Recommended Posts

Danas sam kontrolisao situaciju pod haubom, i imam i sta da vidim:

sta404986210481.jpg

Uploaded with ImageShack.us

ovaj osigurac radi, nije izgoreo -ali se istopila plasticna obloga istog.

inace, to je osigurac oborenih svetala, farovi rade normalno. skinem ja njega, zovem jednog majstora ( bilo je kasno da krenem u bilo koji servis ), majstor mi kaze da je u pitanju klimavo leziste osiguraca i da samo malo naprskam VD sprej i da proverim da li lepo lezi osigurac na svom mestu.

Odradim sve to, krenem iz lestana ( gde sam se zatekao ) ka stanu i nakon predjenih 20-ak kilometara proverim situaciju - kad ono opet ista prica! Opet poceo da se topi. mesto na koje se ubada taj osigurac je cisto, kućište nije otopljeno, buksna uredu, samo se toliko greje da dolazi do deformacije . Ne znam da li je pametno da uopste vozim imalo auto pod ovakvim okolnostima. nazalost to nije osigurac vezan za neki uredjaj nebitan u voznji- ipak su to oborena svetla koja sada moraju non stop da se koriste.

HELP ! HELP ! HELP !

napominjem da nisam petljao nista oko instalacija u skorije vreme.

Link to post
Share on other sites

Prvo, za kontakte koristi kontakt sprej a ne wd..

Drugo, pre nego sto bilo sta radis oko struje otkaci jednu klemu sa akumulatora..

Trece, kad izvadis osigurac uzmi malu turpijicu (moze i za nokte :D) i probaj malo da ocistis kontakte, pa onda kontakt sprej..

Cetvrto, osvetli necim i pogledaj, kontakti unutra treba da budu spojeni, ako nisu malim srafcigerom kroz ove rupice sa strana probaj da ih pritisnes da dodju jedan uz drugi...

Peto, da imas strujno preopterecenje ne bi se topila plastika nego bi izgoreo osigurac..

Sesto, sudeci po tome kako izgleda istopljena plastika, problem je kontakt gde se na slici vidi golo telo osiguraca...

Sedmo - samo polako :preved:

Link to post
Share on other sites

Sve sam lepo objasnio, a zaboravio najvaznije...

Ovo ti je osigurac za levo kratko svetlo... i trebalo bi da bude od 7 (7.5) ampera, proveri i sve ostale

Fuse 1 - 7.0 A Main beam, left

Fuse 2 - 7.0 A Main beam, right

Fuse 3 - 15.0 A Additional fan

Fuse 4 - 15.0 A Direction indicators

Fuse 5 - 30.0 A Wash/wipe, front and rear Headlight washers, Intensive cleaning system

Fuse 6a - 7.0 A Brake lights,Cruise control,Interior light(s)

Fuse 6b - 15.0 A Additional brake light(s)

Fuse 7 - 15.0 A Horn

Fuse 8 - 30.0 A Heated rear screen

Fuse 9 - 15.0 A Engine electrics, Automatic transmission position indicator

Fuse 10 - 7.0 A Instruments, On-board computer, Reversing light(s), Service indicator

Fuse 11 - 7.0 A Fuel pump, Fuel supply pump

Fuse 12 - 7.0 A Radio, Lights and levels self diagnosis

Fuse 13 - 7.0 A Dipped beam, left

Fuse 14 - 7.0 A Dipped beam, right

Fuse 15 - 7.0 A Rear fog light(s)

Fuse 16 - 15.0 A Heated seat(s)

Fuse 17 - 30.0 A Sliding roof Windows

Fuse 18 - 30.0 A Additional fan

Fuse 19 - 7.0 A Mirror(s), Heated mirror(s)

Fuse 20 - 30.0 A Blower, Air conditioning

Fuse 21 - 7.0 A Interior light(s), Glove box illumination, Luggage compartment light(s), Torch, Clock, Radio memory, On-board computer

Fuse 22 - 7.0 A Tail light(s), left, Rear parking light(s), left

Fuse 23 - 7.0 A Tail light(s), right, Rear parking light(s), right, Licence plate light(s), Instrument panel lighting

Fuse 24 - 15.0 A Hazard warning lights

Fuse 25 - 30.0 A Not used

Fuse 26 - 30.0 A Not used

Fuse 27 - 30.0 A Central locking, Heated door lock(s), On-board computer, Horn, Audio system

Fuse 28 - 30.0 A Cigarette lighter, Antenna motor, Independent heating system

Fuse 29 - 7.0 A Front fog light, left

Fuse 30 - 7.0 A Front fog light, righ

Link to post
Share on other sites