Recommended Posts

Drugari imam jedno pitanje za Vas,vlasnik sam izuzetno ocuvanog i prelepog compacta e36 nazalost 316,pa me zanima da li bi pored kn i remusa koga vec imam,mogao i na izduvnoj grani da dobijem kog konjica i kako.Cuo sam za neke pletenice ili 4 u 2 pa u 1,sta je bolje i sta je efikasnije i gde moze da se nabavi i po kojoj ceni?

unapred zahvalan

Link to post
Share on other sites

pletenice , tj sportske izduvne grane za koje pitas je jako tesko naci , posebno treba baciti akcenat na remus i sebring , cene su ti od 100 e pa nadalje , zavisi od stanja ... ako nesto izleti , javljamo ti

a to je odlican nacin da povecas startnost auta , ne znam da li ti je taj KN pomogao i koliko???

Link to post
Share on other sites

pletenice , tj sportske izduvne grane za koje pitas je jako tesko naci , posebno treba baciti akcenat na remus i sebring , cene su ti od 100 e pa nadalje , zavisi od stanja ... ako nesto izleti , javljamo ti

a to je odlican nacin da povecas startnost auta , ne znam da li ti je taj KN pomogao i koliko???

sto se tice kn nista narocito osim sto sam dobio malo lepsi zvuk,a te pletenice bi me zanimale,a da jos jedno pitanje sta mislite da li da pravim izduvnu granu u nekom auspuh servisu i kom?

Link to post
Share on other sites

izduvna grana je i kompletan auspuh je nesto sto motoru pomaze da lakse " dishe " i samim tim ne dobijas nikakve konje ali dobijas mnogo bolji odziv na gas .... ako oces da radis kompletan izduv , onda uklanjas katalizator , srednji lonac , a zadnji menjas sa nekim protocnim , cefi se stavljaju sa vecim precnikom ..... rezultat je veca buka ali i veca snaga

kazu da bata iz ns radi to najbolje..... ali i spremi se za cenu....

Link to post
Share on other sites

izduvna grana je i kompletan auspuh je nesto sto motoru pomaze da lakse " dishe " i samim tim ne dobijas nikakve konje ali dobijas mnogo bolji odziv na gas .... ako oces da radis kompletan izduv , onda uklanjas katalizator , srednji lonac , a zadnji menjas sa nekim protocnim , cefi se stavljaju sa vecim precnikom ..... rezultat je veca buka ali i veca snaga

kazu da bata iz ns radi to najbolje..... ali i spremi se za cenu....

ja sam skinuo katalizator,stavio protocni tj srednji i zadnji remus i cev je bila precnika 48mm a ja stavio 50 mm i ne primecujem bas neku razliku,jbg

Link to post
Share on other sites

pa kad si vec to radio trebao si da stavis precnik 60 i da uklonis srednji lonac..... ali nista bitno neces osetiti bez pletene grane

Link to post
Share on other sites

Daces dzabe 200 evrica za granei nista,stavis 2.5 motor i problema nema!

e da je samo motor ja bi ga stavio odavno,a sta cemo sa menjacem,diferencijalom.kompom itd,mislim da je lakse te pare dodati i jos malo ustedeti i kupiti e46,ako nista drugo bolja je investicija.Slazete se with me?

A kad malo bolje razmislim koliko bi me to kostalo?

Link to post
Share on other sites

Svako zadovoljstvo se placa, ali veruj mi da vredi svaki dinar.

Uhhhh prijatelju, skoro sam uzeo automobil relativno slican tvom ali veruj mi Nidza Red prica lepo samo tako, cekam neko vreme na pad cena motora za mog compacta E46 i posto u narednih par godinica ne vidim izglede za promenu novog automobila eto meni sestaka u malom compactu. Seo sam u njegovu kocku staru preko 17 godina, znaci nije mi bilo dobro, ono treba znati voziti kako treba i plasiti ga se, jedino sto mi je nedostajalo je malo udobnosti i opreme mog E46, ali razume se godine su godine. Za to vreme teram ovog malisana koji je jako ocuvan i dosta malo presao. Kad se ukaze prilika naravno materijalne prirode eto ga u njemu neki sestak 2.0 ili 2.5 no na to cu malo popricekati!!!

