Mein Bayerische Motoren Werke


Recommended Posts

Evo ga i moj ljubimac ,u pitanju je BMW E-34 520i 12 ventila , auto je '89 godiste i u solidnom je stanju.

Nije nista mnogo radjeno osim nekih sitnica za pocetak tu su felne 7.5 jota sa sirokim rubom ( po meni svaka felna koja ide na BMW trba da ima bas veliki rub ) sa gumama 225/60 R 15, dalje farbani su donji delovi branika kao i pragovi u boji automobila, stavljen zadnji lonac od 535i sa hromiranim krajevima, zatamljeni prednji migavci i to je to u sustini. Da ima ugradjen plin i fabricku kuku sto je i minus u neku ruku, hehe :)

Evo i nekih slicica:

picture002hc6.jpg

picture003nc4.jpg

picture004gr4.jpg

picture014dd2.jpg

Unutra nije nista radjeno samo sam zamenio analogni sat digitalnim sa datumom.

picture011xu8.jpg

picture013fz2.jpg

Unutra nocu

picture018ph4.jpg

Ovo sam se malo igrao rucicom menjaca (ubacio sam narandzaste diodice...)

picture019kj1.jpg

Dve "azdaje" zajedno :) ,sestrin 524td i moj 520 i

picture007in4.jpg

picture015xk3.jpg

Probao sam sam da zatamnim stakla folijom ali mi nije islo,tako da ce to da radi neko ko je vestiji. :D

Zatamnicu i zadnja svetla komplet.

I nasao sam na netu neku foru za smoked lenses (zatamljeni farovi), pa kad se usudim da skidam i razvaljujem farove uradicu i to.

Eventualno ako bude kesa stavicu M nastavke na branike i M pragove,mada i ne moram.

I naravno ako izlete neke felne za broj,dva vece u istom fazonu. :pilot:

To je to komentarisite slobodno. ;)

Link to post
Share on other sites

mada bio sam u Nisu pre par dana i mogu ti reci da su vam ulice katastrofa, tako da bas treba razmisliti o stavljanu velikih felni i nizih profila guma.

Slazem se.

Ma ovde su ulice uzas zivi,a jos studiram u Leskovcu pa stalno putujem,a put za LE je prepun ne rupa nego kratera, tako da stvarno neznam da li se isplati.

Link to post
Share on other sites

Rucica je mojih ruku delo. :D Na M modelima svetli amblem na rucici, odatle mi ideja.

Ako te interesuje mogu da ti napisem ukratko kako sam je preradio.

Link to post
Share on other sites

svaka cast na kolima , imam par pohvala i par zamerki i par saveta ....

auto je prilicno ocuvan , slazemo se da svaki bmw mora da ima sto veci rub na tocku ( pogledaj tek na mojim kolima ) , za rucicu svaka cast i molio bi te da u rubrici " uradi sam " podelis sa nama kako se to radi

za kritike sam se salio , mada mi ta kuka bode oci

vidim da su ti mogavci zatamnjeni , ali su totalno u mat boji , evo ti savet i za migavce i za zadnje stopaljke , kad zavrsis sa toniranjem , predji par slojeva bezbojnim lakom ( i to mozes videti na mojim kolima ) , videces koliko sjaja dobija , farove mozes takodje da zatamnis sa tim motip lakom ali ne preteruj sa slojevima .....

ne zuri sa sredjivanjem ....

Link to post
Share on other sites

Pozdrav druze! Auto ti je lep i sto rece DRAGANCE, polako sa sredivanjem, bice... Za pocetak stvarno bi mu legle vece felne, i (ja bih) promenio bih mu i prednje zmigavce i zadnje lampe.

Umalo da zaboravim: rucica menjaca ti je EXTRA!

Link to post
Share on other sites

Rucica je mojih ruku delo. :D Na M modelima svetli amblem na rucici, odatle mi ideja.

Ako te interesuje mogu da ti napisem ukratko kako sam je preradio.

Znam da na M svijetli rucica zato te i pitam jesi li je kupovao ili sam napravio...zaista svaka cast,doktor si...aj u rubrici "uradi sam" napisi kako si to uspjeo...svaka cast!!!

Link to post
Share on other sites

Hvala ljudi,hvala. :D

Kuka leti cim napravim kljuc, posto ga trenutno nemam, a prednje migavce sam tamnio nekim bezveze mat sprejm ( naso sam kuci neki bezveze a bilo mi dosadno :pilot: ) tako da cu i to da skinem i zatamnim normalnom bojom za zatamnjivanje, a i bas cu da to sve posle predjem providnim lakom ( thanks for the advice).

A zbog velikog interesovanja u rublici "Uradi sam" ,tema sa uputstvom za pravljenje rucice menjaca. hehehe ;)

Link to post
Share on other sites