share on other sites
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

SA SVEGA OVOGA TI PASE VISKO ;)

3' E36

316g (M43)

316i (M43)

316i (M40)

316i 1.6 (M43)

318i (M43)

318i (M40)

318i (M42)

318i (M44)

318is (M42)

318is (M44)

318ti (M42)

318ti (M44)

320i (M50)

320i (M52)

323i (M52)

323ti (M52)

325i (M50)

328i (M52)

5' E34

518g (M43)

518i (M40)

518i (M43)

520i (M20)

520i (M50)

525i (M20)

525i (M50)

Z3 E36

Z3 1.8 (M43)

Z3 1.9 (M44)

3' E21

320 (M20)

323i (M20)

5' E12

525 (M30)

528i (M30)

535i (M30)

3' E30

316 (M10)

316i (M10)

316i (M40)

318i (M10)

318i (M40)

320i (M20)

323i (M20)

325e (M20)

325i (M20)

325ix (M20)

5' E28

518 (M10)

518i (M10)

520i (M20)

525e (M20)

525i (M30)

528e (M20)

528i (M30)

533i (M30)

535i (M30)

M5 (S38)

M535i (M30)

6' E24

628CSi (M30)

633CSi (M30)

635CSi (M30)

M6 (S38)

M635CSi (S38)

7' E23

728i (M30)

728iS (M30)

732i (M30)

733i (M30)

735i (M30)

745i (M30)

745i (S38)

Z1 E30

Z1 (M20)

Link to post
Share on other sites

hvala puno...jos jedno pitanje, posto sam skinuo visko da vidim da li je ipak on uzrok, utvrdio sam da mi je sad grejanje extra i voda u sistemu je sad vruca, jedino sto mi je cudno sto mi kazaljka za temperaturu stoji isto kao i pre, na pola kao sto i treba da stoji, cak sam probao i kad ga cepam ne dize temperaturu...

Link to post
Share on other sites

Pa verovatno zato sto je i napolju hladno vreme, pa kada termostat otvori dovoljno je hladno da hladnjak sam ohladi vodu, sigurno bi da su vece temperature napolju i kazaljka prelazila polovinu.

Link to post
Share on other sites
Pa verovatno zato sto je i napolju hladno vreme, pa kada termostat otvori dovoljno je hladno da hladnjak sam ohladi vodu, sigurno bi da su vece temperature napolju i kazaljka prelazila polovinu.

znaci u svakom slucaju je visko crko???

e sad pitanje...da uzimam novi visko ili polovan?

Link to post
Share on other sites
Visko kosta maksimalno 50 eura, tvoje peraje ostaju, samo se ono srce zameni, ja sam jos pre dve godine ga platio 3400 din u nekoj levoj prodavnici bmw delova i dan danas radi...

odes kod igora u zuce i kupis polovan za 50e...

Link to post
Share on other sites

od dosta njih sam cuo da su zadovoljni sa kupovinom polovnog i tog novog za nekih skoro 5000 din...u aloneu imaju taj neki za 4500 i imaju kao neki original za 9000 din

i kako da znam da je taj polovan dobar, tj da nece da zvekne uskoro?

Link to post
Share on other sites
od dosta njih sam cuo da su zadovoljni sa kupovinom polovnog i tog novog za nekih skoro 5000 din...u aloneu imaju taj neki za 4500 i imaju kao neki original za 9000 din

i kako da znam da je taj polovan dobar, tj da nece da zvekne uskoro?

Odes kod igora u zuce on je covek na mestu nikad me nije zajebao ...

Ti novi jeftini su ti gori od polovnog...

Link to post
Share on other sites
Odes kod igora u zuce on je covek na mestu nikad me nije zajebao ...

Ti novi jeftini su ti gori od polovnog...

Igora sam upoznao jednom prilikom...

a za te nove jeftinije sam isto tako cuo da su sranje...

Link to post
Share on other sites
Taj novi jeftini meni traje vec tacno 2 godine i 9 meseci ili 46000 kilometara predjenih... ;)

Super, nek ti traje jos milion kilometara, ali je to ipak tursko sranje , a original je original...

Mislim da mu je bolje da uzme polovan kod proverenog coveka...

Link to post
Share on other sites
Igora sam upoznao jednom prilikom...

a za te nove jeftinije sam isto tako cuo da su sranje...

igor je legenda koliko puta sam uzimao deo i platio kad sam imao,to ti je kad ostvaris dobar odnos sa njim...

A sto se tice tih novih delova vecina su turski pogotovu u centru S, i Aloneu...