Naravno ako mozes da imas E46 svakako je bolje, ali koji E46, a za te pare ima da prepakujes takvo cudo u tvog compacta kojeg neces moci da obuzdas :D

Link to post
Share on other sites

Uhhhh prijatelju, skoro sam uzeo automobil relativno slican tvom ali veruj mi Nidza Red prica lepo samo tako, cekam neko vreme na pad cena motora za mog compacta E46 i posto u narednih par godinica ne vidim izglede za promenu novog automobila eto meni sestaka u malom compactu. Seo sam u njegovu kocku staru preko 17 godina, znaci nije mi bilo dobro, ono treba znati voziti kako treba i plasiti ga se, jedino sto mi je nedostajalo je malo udobnosti i opreme mog E46, ali razume se godine su godine. Za to vreme teram ovog malisana koji je jako ocuvan i dosta malo presao. Kad se ukaze prilika naravno materijalne prirode eto ga u njemu neki sestak 2.0 ili 2.5 no na to cu malo popricekati!!!

Naravno ako mozes da imas E46 svakako je bolje, ali koji E46, a za te pare ima da prepakujes takvo cudo u tvog compacta kojeg neces moci da obuzdas :D

na velikim sam mukama da li da stavljam setaka ili da kupim e46 ili compacta e46

Link to post
Share on other sites

na velikim sam mukama da li da stavljam setaka ili da kupim e46 ili compacta e46

Moji predlozi, a imas ih dva :preved:

1. E46 nista slabije od sestaka 2.0 ili 2.5, ali to je najskuplja opcija

2. A ako vec oces compacta, pa sto bi kupovao drugog kad ga vec imas, a kazes da je jako ocuvan samo mu menjas srce, doduse neuporedivo bolje.

Polazim uvek od onoga kako bi ja sad uradio za sebe, posto sam se malo opekao i ubuduce cu se uciti na ovim greskama, ti si u prednosti posto imas koga da pitas, a ja sam kasno naleteo na ovaj forum. Realno ti velike pare za tog compacta ne mozes da uzmes, dok za E46 jos uvek trebas da dodas veliku cifru, samo tako, a opet s druge strane sto bi uzimao opet compacta zbog samo modernije linije, pored toga tvoj je laksi u uvek ce ga lakse nositi svaki motor. Mozda ti ove slicice pomognu u odluci ;)

aaefy4.th.jpgcompact3de4.th.jpglatestissue2largeho3.th.jpgpic20um2.th.jpg

Eto da ti malo vadim mast :) za ovako nesto ti treba mozda i manje od pola razlike koju bi doplatio za E46, ali opet ako mozes E46 ali pravi uzimaj ga :D aj da te vise ne smaram, pozz

Link to post
Share on other sites

Presaberi se sam ali ako ne znas e36 compact je jedan od najkvalitetnijih automobila ikada koje je BMW napravio zato moj savet samo prepakuj motor i sta jos treba a prodas svoje i eto za relativno male pare imas azdaju i jos nesto ako vec pakujes sestaka nemoj da razmisljas nego samo 2.5 a mozes i jace po zelji samo nikako slabije, mislim da je glupo toliko se cimati za samo 2000 ccm i 150 konja opet to je moje misljenje a ti kako hoces, ajd sa srecom pa da sto pre imas ono sto zelis.

Link to post
Share on other sites

Presaberi se sam ali ako ne znas e36 compact je jedan od najkvalitetnijih automobila ikada koje je BMW napravio zato moj savet samo prepakuj motor i sta jos treba a prodas svoje i eto za relativno male pare imas azdaju i jos nesto ako vec pakujes sestaka nemoj da razmisljas nego samo 2.5 a mozes i jace po zelji samo nikako slabije, mislim da je glupo toliko se cimati za samo 2000 ccm i 150 konja opet to je moje misljenje a ti kako hoces, ajd sa srecom pa da sto pre imas ono sto zelis.

niko od vas mi nije rekao koliko mi treba evrica za to zadovoljstvo

Link to post
Share on other sites

Mislim da je tu negde oko 1000 eurica ali ti je najbolje da pozoves klinika i on ti moze reci tacno koliko sta kosta jer kao sto pretpostavljam da znas klinik to i sam radi, ovo je samo za motor . . .

Najbolje ga pozovi pa vidi.

Link to post
Share on other sites

Mislim da je tu negde oko 1000 eurica ali ti je najbolje da pozoves klinika i on ti moze reci tacno koliko sta kosta jer kao sto pretpostavljam da znas klinik to i sam radi, ovo je samo za motor . . .

Najbolje ga pozovi pa vidi.

hvala na savetu

Link to post
Share on other sites