Recommended Posts

e pa prvo izvinjenje sto ne odgovorih i ne zahvalih se na savetima vezano za moj problem sa zmigavcem.prvo problemi sa zmigavcem (sto je bilo sasvim bezazleno) pa se inda desise problemi sa kompjuterom, stanom, poslom itd itd. na srecu sve se lepo zavrsilo i eto mene opet. a sto se tice zmigavca, samo da kezem da je problem bio u oksidiranim kontaktima na grlu od sijalice, tako da je isto zamenjeno i sad radi samo tako :D.

ali posle svih sr**a koja su mi se desila, zadesi me novi problem. pre neki dan sedoh u auto, vozao se, obavio sta sam ima i parkirao uvece na parkingu. ujutru sednem u auto, kad ono papucica od kvacila totalno bez otpora, kao da je pukla sajla. e sad, problem je sto nemam sajlu, vec hidraulicno kvacilo. ulja nigde nema, nista ne curi, sve mi izgleda kao da je u savrsenom redu. pomagajte i govorite sta mi je ciniti i gde voziti auto, posto sam ostao na novom beogradu, a jedini koga znam je alone u zemunu. ne znam cak ni sta se desilo, tako da svaki savet je zlata vredan, pa vam hvala unapred.

Link to post
Share on other sites

to se i kod mene desilo na e30...

prvo proveri da li imas ulja u posudi...

pazi ni kod mene nije nije ostavio trag na zemlji,ali kasnije sam ga odgurao na kanal i video sam da mi je donji cilindar propisao...zamenio sam ga i sad radi lepo....

proveri da li ti je tepih suv,ako je vlazan moguce i da ti je gornji cilindar propisao...donji cilindar kosta 1500din LPR-ov

Link to post
Share on other sites

tepih suv, sve suvo. doduse ne mogu da gledam ispod njega, mislim ne mogu da se zavucem pa da vidim kakav je od dole, posto je poprilicno nizak, ali na asfaltu nema nikakvih fleka, ni ispod njega ni iza njega.

uh, sto mrzim ovakva iznenadjenja...

Link to post
Share on other sites

zvao alonea u zemunu, kaze da 1600 din donji cilindar, a video sam na jos jednoj temi da je jos jedan kolega imao isti problem, tako da cim organizujem drugara da me slepa, odoh u servis, pa javljam rezultate.

hvala ti na savetima nelepo91.

Link to post
Share on other sites
samo donji cilindar i tu ti ne treba mehanicar, imas cela 3 srafa............

nisam ja bas nesto vican mehanicarskom poslu a i nemam gde da ga dignem, a kazu da naplacuju 1000 din ruke, pa rekoh za te pare..... u svakom slucaju hvala

Link to post
Share on other sites

evo da se javim.kvacilo popravljeno u aloneu.4100 din komplet servis (novi donji cilindar 1600, ulje 1500 i ruke 1000). bilo gotovo u toku dana. odslepao auto ujutru i posle posla dosao po njega :)

hvala jos jednom svima na pomoci i savetima.

Link to post
Share on other sites