323i e30 pitanje u vezi motora!


Recommended Posts

...pre neki dan sam menjao svecice na autu ( 323i e30 1985g sa komplet strujom i razvodnikom od 325) i nazalost prva svecica do hladnjaka je bila skroz od ulja kao i kabal plus sto je sva crna sa mnogo garezi na sebi :preved: .........i pre je bila garava ali sada je bas bas, ostale svecice su ok. Auto ide ok, pali i problema nema hvala bogu!

Znam da su verovatno karike otisle na tom cilindru, nek ide dok ide.....ono sto me zanima kad dodje vreme za popravku je sl:

.....isplati li se neka polugeneralna, generalna ili ubaciti drugi motor i koji motor sem 2.3 jos pase na moj menjac i komp....znaci bukvalno izvadim ovaj i ubacim drugi, spojim dzekove i teraj, jer nazalost 2.3 m20 motor nesto slabo vidjam da su na prodaju! HVALA!

Link to post
Share on other sites

Delovi za sredjivanje motora ti dodju oko 200e, ruke oko 100e.. Pricam za to da se zamene glavne stvari, i da se ne vadi motor napolje, znaci oko 300e.. A toliko ti otprilike izadje i da ubacis drugi motor.. E sad, ne mozes biti siguran kad ce da ti rikne taj drugi.. To je neko moje misljenje, a ti sam odluci.. A tvoj motor je dobar, glasam za to da njega sredis, i onda znas da je sredjen..

Link to post
Share on other sites
Delovi za sredjivanje motora ti dodju oko 200e, ruke oko 100e.. Pricam za to da se zamene glavne stvari, i da se ne vadi motor napolje, znaci oko 300e.. A toliko ti otprilike izadje i da ubacis drugi motor.. E sad, ne mozes biti siguran kad ce da ti rikne taj drugi.. To je neko moje misljenje, a ti sam odluci.. A tvoj motor je dobar, glasam za to da njega sredis, i onda znas da je sredjen..

....znam, verovatno si u pravu, zavoleo sam ovaj 2.3 motor i verovatno ce i da padne neko osvezenje nadam se ne tako skoro ali ajde volim da cujem od iskusnijih sta mi je raditi pa kad se skupi parica videcemo, kako su prsle karike bas na tom klipu neznam ni sam ili da se nadam da su mozda ventili ili gumice na tom cilindru ali ajde dok se neskine glava ko to zna........hvala ti u svakom slucaju

Link to post
Share on other sites

Najbolja ti je varijanta da skines glavu i pogledas kod majstora sta je i kako je po sredi,jeste da je motor stariji ali je dobar motor i moze dosta da predje km. :preved:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nemoj mnogo da se cimas zbog crne svecice :unsure: Rekoh ti da je i meni jedna bila malo crna, i nesto mi se ucinilo da auto slabije vuce, tako da sam uzeo danas i izmerio kompresiju.. u svim cilindrima oko 11 bara, sto je super tako da uopste necu da brinem o malo garezi na svecici :rolleyes:

Jedino ne znam da li je moguce da pored kompresionog prstena prolazi malo ulja ako ode uljni, pa zato crni..? Ali cenim da to nije nista, valjda :D

Tako da ako mnogo brines, izmeri i ti :unsure:

Link to post
Share on other sites