Recommended Posts

Eh ovako da otpocnem hehe...Lampica na mjenjacu P se gasi gad je auto zakljucano i upali kad otkljucam znaci sleep je OK znao sam sta je sleep mode samo nisam znao kako da provjerim dali se prebacuje u njega nakon nekog vremena. sad znam i to :))

Displey kad ga malo udarim prstima po okviru kao da trepne ali ne pokazuje nikakvu sliku nego no kao da dobije napon na sek..neznam kako da opisem ali nesto se desava kad ga lupkam...

Crvena lampica za nav koju si me ranije pito ja sma mislio na onu pored dugmeata na radiju/displeyu ane na onu na MK4. Pogledo sam i MK4 i izgleda da je MRTAV. :( Lampica mrtva i ne pravi nikakve zvukove kao sto je dosad kad otkljucam auto :(

poslije toga sam otpojio i onaj MP3 USB koji mi zamjenjuje 6CD changer koji sam izbacio. Nakon toga radio je propjevao :))) onda sam ponovo usteko MP3 i radio dalje radi kao i taj MP3. ustvari i rikverc svjetlo radi i sve funkcije na radiju samo sto nema slike. mogu mjenjat i stanice i pjesme i sve mi prikazuje na kombiinstrumentu samo sto na 16:9 nema slike! Takodje i ono BC dugme na rucici za zmigavce ne radi da mi pokazuje potrosnju itd na kombiinstrumentu. ali je taj problem se pojavio prije mjesec dana prije svega ovoga tako da nisam siguran dali ima uopste veze s ovime?!??!

Uglavnom koliko se ja sad razumijem u elektrotehniku i vinogradarstvo :prankster2: problem je u MK4 ali me malo i zabrinjava to sto kad lupkam displey sto on kao trepti pa kontam da nije i on rikno? Na njemu mi se desava otkad imam auto da nekad slika bude u zeleno crnoj tehnici umesto u boji ali to dodje i prodje samo od sebe! Mozd apomogne i taj podatak u lokaliziranju neprijatelja..hocu reci problema :(

Monitori nazad dobijaju sliku preko chinch kabla direktno sa DVD Changera u gepeku kojem sam struju dao sa stek dose u gepeku a takodjer salje sliku na onaj DIETZ 1260 modul tako da mogu tu sliku da vidim i naprijed na 16:9 displeyu. tako sto drzim pritisnuto dugme sa znakom sata prebacujem izmedju tog DVD i bordcomputera i ostalih funkcija. DVD radi bez problema i baca sliku na monitore osim naravno na taj prednji.

Moje auto nema TV Tuner. Zato u stvari i koristim ovaj modul. DIETZ MODUL LINK

Eto to je sve sta mi pada na pamet....nadam se da mi iz ovog mozes jos vise pomoci? Hvala unaprijed

Link to post
Share on other sites
Eh ovako da otpocnem hehe...Lampica na mjenjacu P se gasi gad je auto zakljucano i upali kad otkljucam znaci sleep je OK znao sam sta je sleep mode samo nisam znao kako da provjerim dali se prebacuje u njega nakon nekog vremena. sad znam i to :))

Displey kad ga malo udarim prstima po okviru kao da trepne ali ne pokazuje nikakvu sliku nego no kao da dobije napon na sek..neznam kako da opisem ali nesto se desava kad ga lupkam...

Crvena lampica za nav koju si me ranije pito ja sma mislio na onu pored dugmeata na radiju/displeyu ane na onu na MK4. Pogledo sam i MK4 i izgleda da je MRTAV. :( Lampica mrtva i ne pravi nikakve zvukove kao sto je dosad kad otkljucam auto :D

poslije toga sam otpojio i onaj MP3 USB koji mi zamjenjuje 6CD changer koji sam izbacio. Nakon toga radio je propjevao :()) onda sam ponovo usteko MP3 i radio dalje radi kao i taj MP3. ustvari i rikverc svjetlo radi i sve funkcije na radiju samo sto nema slike. mogu mjenjat i stanice i pjesme i sve mi prikazuje na kombiinstrumentu samo sto na 16:9 nema slike! Takodje i ono BC dugme na rucici za zmigavce ne radi da mi pokazuje potrosnju itd na kombiinstrumentu. ali je taj problem se pojavio prije mjesec dana prije svega ovoga tako da nisam siguran dali ima uopste veze s ovime?!??!

