Recommended Posts

Da li mi neko pouzdano moze reci jer nemam gde da eksperimentisem, da li mogu na 16" felne da stavim gume dubine 60 i da nemam problema? trenutno su mi na autu felne 16" sa 55 dubinom a trebam da ih menjam i stavio bih gume 60 dubine...pozdrav i hvala!

Link to post
Share on other sites
ma ja i jesam za balonku ali mi je malo puno 235 sirina...to povecava i potrosnju i mislim da je 205 sasvim pristojno..

205 je skroz ok, sta da ti kazme, stavi gume u masinu na 90 stepeni mozda se suze malo :big_boss: :buba: malo sale nije na odmet

ne znam sta da ti kazem za potrosnju, kad sam prelazio na e34 m50b25, sa 195/65/15 na 225/55/16 nisam primetio ama bas nikakvu razliku, e sad mozda zato sto je motor jaci, ali opet kad pogledas e34 je mnogo tezi od e36 tako da smo na istom

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Na vozacevim vratima treba da bude nalepnica sa oznakama guma koje su fabricki propisane, tako da mislim da sa njima nebi trebalo da povecava potrosnju..

Covek je apsolutno u pravu, najbolje dimenzije su ti one preporucene od proizvodjaca i to ne samo zbog potrosnje, nego i zbog trapova, letve volana i svih delova na autu koje treba da ublazuju vibracije i obezbede udobnu voznju.

Da dodam jos da neces preterano napraviti razliku u potrosnji sto se tice sirine guma, ali obrati paznju da ako ne uzimas neku standardnu velicinu, treba bar uporediti zeljenu sa standardnom, a to mozes proveriti na ovom linku: http://www.crotuners.com/idg/idg.html

Link to post
Share on other sites