E30 senzor vanjske temperature


Recommended Posts

Danas sam se napokon malo naljutio i mislim da sam napokon nasao taj senzor kod lijevog tocka (bar se nadam inace ce bit belaja) pa cekam da mi neko potvrdi da li sam u pravu i da li su ova 2 mala konektora od tog senzora, zice su smedje i plave boje, i ispratio sam ih kroz instalaciju do obc-a, i to mi je sve ok ali ocito tog senzora nema. Bilo bi super kad bi mi neko pokazao sta trebam utaknuti u ova 2 konektora.

Image033.jpgImage032.jpg

(inace ove ostale zice su od maglenjaka, a ova 2 konektora su onako samo zavucena sa gornje strane usisnika i tako stoje, a i rupica u koju se pretpostavljam stavlja ovaj senzor se vidi sa unutrasnje gornje strane usisnika.

Dalje slikao sam unutrasnju stranu lijevog svjetla ali lose ispalo i mislim da ima taj motorcic za podesavanje snopa, tu takodje vode 2 cjevcice (valjda), od prekidaca do motora, ima li neko iskustvo kako ovo funkcionise jer mi ni to ne radi?

Takodje sam ukljucio onu DING! zujalicu, navodno od vrata (ima u prethodnoj mojoj temi) i uopce ne reaguje na otvaranje i zatvaranje vrata nego samo kad dadnem kontakt jednom se zacuje DING i to je to... jbg neka stoji sad tako, probao sam dati kontakt i sa otvorenim i zatvorenim vratima ali nije to to. (inace obc je sa 6 tipki i ne radi mi ovaj senzor temp pa pretpostavljam da je to to.)

Image028.jpg

Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je to u pitanju, ali meni to izgleda kao dzekovi za migavce, isti su takvi.. :P

A senzor mislim da ti je ovo pod brojem 15

http://bmwfans.info/parts/catalog/E30/2-do...board_computer/

a senzor kao sto kazes treba da je udenut u taj plasticni usmerivac vazduha ako ne gresim :D

Link to post
Share on other sites