Recommended Posts

Obrtomer dobija signal direktno sa kompjutera, ali je kod motora sa 6 on za jednu

trecinu "veci" od onog na motoru sa 4 cilindra

Znaci ako uparis sestaka sa satom od cetvrtaka pokazivace za trecinu vise obrtaja

Pa me interesuje jel to moze da se koriguje u satu

Link to post
Share on other sites

Postoji VDO i Motometer instrument table. Takodje ima nova i stara verijanta, mislim da ti je najvaznije da prvo znas ako ti je VDO ili Motometar. Mozes da vidis "marku" kada gledas na samo komand tabli. Za starije vrste table, moras da izvadis celu tablu (par srafova i volan plus neki kablovi) pa na pozadini videces "coding plug" crni "uticnica" sa leve strane. ovako izgleda =0=.

Dok aa nove vrste nemoras da izvadis instrument tablu, mozes da skines plastiku ispod same table, pa sa desne strane da izvadis cip ili "Coding Chip". U celoj prici je bitno da imas cip ili plug za 6aka. Jel postoji razlika u frikvenciji izmedju 4 i 6 cilindra sto se tice "citanja" obrtaja. Ako ostavis chip/plug od 4 mozda nece da radi ali veca verovatnoca je da ti obrtomer cita ~12% veci obrtaj.

Samo da napomenem, nije pozeljno mesati chip/plug izmedju CDo i Motometer ili staru i novu verziju. Takodje ako imas VDO i hoces da razklopis tablu mozda ces videti Motometer "elektroniku". Ova tabla se tretira kao VDO jel je deo koj obrtomer koristi je VDO.

P.S. ovaj cip mora biti ispravan ako imas Trip/Bord kompjuter.

Pozdrav

Edited by Sasquatch
Link to post
Share on other sites

Imam stari tip, motometer tablu.. nabavio sam od sestaka neku neispravnu, ali je vdo

Nisam probao, ali ako plug ne odgovara onda moram traziti motometer..

jel sigurno da se sklopovi vdo i motometer ne mogu medjusobno kombinovati?

Link to post
Share on other sites

Ja zaista nisam nikada probao da mesam VDO i Motometar, ali sam citao na dosta stranih forum-a da ti se to ne isplati, ili prosto receno to je velika zajebacija. Za mesanje izmedju marke nisam imao prlike da okusim, ali amerikenjci i ko god vec ima forum-e na engleskom jeziku kazu da ne radi na cip/plug s jedne marke na druge, pa nisam se zezao s time (van evrope bmw je skup). Uradili smo 318i 84 na 333i sa VDO i coding plug sam uzeo iz VDOa... Ako si dobio dzabe tablu mozda bi bilo u interesu tebe i mene, mozda cak i celog foruma da potvrdis? U naj losem slucaju nece da radi pa ga sprizis, ali ipak veruujem da nece da ga przi nego samo da ne radi, zato sto nezna kako da ga cita. Pre ce biti da samo ne prepozna cip (koliko sam video) i dosadiceti sto nemas obrtomer. Barem mozemo da stvorimo bazu koristne informacije ako nista drugo. Ako dodje do njesra mozda mogu da ti nadjem Motometar plug za 6aka s nekog otpada i da ti dam cisto da ja saznam tu veliku tajnu... :)

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Evo velike tajne.. ;)

Skinuo sam coding plug skroz i sada radi kako treba, tj, tacno prikazuje obrtaje

Ako nekog interesuje na vrhu coding plug-a za 4 cilindra je broj 05, i taj se broj vidi, sto sam tek sad primetio,

kroz okruglu rupicu koja se nalazi na kraju skale za obrtaje

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Ljudi treba mi pomoc, imam identican problem (da ne kažem obrnut) pa da ne otvaram novu temu. Dakle, u kocki je bio šestak i instrument tabla za istog(VDO, stara bez čipa), sve je radilo kako treba. Sad imam m40 1.8 i sa istom tablom je radilo sve osim obrtomera. Promenio sam tablu, uzeo novi tip Motometer, stavio čip za četvrtaka i dešava se sledeće - svetli samo leva polovina (ili ništa u zavisnosti od položaja onog malog džeka sa jednom žicom na sredini, pošto ima 3), gorivo skoči na 30l i svetli rezerva, ne radi ni obrtaljka ni brzinomer. Drugari, ako neko ima ideju šta mi je činiti dajte savet.

Link to post
Share on other sites

Geknula je sijalica, u pravu si. Ne bi trebalo da je crkla i tabla tako da nisam ni razmišljao u tom smeru, ali nikad se ne zna, proveriću na ortakovoj kocki pa javljam.

Pozdrav.

Link to post
Share on other sites