Recommended Posts

Desava se kada je auto zagrejan, kao da zalepi nesto i ne moze da okrene anaser. Bendix samo klikce, ne moze ni da izleti, Na anaseru sam menjao cetkice, biksne i bendiks. Nema promena. Ucestalije je kada je toplo napolju ili kada radi neki od vecih potrosaca pre gasenja...npr ventilator klime ili tako nesto. Da bih ga upalio posle toga moram da sacekam da se potpuno ohladi sto moze biti i po par sati. Ima li neko ideju sta bi moglo biti? Ili da menjam opet sve na anaseru, ali sve sam izmenjao nema promena.

Link to post
Share on other sites

Pa ne valja ti akumulator ili ti alternator lose puni :D

Izmeri napon akumulatora kad ugasis auto posle voznje, ako je ispod 12.5 ne valja, a kad je upaljen trebalo bi da bude veci, mislim do 14..

Ne secam se sad tacno velicina, neka me neko ispravi ako gresim, ali to je to otprilike...

Link to post
Share on other sites

Kada je auto upaljen na OBC-u mi pokazuje da je punjenje 13.72v - 13.85v, sa svim mogucim potrosacima napon varira od 13.48v - 13.55v ali to je sa svetlima, grejacima u sedistima, klimom itd....

Akumulator nije u sjajnom stanju, ali kako to da kada se ohladi ima snage i za grejace motora i da verga i da upali bez ikakvih problema

Link to post
Share on other sites

Palio je sa drugim akumulatorom, al je posle palio i sa mojim... zamenicu ga sta drugo, nego moze li da bude onaj mali automat na alnaseru problem, jel on izbacuje bendix?

Link to post
Share on other sites

Ti zapeo, kao da bi ti bilo draze alnaser da menjas :)

Uzmi unimer, i posle voznje izmeri napon na akumulatoru, tad kad nece da upali..

I izmeri kad zaverglas, ako tad ne moze da odrzi napon ond ces znati da je sigurno do njega

Sam si rekao - ucestalije je kada kada radi neki od vecih potrosaca pre gasenja - kakve bi to veze imalo sa tim automatom na alnaseru?

Link to post
Share on other sites

:) :lol: pa ono jes' :) Hvala, mora novi aku to je definitivno. Nego primetio sam da ponekada skroz, skroz slabo tinja lampica od akumulatora. Skroz slabo, samo se u mraku vidi...mislim da je punjenje ok, verovatno tinja jer ne prima mozda struju kako treba...ili i on je svestn da je odverglao svoje.

Link to post
Share on other sites
:) :lol: pa ono jes' :) Hvala, mora novi aku to je definitivno. Nego primetio sam da ponekada skroz, skroz slabo tinja lampica od akumulatora. Skroz slabo, samo se u mraku vidi...mislim da je punjenje ok, verovatno tinja jer ne prima mozda struju kako treba...ili i on je svestn da je odverglao svoje.

ako ti tinja lampica akumulatora onda ti je loš regler na alternatoru, kad sve to isprobaš šta ti kažu ljudi i bude sve po starom onda nema šta drugo da bude sem automata na alanseru

Link to post
Share on other sites