Recommended Posts

Drugari forumasi i doktori, treba mi pomoc. Imam kockicu 316 i vrlo cudan problem koji je poceo da se desava pre par nedelja. U pitanju je prednji levi zmigavac koji prestane da radi. Prvi put sam pomislio da je sijalica, skunuo plastiku, skinuo sijalicu (koja je na prvi pogled bila ispravna, ali rekoh ajd da je ipak zamenim), zamenim sijalicu i sve radi par dana a onda opet prestane. Skinem opet plastiku i izvadim sijalicu, opet izgleda ispravna i ja probam da opet vratim tu istu kad ono sve radi. i tako par dana dok opet ne prestane. Znaci sijalica uvek ista i nekad radi dan dva pa prestane a nekad 20 min. I uvek moram da je izvadim i vratim i onda proradi. Probao sam sve i svasta sto mi je palo na pamet, menjao sijalice, namestao kontakt, probao da mrdam dok radi zmigavac i nista nije pomoglo :P (nisam jedino pregledao zice, toliko se bas ne razumem).

Ajd ako neko ima neki savet, ideju, bilo sta, neka postavi.

Link to post
Share on other sites

Ajde i jos jedna mogucnost, kad isprobas sve to i opet ne radi, proveri automat migavca, mozda je glupost ali vredi proveriti... Meni se desava na drugim kolima (u pitanju je Lancia Y10) da mi levi migavac malo poludi, prvo radi brzo, pa prestane, pa radi normalno i signalizira na tabli da si ukljucio migavac, a opet nekad nece ni to da ukljuci. U pitanju je samo leva strana, tj levi migavac.

Nije na odmet i automat migavca to proveriti ako budes iscrpeo sve ostale mogucnosti i ne nadjes resenje...

Link to post
Share on other sites
Ajde i jos jedna mogucnost, kad isprobas sve to i opet ne radi, proveri automat migavca, mozda je glupost ali vredi proveriti... Meni se desava na drugim kolima (u pitanju je Lancia Y10) da mi levi migavac malo poludi, prvo radi brzo, pa prestane, pa radi normalno i signalizira na tabli da si ukljucio migavac, a opet nekad nece ni to da ukljuci. U pitanju je samo leva strana, tj levi migavac.

Nije na odmet i automat migavca to proveriti ako budes iscrpeo sve ostale mogucnosti i ne nadjes resenje...

ostavicu to kao krajnju opciju, jer ne verujem da je do automata, jer meni ne pravi nikakve probleme u radu, tipa-radi brze ili sporije, daje signal da radi a u stvari ne radi isl. jednostavno radi neko vreme normalno a onda odjednom prednji prestane da radi, kao da pregori sijalica (zadnja radi brze a prednja nikako) i kad izvadim sijalicu i vratim je nazad, opet radi bez problema neko vreme. cini mi se da su kontakti, pa cu danas posle posla da ih sve proverim, mada mi je sve vrlo cudno.

mozda imam gremline :P

Link to post
Share on other sites