Uglavnom koliko se ja sad razumijem u elektrotehniku i vinogradarstvo :prankster2: problem je u MK4 ali me malo i zabrinjava to sto kad lupkam displey sto on kao trepti pa kontam da nije i on rikno? Na njemu mi se desava otkad imam auto da nekad slika bude u zeleno crnoj tehnici umesto u boji ali to dodje i prodje samo od sebe! Mozd apomogne i taj podatak u lokaliziranju neprijatelja..hocu reci problema :)

Monitori nazad dobijaju sliku preko chinch kabla direktno sa DVD Changera u gepeku kojem sam struju dao sa stek dose u gepeku a takodjer salje sliku na onaj DIETZ 1260 modul tako da mogu tu sliku da vidim i naprijed na 16:9 displeyu. tako sto drzim pritisnuto dugme sa znakom sata prebacujem izmedju tog DVD i bordcomputera i ostalih funkcija. DVD radi bez problema i baca sliku na monitore osim naravno na taj prednji.

Moje auto nema TV Tuner. Zato u stvari i koristim ovaj modul. DIETZ MODUL LINK

Eto to je sve sta mi pada na pamet....nadam se da mi iz ovog mozes jos vise pomoci? Hvala unaprijed

:( Bedak....Znaci mk4 je odsvirao svoje.....Cudno posto ih svi hvale da su mnogo robusniji od mk3 i da skoro nikad ne crkavaju.....Posto nemas tv modul sliku ne mozes nikako da imas na 16:9 monitoru jel jednostavno nema sta da je da:)Da tako po srpski kazem jel......

Ajde da krenem redom......Posto ne znam istoriju radova na autu u toku desavanja problema nagadjacu a ti pisi sta sam pogodio a sta nisam.......

Znaci ako sam dobro shvatio prvo te zezao akumulator.......Ako si vise puta skidao klemu sa akumulatora a nisi ispratio onu proceduru o navi kompijuteru koju sam gore napisao vrlo je lako da si spalio sam procesor u uredjaju pa on vise ne butuje.....Ali da ne bude sve crno......Probaj da izvuces dvd iz kucista (za to treba poseban alat ili ti 2 malo deblje zice savijene u slovo "U" koje ces gurnuti u one 4 rupe na ivicama samog uredjaja.....)Kad ga oslobodis iz metalnog nosaca polako izvuci napolje i otkaci 2 dzeka (plavi i ljubicasti)a onda skroz polako otkaci antenu gps-a jel onda zna da pukne samo tako......Kad izvadis uredjaj ostavi ga bez struje jedno sat ili dva......U isto vreme iskljuci i akumulator na sat ili dva da se sistem u bmw-u skorz resetuje......Pre vracanja kleme vrati navi komp nazad i prikljuci......Mozda bude da se samo zaglupeo iz nekog razloga pa ces ga ovom reset procedurom vratiti u zivot......Ako to ne uspe ostaje ti da pokusas da ga vratis u zivot updatom.......(celu proceduru kao i fajlove imas na xoutpost-u)Ali otom potom prvo probaj obican reset sistema........Ako to ne uspe onda ti ako se nesnadjes na xoutpostu pokusati da objasnim kako to da napravis......U principu treba ti samo kvalitetan disk za rezanje,fajlovi sa xoutpost-a i malo srece......Sve ostalo tako reci ide samo....

Monitor trepce zato sto navigacija nedaje sliku.......Vremenom ako ne resis problem treptace sve vise pojavice se i bele linije......Nocu ce pozadinsko osvetljenje bacati plavu svetlost na ekran ali nece biti slike.......Sve u svemu cak i ako je skroz crklo nije bleda.......Kazes cesto ides u Grac ili vec imas nekog tamo pa mu mozes dati navi kompijuter a ja cu ti dati kontakt gde da posalju na opravku....cene sam vec napisao.........

Link to post
Share on other sites
:prankster2: Bedak....Znaci mk4 je odsvirao svoje.....Cudno posto ih svi hvale da su mnogo robusniji od mk3 i da skoro nikad ne crkavaju.....Posto nemas tv modul sliku ne mozes nikako da imas na 16:9 monitoru jel jednostavno nema sta da je da:)Da tako po srpski kazem jel......

