Recommended Posts

Kao sto pise u naslovu, volan trese od 100-tke na gore, felne prave kao strela, gume takodje ( tri puta balansirane ) distanci od 10mm takodje pravi, dva puta ih nosio kod strugara da se liznu i provere, viljuske nove, diskovi novi...., jedino ostaje letva, ima malo lufta i cuje se na pomeranje u mestu levo desno ( mehanicka ) ali nista strasno i alarmantno.....

Da li je moguce da trese zbog letve ili spona koje su takodje u ok stanju????

Imam jos jedno pitanje, da ne otvaram novu temu, takodje imam neko lupkanje u zadnjem delu vec duze vreme, mozda cak i od kada sam uzeo auto....

Sumnjao na velike selene i promenio, zvuk isti, pa sumnjao na solje amortizera i amortizere( takodje promenio amortizere i solje prepravio tako da su sad fiksne ), sumnjao na viljuske i takodje promenio a i onako sam bio planirao da stavim diskove nazad i taman da ubijem dve muve istim udarcem ali zvuk isti, i javlja se samo na ostre i sitne pukotine na putu kao i na neravnim skakutavim deonicama i to najvise cujem pri brzini od 40-70, na lezecim i velikim neravninama se ne cuje....

Opet...., posto jedino ostaje diferencijal kao i stari nosac na njemu, da li moze biti da on skakuce i stvara taj zvuk koji pocinje da mi kljucka mozak????

Problem je sto moze nas deset da zaljulja zadnji deo auta i nista se ne cuje ali cim vidi neku sitnu neravninicu samo klapne!!!

Ovo dve stvari uzasno pocinju da me nerviraju iako sam ulozio puno napora pa i para da ih resim one su i dalje tu, veceras sam se iznervirao da sam u momentu hteo da ga zalivadim, u Avgustu treba da napravim 2-3000km, a to znaci da ako to neresim, necu moci da predjem 100 na auto putu i da cu non stop da obracam paznju na to sitno smrdljivo klaparanje!!!!

Ako je neko imao slicno izkustvo, pomoglo bi mi da sto pre otklonim problem!

Unapred hvala.....

Link to post
Share on other sites

Zaboravih da spomenem da je i auspuh promenjen od pocetka do kraja i stavljen neki fiksni okrugli nosac od lade nive, tako da ne mrda ni milimetar, apsolutno ni u jednom pravcu!!!

Link to post
Share on other sites
Zaboravih da spomenem da je i auspuh promenjen od pocetka do kraja i stavljen neki fiksni okrugli nosac od lade nive, tako da ne mrda ni milimetar, apsolutno ni u jednom pravcu!!!

što se toga tiče bolje ti je ostavit auspuh na gumama da se može micati, jer dok je u mojoj kocki bio 1.8 isto je bio auspuh fiksan i samo zadnji lonac i pucala je cijev na cijelo od vibracija...

Link to post
Share on other sites

I ja sam na kockici imao isti problem, samo preko 120 km/h. Isao sam na 2-3 balans masine, pojedinci su mi govorili da je guma ili krst kardana, trap sam ceo zamenio i opet je tresao auto preko 120 km/h. Kada sam promenio gume sve je bilo kako treba.

Link to post
Share on other sites
Zaboravih da spomenem da je i auspuh promenjen od pocetka do kraja i stavljen neki fiksni okrugli nosac od lade nive, tako da ne mrda ni milimetar, apsolutno ni u jednom pravcu!!!

brate ne valja da ti bude fiksan auspuh,ima non stop da puca

Link to post
Share on other sites

Meni je cak pucao ispred menjaca, a kad sam otkacio onu spojku gde se drzi za menjac vise nije..

Mozda ti mislis da je fiksan, ali sigurno malo mrda pa kucne pozadi u karoseriju ili u most :rolleyes:

A za to tresenje preko stotke samo gume, gume, gume... ;) Ili eventualno diskovi, ali cini mi se da rece da si stavio nove...

Link to post
Share on other sites

Problem tresenja resen, felne jednostavno nisu dobro nalegale na izbocinu na distanceru, dzabe i brezoni i sve..., jednostavno felna se drzi na glavcini ili na distanceru koji ima upust za glavcinu i isti takav ispust za felnu...., kupio cetri fabricke BBS 15 by nidza crveni ( p.s hvala za cenu ) dve odlicne Tigar Prime i dve srednje Continental polovnjace za nazad i ide kao strela!!!!

Auspuh je samo nazad kod cevke fiksiran da ne bi setao gore dole a sve ostalo je normalno, znam da kad se suvise ukruti oce da puca!

Za lupkanje nazad sam nesto hemijao sa velikim selenima ali ne mogu da dokucim sta moze biti, definitivno nije nistana trapu i auspuhu...

Ali posto nije strasno, ostavicu za Septembar kad mi prodje gungula oko odmora i obaveza!!!

Link to post
Share on other sites