Recommended Posts

Da li neko zna da li je normalno da se 324td na 120 km/h u petoj brzini vrti na 3000 obrtaja,to mi je nesto mnogo,da li je moguce da je neko stavio neki kraci diferencijal, pa se zbog toga toliko vrti,da li neko zna koja je fabricka oznaka diferencijala za 324td,sta predlazete da uradim..?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mozhe i od 325e m20.. ali pogledaj da li je i menjach njegov. Najbolje bi bilo da pogledash brojeve na diff-u i menjachu pa uporedi na onom sajtu shto sam ti dao link za diff, da bi tachno znao shta ne valja.

Link to post
Share on other sites

Verovatno da imaš pogrešan diff u samom startu,jer da imaš odgovarajući,ne verujem da bi se mnogo "vrteo" na 120 jedino,ako nisi u trećoj na toj brzini...mala šala...koji je prenos na tvom autu,uopšte?

Link to post
Share on other sites

Meni su rekli da je 2.93 sa 325e automatika predugacak za njega,sta bi onda bilo sa 2.73,u nekom katalogu sa interneta pise 3.25,citao sam na forumu da je jedan clan stavio na e34 524td diferencijal 2.65 i isao mu je dobro auto,malo je izgubio na startnosti,ali mu se povecala maksimalna brzina,ne znam sta da radim..?

Link to post
Share on other sites
Meni su rekli da je 2.93 sa 325e automatika predugacak za njega,sta bi onda bilo sa 2.73,u nekom katalogu sa interneta pise 3.25,citao sam na forumu da je jedan clan stavio na e34 524td diferencijal 2.65 i isao mu je dobro auto,malo je izgubio na startnosti,ali mu se povecala maksimalna brzina,ne znam sta da radim..?

3.25 je fabricki prenos za turbo dizela, a verujem da je tebi i kraci diferencijal od 3.45 trenutno na autu, moguce da je neko promenio plocicu... premeri...

Link to post
Share on other sites

E 34 je skroz drugačije koncipiran auto,sasvi je drugačiji prenosni odnos između diff-a i menjača...u tvom slučaju nebitno i nije za poređenje....inače kod diff-ova je sledeće shvatanje u pitanju: što je manji broj u pitanju,to je prenos duži....iliti,4.10 je extra kratko,4.27 još kraće,a 3.45 je dugačko.2.93 još duže...kratko znači,da dok ubrzavaš,šaltaš svakih 5 sekundi,kao u video igrici...a dugačko znači:kao opel suza 1.3.....brada da ti poraste između 2 šaltanja i vemo dugo i mukotrpno postizanje izlazne brzine....3 dana jahanja....ako si na normalnim,fabrički propisanim točkovima,onda fabrički diff i fabrički menjač....i onda pričamo o 324d-u

Link to post
Share on other sites