Pozz iz Krusevca


Recommended Posts

Dobrodosao!

Lepo je sto si odluci da ces E46, sigurno je da neces da se pokajes.

Prvo je bitno da odredis da li ces benzin ili dizel, i nemoj da zuris.

Ako bi uzimao dizel najbolje ti je 320d koji se proizvodu od 2001. Motor sa 150ks i 330nm. Ispod 2000cc tako da si miran oko registracije.

Sto se benzinca tice imas 3:

-318i: 4cilindra, ispod 2l, 141ks i 200nm

-320i: 6cilindra, 2.2l, 170ks i 210nm

-323i: 6cilindra, 2.4l, 170ks i 245nm

Sto se mene tice ja bih odmah izbacio 320i. Bolji izbor je 323i, jer bi registraciju isto placao, u potrosnji nije velika razlika, a ovih 35nm stvarno prave razliku!

Ako volis sestaka onda si odlucio, a ako zelis da ustedis na gorivu i registraciji onda ti ostaje 318i. Ali 318i ubedljivo gubi od 320d. 320d ti je tu u svakom pogledu bolji. Ima jacu startnu cenu ali ti se kasnije mnogo vise isplati. Prvo imas dosta vise snage, jer turbo itekako radi svoj posao, a sa druge strane imas manju potrosnju. Ja licno ne volim mnogo cipovanje, ali ako i to hoces da radis tu ti je dizel, kao sto znas, mnogo zahvalniji.

U sustini ako mnogo prelazis uzmi 320d, jak je i stedljiv, ako manje vozis, a hoces cisto radi uzivanja onda sestak 323i ( ali imaj u vidu registraciju i potrosnju! )

Eto, bio sam raspolozen da pomognem, pa se nadam i da jesam!

P.S. Uzmi u obzir i kupe verzije sa ovim motorima, mnogo su lepi! :D

Link to post
Share on other sites
Dobrodosao!

Lepo je sto si odluci da ces E46, sigurno je da neces da se pokajes.

Prvo je bitno da odredis da li ces benzin ili dizel, i nemoj da zuris.

Ako bi uzimao dizel najbolje ti je 320d koji se proizvodu od 2001. Motor sa 150ks i 330nm. Ispod 2000cc tako da si miran oko registracije.

Sto se benzinca tice imas 3:

-318i: 4cilindra, ispod 2l, 141ks i 200nm

-320i: 6cilindra, 2.2l, 170ks i 210nm

-323i: 6cilindra, 2.4l, 170ks i 245nm

Sto se mene tice ja bih odmah izbacio 320i. Bolji izbor je 323i, jer bi registraciju isto placao, u potrosnji nije velika razlika, a ovih 35nm stvarno prave razliku!

Ako volis sestaka onda si odlucio, a ako zelis da ustedis na gorivu i registraciji onda ti ostaje 318i. Ali 318i ubedljivo gubi od 320d. 320d ti je tu u svakom pogledu bolji. Ima jacu startnu cenu ali ti se kasnije mnogo vise isplati. Prvo imas dosta vise snage, jer turbo itekako radi svoj posao, a sa druge strane imas manju potrosnju. Ja licno ne volim mnogo cipovanje, ali ako i to hoces da radis tu ti je dizel, kao sto znas, mnogo zahvalniji.

U sustini ako mnogo prelazis uzmi 320d, jak je i stedljiv, ako manje vozis, a hoces cisto radi uzivanja onda sestak 323i ( ali imaj u vidu registraciju i potrosnju! )

Eto, bio sam raspolozen da pomognem, pa se nadam i da jesam!

P.S. Uzmi u obzir i kupe verzije sa ovim motorima, mnogo su lepi! :)

Hvala na savetu lepo si sve ovo napisao

Kupe izbacam odmah jer mi treba porodican auto tj iskljucivo karavan verzija

i najverovatnije da cu uzeti 320D 2001-2002 god

Samo trenutno ne mogu dok ne prodam ovg wv passata sto imam :)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.