Recommended Posts

taj ko ti bude mjenjao ulje ce znati koje ide,filter treba....i da..ne moze svako promjeniti ulje u automatiku,mislim moze al ne kako treba.

Link to post
Share on other sites

jako cesto neadekvatna izmjena ulja (pogresno ulje,nedovoljno nasuto ulja u mjenjac,neistreseno svo staro ulje iz turbine,ne napunjena turbina uljem kako treba i slicno...)dovede do problema u radu mjenjaca a kojih nije bilo prije nego sto je vlasnik preventivno odlucio da izmjene ulje i filter...

najbolje da ti odradi neko ko SERVISIRA auto mjenjace,znaci rastavlja ih,reparira i to i da tom nekom vjerujes (ili da imas preporuku) jer da nebi ulje bilo zamjenjeno tako da ubrzo dođes na reparaciju (a to je cest nacin magareceg usluzivanja na balkanu)...

kad kazem nedovoljno nasuto ulja mislim na to da pokazuje da je na MAX a ustvari ga fali kolko oces...

za vrstu ulja imas plocicu na mjenjacu koja sve kaze...

Link to post
Share on other sites

u pravu si. sad sam citao tu na forumu...

ima tu drkanja, mora da se salta, pa stiska kocnica, gas dok je u D.... sad cu da vidim sa nekim servisom.

Link to post
Share on other sites

ovako su meni mjenjali...

mjenjac topal...istrese se ulje...

sipa se dok je na N i onda se ubaci u D na dizalici i dosipa se ulje...kad je vruc mora biti na max nivou a ne kad je hladan...

ali i taj mjenjac je popusio...kao i obicno...s toga nisam siguran da je ulje adekvatno zamjenjeno.

Link to post
Share on other sites

ATF 220 oko 9 litara. Ja sam menjao i znam. Na AUTODATA-i pise 2,5 litara, ali to je netacno.

Ima u pitajte majstora ( da sada ne trazim ), komplet postupak kako se menja ulje.

Link to post
Share on other sites

Nasao sam na Pelikan pts. uputstvo i uradio sve prateci instrukcije, vjeruj mi nije uopste komplikovan posao, ja odradio sve za par sati. Prvo treba da kupis ulje (kod mene je stalo oko 6-7 litara Castrol dextron3) i filter za taj mjenjac, brtve nisam pronasao tko da sam ostavio stare. Ukucas na RealOEM broj sasije i vidis koji tip filtera ti treba, ja sam uspio pronaci MEYLE- oko 15EUR-a. Evo ti link, imaj samopouzdanja i pazljivo prati uputstvo http://www.pelicanparts.com/bmw/techarticles/E36-Tranny_Fluid_Auto/E36-Tranny_Fluid_Auto.htm

Link to post
Share on other sites

Evo ti pa vidi sam

http://bmwfans.info/parts/catalog/E36/Coup...c_transmission/

Vidi koji ti je od ova dva broja u desnom donjem uglu na maloj slicici auta kod tebe na sasiji i taj menjac imas.

Mada mislim da je ovaj

NTAwNTRfcA.png

Link to post
Share on other sites