E30 vezivanje alarma sa fabrickom centralnom


Recommended Posts

Dobio sam jedan Scorpion alarm i probao sam danas da ga ugradim,povezao sam po semi sve kako treba i kad je dosao red na vezivanje sa fabrickom centralkom tu sam zastao....

Ako neko moze samo da mi objasni kako da vezem izlaze iz alarma sa centalkom bio bih mu mnogo zahvalan!!! :)

Evo seme alarma

12092010576.jpg

12092010578.jpg

Ovo je centralna jedinica

12092010574.jpg

12092010575.jpg

Iz motora u vozacevim vratima idu 5 zice, bela , plava ,zuto/plava , zeleno/plava i braon

Link to post
Share on other sites

E pazi sad ovako :)

Plava i bela zica su ti one koje pokrecu motorcice, i one su u standby obe spojene ne minus, kad otkljucavas-zakljucavas releji u fabrickoj jedinici odrade i puste plus kroz jednu ili drugu zicu, tako da se motori pokrenu u jednom ili drugom smeru..

Sto znaci sledece, ako spojis direktno izlaze iz alarma koji rade na istom principu, desice ti se to da ce plus iz alarm centrale otici na minus koji je spojen na fabrickoj centrali, i lepo ce sve izgoreti..

Resenje je sledece, nabavi 2 mala releja, koje ces povezati jedan na plavu, jedan na belu, tako da njima komanduje alarm centrala.

Tj. kad dobije plus od nje treba da odspoji smer ka fabrickoj centrali, i pusti taj plus samo ka motorcima..

Da li ti je nesto od ovoga jasno :)

Link to post
Share on other sites

Postoji, da fabricku otkacis skroz :)

Ja to nisam hteo, pa sam odradio ovako kao sto sam tebi rekao..

Jer ako otkacis fabricku, onda ti nece odradjivati komanda sa motorcica,

tj ako otkljucavas-zakljucavas kljucem ili iznutra ostale brave ti se nece otkljucati-zakljucati..

I da, neces imati akcelerometar koji se nalazi u fabrickoj centralnoj,

i sluzi da u slucaju sudara otkljuca sva vrata ako su zakljucana.. :)

Link to post
Share on other sites