Recommended Posts

pre jedno 3,4 dana sam prao masinu, i tad je uslo malo vode kod svecica, izduvao sam kompresorom, obrisao sve. i radio je kao sat. i danas kad sam vozio auto, vidim ne ide nikako, na leru varira, kad stisnem gas, sporo puni, nece ni malo da zaslajfuje. na auspuhu mi smrdi malo, cini mi se kao da je prebogata smesa. isto tako radi i na plinu i na benzinu. sta bi moglo biti tu problem? jel moguce da je riknula neka svecica? ili je nesto drugo,... sta da radim?

Link to post
Share on other sites

Sve dzekove koje vidis, jedan po jedan skini i izduvaj kompresorom ili lepo ocisti krpom, pa onda malo kontakt spreja ili wd-40, i vrati...

Mozda to resi problem

Uglavnom je to najcesci problem kod pranja motora, pod uslovom da nije doslo do neke trajne stete, tj. da nije nesto izgorelo

Link to post
Share on other sites

Posto ti je M50 motor, skini plasticni poklopac, upali auto zatim otkacinji dzekove za svecice sa jednog po jednog cilindra i slusj ima li promene u radu motora. Ako ima taj cilindar je OK, a ako nema (vec je rad isti), na tome prekontrolisi svecicu.

Link to post
Share on other sites
to je malo problem jer su dizne na tom poklopcu, a ako skinem creva od plina, onda nema paljenja auta dok ne vratim nazad.

mozes ti da skines poklopac a da ne skidas crijeva od plina-ja sam kod mene to skoro radio kad sam menjo svecice-

i meni je babic ostavio na toj strani dizne,kao kod tebe

Link to post
Share on other sites