Ajde da krenem redom......Posto ne znam istoriju radova na autu u toku desavanja problema nagadjacu a ti pisi sta sam pogodio a sta nisam.......

Znaci ako sam dobro shvatio prvo te zezao akumulator.......Ako si vise puta skidao klemu sa akumulatora a nisi ispratio onu proceduru o navi kompijuteru koju sam gore napisao vrlo je lako da si spalio sam procesor u uredjaju pa on vise ne butuje.....Ali da ne bude sve crno......Probaj da izvuces dvd iz kucista (za to treba poseban alat ili ti 2 malo deblje zice savijene u slovo "U" koje ces gurnuti u one 4 rupe na ivicama samog uredjaja.....)Kad ga oslobodis iz metalnog nosaca polako izvuci napolje i otkaci 2 dzeka (plavi i ljubicasti)a onda skroz polako otkaci antenu gps-a jel onda zna da pukne samo tako......Kad izvadis uredjaj ostavi ga bez struje jedno sat ili dva......U isto vreme iskljuci i akumulator na sat ili dva da se sistem u bmw-u skorz resetuje......Pre vracanja kleme vrati navi komp nazad i prikljuci......Mozda bude da se samo zaglupeo iz nekog razloga pa ces ga ovom reset procedurom vratiti u zivot......Ako to ne uspe ostaje ti da pokusas da ga vratis u zivot updatom.......(celu proceduru kao i fajlove imas na xoutpost-u)Ali otom potom prvo probaj obican reset sistema........Ako to ne uspe onda ti ako se nesnadjes na xoutpostu pokusati da objasnim kako to da napravis......U principu treba ti samo kvalitetan disk za rezanje,fajlovi sa xoutpost-a i malo srece......Sve ostalo tako reci ide samo....

Monitor trepce zato sto navigacija nedaje sliku.......Vremenom ako ne resis problem treptace sve vise pojavice se i bele linije......Nocu ce pozadinsko osvetljenje bacati plavu svetlost na ekran ali nece biti slike.......Sve u svemu cak i ako je skroz crklo nije bleda.......Kazes cesto ides u Grac ili vec imas nekog tamo pa mu mozes dati navi kompijuter a ja cu ti dati kontakt gde da posalju na opravku....cene sam vec napisao.........

Zaboravih da napomenem posto ovaj dietz ide preko navigacije otkaci sranje probaj bez njega mozda je i on defektan bez obzira sto daje sliku na zadnje monitore.......Da nije bilo tih problema sa akumulatorom ranije bio bih 100% siguran da je u njemu problem......U svakom slucaju to je 10 min posla......da isprobas bez njega......

Javi sta si napravio......

Poz

Link to post
Share on other sites

Bateriju nisam nikad otpajao skroz...zimi kad me nekad zeza samo upalim na kablove preko drugog auto i vozam ga d anapunim bateriu. znaci nisam kleme nikad otpojio odkada je ugradjena baterija.

Pokusacu ovo sa otpajanjem DVD i baterije da ga resetujem. Ej jel moram da ga vadim iz kucista na te 4 rupice ili mogu i normalno da ga izvadim napolje samo 4 sarafa ga drze vadio sam ga i prije kad sam dietz instalirao i onda samo mu izvadim stekere ozada...to je isto jel tako?

Ovo za updateovanje firmwarea prvo treba da mi proradi MK4 da bi uopste mogao da updatujem software? Neznam ni dali cu moci da li je izasla nova verzija jer sam ga prije par mjeseci updateovo na zadnju verziju tada aktuelnu (neznam koja) tako da sam ubacio drugaciju start up sliku i one neke pejsaze u navigaciji itd... uglavnom znaci prvo reset da vidim hoce li proraditi ista.

Ma idem ja u graz kad mi sta treba to niej problem ali ako je MK crko ja cu njega odmah narucit prkeo eBay a oda kad imadnem vremena popravim svoj i prodam ga hehe

A i dietz cu izbaciti da vidim jel do njega...

javicu sta sam uradio

Hvala ti za pomoc....

Kad i svec tamo da te pitam jel ima neki E36 Cabrio ili Coupe a da nije puno skup u klagenfurtu?? Mozda cak i E46 :prankster2: dolazicu u austriju za nekih 20 dana da kupim al da ne gubim vrijeme tamo trazeci po oglasima.