Link to post
Share on other sites

A kako ti znaš da li ti polovan visko dobro radi? Jel znaš uopšte kako funkcioniše visko pa da kažeš da li je loš ili dobar?

Kada nije original može da se desi da vrlo brzo ne valja, ali zato postoji garancija. Manji je problem kad visko zaglavi nego kad proklizava što se kod polovnih može desiti...

Nov visko kupljen za 50e traje već 3 godine ili 110 000km kod mene, a nema znake zamora.

Link to post
Share on other sites

Misic je u pravu, svaki taj polovan je macka u dzaku, moze da bude da je na 10% pohabanosti a moze da bude i da je na 90% a ko zeli da rizikuje da mu prsne glava nek se igra!!!

Ako su ljudi probali taj novi i radi bez problema, zasto bi se zezali sa necim sto mozda radi a mozda i ne radi??

inace, ja mislim da je problem i u termostatu, temperatura grejanja bi trebala biti ista sa viskom ili bez njega, jel termostat je taj koji diktira da li ce i kad pustiti ohladjenu vodu kroz motor, predpostavljam da je termostat ne zatvara kako treba!!!

Link to post
Share on other sites

Nisam se nesto bavio tom tematikom ali koliko sam zapazio na jednom rasturenom, visko bi trebao da radi na prostom bimetalnom principu, znaci kad se motor zagreje bimetal se rasiri i zakaci zupce od ventilatora i najveci problem je kad se zubi izlizu i onda slajfuje!!!

A to potvrdjuje da kad kupis polovan nemas pojma koliko je ustvari pohaban???

Link to post
Share on other sites

Bravo!

Za one sa manje želje za razmišljanjem:

Hladan motor (naročito po hladnom vremenu) visko se ne čuje,

Vruć motor (naročito po vrućem vremenu) visko duva kao fen.

Visko se lageruje u uspravnom položaju, pa se često dešava da polovan (kao nov) leži kako stigne po nečijoj šupi.

Grejanje kabine apsolutno nema veze sa viskom, a ako je temperatura na pola ni sa termostatom!

Link to post
Share on other sites
Bravo!

Za one sa manje želje za razmišljanjem:

Hladan motor (naročito po hladnom vremenu) visko se ne čuje,

Vruć motor (naročito po vrućem vremenu) visko duva kao fen.

Visko se lageruje u uspravnom položaju, pa se često dešava da polovan (kao nov) leži kako stigne po nečijoj šupi.

Grejanje kabine apsolutno nema veze sa viskom, a ako je temperatura na pola ni sa termostatom!

termostat je promenjen jos pre dvadesetak dana i nema promene zato sam ciljao na visko jer duva kao lud skoro uvek....i zato sam ga skinuo, jer kad ga skinem tek onda se voda u sistemu zagreje dovoljno da bude topao i mali hladnjak koji je u kabini pa predpostavljam da je to uzrok imanja, tj. nemanja grejanja...

a sto se tice termostata, jos jedna konstatacija, on nece ni da otvori tj pusti vodu, jer se voda ni ne ugreje do temperature koja mu je potrebna da bi otvorio....tako da...??

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da ti imas puno gremlina u tom autu. . . hahahaha

:preved:

Sigurno da ventilator koji vrti kao lud moze da donese razliku u temperaturi ali ja i dalje smatram da ako je termostat ispravan i ako drzi vodu kako treba on mora da zagreje dovoljno za vrlo kvalitetno grejanje!!!

Jesi gledao kako je povezana instalacija za rasprsivac od plina, da nije tu smuljan neki protok vode???

Link to post
Share on other sites
Ja mislim da ti imas puno gremlina u tom autu. . . hahahaha

:preved:

Sigurno da ventilator koji vrti kao lud moze da donese razliku u temperaturi ali ja i dalje smatram da ako je termostat ispravan i ako drzi vodu kako treba on mora da zagreje dovoljno za vrlo kvalitetno grejanje!!!

Jesi gledao kako je povezana instalacija za rasprsivac od plina, da nije tu smuljan neki protok vode???

gresis, sine, silno gresis :D

stavio sam od drugara njegov visko, i auto greje ko lud :)

izgleda da je ipak do viska...testiracu jos par dana da budem siguran..

Link to post
Share on other sites

Nemas potrebe da mi quote-iras na poruku ako se ista nalazi odmah iznad tvoje.. :preved:

Pa greje sad ko lud kad je napolju 15 stepeni u plusu, ali treba da greje i kad je napolju -15! :D

Link to post
Share on other sites