Recommended Posts

Jel zna neko neku vradzbinu, magiju da se otarasaim vazdusnih cepova.... POLUDECU...!!!!

Ledi mi isparivac za plin, temperatura nikako da se ustali....

Probao sam sve moguce nacine za ozracivanje, i klasicno samo sipanje sa kontaktom i ukljucenim grejanjem. odvrnutim srafom za ozracivanje, i uzbrdice sa otvorenim srafom za ozracivanje dok motor radi.... Ali vazduh nikako da izadje...

Da li je moguce da zbog cepa termostat ne otvara??? Crevo od termostata do hladnjaka je non stop hladno... A sa druge strane izbacio sam vazduh iz istog na onaj sraf na kucistu termostata...

Jel ima jos neki nacin? Da okrenem auto na krov ili tako nesto.....

A da auto je 520i , M20B20.....

Link to post
Share on other sites

Ma ja sam mu vec jednom menjao antifriz, nisam imao problema...

Mislim i da mi se termostat glavi, uzeo sam drugi pa cu sutra da ga menjam, ozracujem...polijem benzinom, zapalim ;)

Link to post
Share on other sites

Ja na mojoj petici, takodje m20 ne mogu lepo da ozracim dok ne odvrnem i ona dva velika srafa na kucistu termostata, 17 ili 19 kljuc nisam siguran jer mi uvek negde stvori vazdusni cep. Probaj, nemas sta da izgubis...

Link to post
Share on other sites
Ozracio napokon....

Cep bio na isparivacu....

Dobro je ako ti je sada sve ok...ja sam imao isti problem sa mojom peticom, M50, danima sam je ozracivao i isto tako mi je ledio plin kada prebacim ranije tj. ispostavilo se na kraju da mi je hladnjak bio jako los i da je zapravo bio busan i uvlacio je vazduh tako da zamenom hladnjaka sam resio sve probleme (nije bio originalan vijak za ozracivanje, neka budzotina od srafa zavijena u telo hladnjaka i pustala) i imao je i neku havariju pa su saca bila neprohodna...pricam ovo iz razloga (ne bih voleo da se i tebi dogodi slicno) sto ga uvece ozracim i ujutro povezem zenu i decu a on se ugasi zato sto smrzne isparivac:(((...eto, pozdrav!

Link to post
Share on other sites