Recommended Posts

Imam fabricki ugradjene parking senzore u e39 i sada imam problem, kada ubazim u rikverc automacki se pale, kao sto i treba, ali zadnji senziri onda krecu konstantno da piste jednolicnim zvukam, a uz zadnje su prestali i prednji da rade...ako je neko imao slican problem ili mozda zna sta je u pitanju neka pomaze... :wub:

HVALA UNAPRED

Link to post
Share on other sites

Verovatno ti je zadnji senzor zapraljan ( jedan od njih) ili ima kratak spoj. Skini jedan po jedan i vidi koji zeza, pa taj zamenis i resis problem isto sam i ja tako resio kod mene.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pa ako imas isti problem onda postupi po gore datom objasnjenju.....Kod Pdc-a 3stvari odlaze ili senzor(senzori)ili kabal usled starosti dobije kratak spoj ili sam pdc modul.....Postoji jos jedan problem usled nepravilnog Ibus signala pdc izgubi funkciju posto je ibus-om vezan za glavni Kbus Modul........Ovo je vrlo retko i resava se skidanjem kleme sa minusa akumulatora na 10 min........takozvani batery reset.Meni licno jednom se pojavio gore pomenuti problem po izlasku iz perionice......Baja je drzo pistolj pravo u senzor.....predpostavljam da je negde voda probila i napravila spoj....Posto je bilo leto vec sledece paljenje pdc-a proslo bez problema (voda isparila)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

ako jos nisi resio problem, da probam da pogognem...ako ti se desava ovo kao meni...

meni su crkla dva centralna zadnja senzora, pa mi se zbog toga desavalo ovo gore navedeno. idi u neki malo bolji servis, ali nemoj ovlasceni...proverice ti da li rade svi senzori za 10 mina...pa posle zameni sam ili sta vec. a moze da bude i jedno od ovog sto je Nikolaus napisao, ali kvar senzora je najcesci razlog :D :) :D :)

Link to post
Share on other sites