Link to post
Share on other sites

Eh ovako...MK4 otpojen par sati i poslije opet spojen...baterija nije ni dirana...I SAD SVE RADI HAHAHHAHAHAH nemogu da vjerujem ali eto sve je ok i radi :( :prankster2: :)

a sad jos jedan zanimljivi dio...ja sam trenutno jako jako daleko od evrope tako da sam ja ovo sve preko mesengera prenosio mojoj zena koja je jadnica sve ovo morala da radi hahaha i svaki put je bila ucjena da bi uradila moro sam joj po nesto obecat...kad dodjem kuci gotov sam hahahah hvala druze na pomoci..imo sam srece jebiga :( sad taj kesh sto sam planiro za MK mogu da potrosim na REMUS :)

Link to post
Share on other sites

auto je....kako da kazem skoro pa mrak :(

inace sma protiv crnog ali kad je crno nek je crno ''u picku matarinu''

ja bi to u shadow line sve matirao i jos crna stakla sa sve prednjom sajbom pa ko mu jebe mater :)

btw na slicnom sam projektu :prankster2: :)

Link to post
Share on other sites

Drago mi je da si resio problem.......Znaci samo se zaglupeo uredjaj....Nista strasno posle toliko godina koriscenja...skoro pa svakodnevnog!

Sto se tice kabrioleta i sam trazim jednog jos od marta meseca......Ima ih dosta ali sve uglavnom voze neki klinci koji ne znaju sta znaci odrzavanje auta.Cena je dosta povoljna ali opet auto ne vredi te pare kad znas ko ga vozi.Drugo ja trazim specifican model 325 ili 330 ci u punoj opremi bez koze......A to je skoro fantastika naci.Ima par m3 kabrioleta ali cena je paprena ali stvarno se radi o vrhunskim modelima.......

Evo ti par oglasa pa vidi sta te zanima ja licno preko oglaasa nikad nista nisam nasao...ti mozda budes imao vise srece....

Ovaj sam gledao prosli vikend......Nalazi se u volsburgu (Izmedju Graca i Klagenfurta)Prvi vlasnik,mala kilometraza,boja prelepa....Ima 3 mane.....Samo je 2.0 motor,nije automatik,i ima spojlere koji mi se nesvidjaju.....Inace perfektan auto

http://www.gebrauchtwagen.at/detailansicht...hrzeug=1041677#

Ovaj drugi je skroz jeftin zato sto je uvoz iz Italije.....Inace nije los uopste cak ima i metalni krov koji ide sa autom.....Ima prve dve mane kao i onaj gore......

http://www.gebrauchtwagen.at/detailansicht...hrzeug=1033333#

Da ti ne kopiram vise lepo kad stignes u Grac pravac Kertner strasse i zadji po placevima jedan ce sigurno da ispliva zavisi samo sta tacno trazis od auta......

Uzdravlje

Link to post
Share on other sites
auto je....kako da kazem skoro pa mrak :(

inace sma protiv crnog ali kad je crno nek je crno ''u picku matarinu''

ja bi to u shadow line sve matirao i jos crna stakla sa sve prednjom sajbom pa ko mu jebe mater :)

btw na slicnom sam projektu :prankster2: :)

hehehe hvala hvala, ja volim crno al bas crno hehehe ne istice se al ostavlja utisak ehhehe

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Sredjeno i ovo...otpojena baterije na neko vrijem poslije toga je vuko 0,4A i kad ode u stand by vuce 0,1A tj. 100mA sto je prihvatljivo s obzirom na opremu. Uglavnom izgleda da I Bus zablokira i poludi i onda neda nekoj komponenti da ode u stand by. Kaze mi ovaj tip da je cesto vidjo na bembarama slicne probleme pa ljudi jedno9stavno skinu bateriju i sve je opet ok par mjeseci.

Evo malo update, snimak i slike Supersporta :) X-Pipe sam izbacio jer je bilo previse auspuh i to zajedno vibracije je u autuu bila nesnosljiva sada sa auspuhom je extra taman kako sam htjeo...

Evo video na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=6AkaHTQU3YM

malo je prljav hehehe jer je kisa padala i zima je brrr...

n101_3083smallkap3.jpg

b101_3085smallsvo3.jpg

Link to post
Share on other sites