Recommended Posts

Koji su simptomi s*ebanog TPS-a? :huh:

Mnogo mi nizak ler, padne i do 600 obrtaja i to samo kad se auto zagreje na radnu temperaturu.

A da i ponekad mi stucne na leru...

Kako da testiram ovaj senzor...?

M52B28

Link to post
Share on other sites

Ha, cuj, najlakse je provjeriti ICV, on zna da zajebava kod M52.

Mices dzek, uz pomoc lijevog i srednjeg pina izmjeris koliko oma ima kad je klapna zatvorena, kad je na pola i kad je skroz otvorena.

Kad je zatvorena treba da ti pise plafon 0,2, kad je skroz otvorena treba da ti pise oko 10.

Link to post
Share on other sites
Ha, cuj, najlakse je provjeriti ICV, on zna da zajebava kod M52.

Kako?

Zuji kad radi...znaci radi :huh:

Kad motor radi kad iskljucim dzek promeni se ler... znaci radi

ciscen je relativno skoro i klikce kad se mrda :( ... znaci radi

Ima li jos nesto :dance3: .

Link to post
Share on other sites

Skini ga i okreni prstom ili srafcigerom onaj poluvaljak skroz na jednu ili drugu stranu(onaj sto regulise protok vazduha). Zakaci kabl i daj kontakt. Treba da se vrati na pola puta-otvorenosti, ako je ispravan. Zujanje nek te ne buni, to je zato sto prima impulsne signale od elektronike motora pa se moze vremenom pojaviti zvuk, a vidi i da li lako ide,ako ne, razradi ga, najlakse sa WD-40. Mada u principu prije ce biti da te zeza TPS, odnosno njegov polozaj, koji se stima da odgovara polozaju leptira.

Link to post
Share on other sites

Evo sta kaze Bentley, mozda nekom zatreba....

Ima 3 testa za TPS:

I. Raskopca se dzek, da se kontakt

Pin 3 i masa otprilike 5V DC na kablu

II. Raskopca se dzek, bez kontakta

Pin 1 i 3 na senzoru otprilike 4 k ohms

III. Raskopca se dzek

Pin 1 i 2 na senzoru, otprilike od 1 do 4 k ohms, znaci povecava se bez prekida kako se menja polozaj leptira, od zatvorenog do potpuno otvorenog.

Prvo cu da proverim TPS pa prelazim na ICV po Dutinom receptu.

Hvala momci.

Link to post
Share on other sites

Merio sam danas, evo rezultata:

I i II test OK. Te vrednosti je i meni pokazao.

E sad kod treceg testa mi brljavi naime, odmah u startu mi pokaze oko 4k oma, znaci kad je leptir zatvoren a kad otvaram leptir, tj. dodajem gas, on tu vrednost ravnomerno smanjuje do nekih 2k oma, koliko pokazuje unimer kad je leptir full otvoren.

E sad veliko pitanje je: Sa ovakvim vrednostima, jel ovaj senzor kaput? :D

PS. Koristio sam dva unimera i obadva pokazuju isto (tj. zanemarljive razlike). :pleasantry:

Link to post
Share on other sites