Recommended Posts

Pozdrav svima imam jedan veliki problem sve sto sam dosad imao resio sam uz vasu pomoc pa se nadam da cu resiti i ovo.Dakle problem je sledeci imam kao sto rekoh 316 m10 E30 ima plin ali slabo vuce i na plinu i benzinu neznam sta moze biti u petoj pun gas nimakac vise od 110-120 jedva nekad 130 KM/h.Startnost nula len i trom. sta moze biti pomagajte.

Link to post
Share on other sites

Ako nisi menjao ulje onda mozda ne bi bilo lose da pokusas da vidis da nema nekog metala ili vode umesano u ulju. Tj da ti se nije "prosetao" klip ili da dihtung za glavu ne pusta vodu. Cudno mi je da imas razlicitu kompresju na vise cilindara. Ako nema nista cudno u ulju, onda je moguce da treba da proveris stelovanje tj tajming itd. U bilo kom slucaju meni je dobro poznato da plin susi usisne komponente pa je takodje moguce da ti se ne zatvaraju ventili potpuno.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

mislim da se oba steluju na 10(kada je hladan motor)zaboravio sam,pogledacu sutra na drugom kompu tamo imam autodatu pa cu da ti javim....a izvadi merac da vidis da li je pomesao ulje i vodu(primetices ako je pomesao)

Link to post
Share on other sites

Druze,kao sto neko rece,prvo filter vazduha,pogledaj da mu neki 'majstor' nije stavio nesto na usisu vazduha na air box-u,obavezno presteluj paljenje,proveri radi li na sva 4 cilindra....onda se javi...

Link to post
Share on other sites

TAkoje toje taj PIERBURG 1B jednogrli posto pominjes karburator dali si iti imao takvih problema i ako jesi kako si ga resio malopre mi pade nesto napamet da nije do one gume ispod karburatora da nevuce tamo fals vazduh on lepo radi ali nema snagu

Link to post
Share on other sites

Sa karburatorom nikakvih,ali sam nosac karburatora tj. tu gumu menjao posao mi je vukao fals vazduh!Paljenje,svecice,kablove...sve proveri!

Link to post
Share on other sites

Vezano za antifriz u ulju, primetices da ce ti ulje imati boju pokvarenog mleka :). Sto se tice filtera itd, mislim da u bilo kom slucaju kada kupujes auto to bi trebao da menjas ili barem da vidis nasta lice svecice, filter na usisnoj grani, kablovi... Nekako ne verujem da je to previse vezano za kompresiju cilindra jer ipak ventili bi trebali da budu jedini deo glave koji dovoljavaju bilo kakav protok vazduha u cilindar. Ako se ne zatavaraju kada treba gubis kompresiju. Znaci motor mora da bude na TDC za 1. cilindar, pa bregasti da setujes na pravo mesto, onda ventile. Ipak prvo proveri da nemas nesto u ulju, pre nego sto rasklopis motor. Pa ako nema nista barem si zamenio ulje, onda vec bih pogledao bregastu, ventile itd. Na kraju mozes karb.

Ako jos uvek nemas. ovde ti Bently Manual za e30 (na engleskom)

http://rs419.rapidshare.com/#!download|419l36|360399828|e30_bentley.rar|161184

lozinka: bmw

Takodje factory service manual:

http://www.mediafire.com/?tmn3nj4z2k2

I last but not least (ne preporucujem ali mozda znaci) Haynes Manual za M10, M20, M40 i M30

http://www.mediafire.com/?djwje2jhzhk

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

mislim da se oba steluju na 10(kada je hladan motor)zaboravio sam,pogledacu sutra na drugom kompu tamo imam autodatu pa cu da ti javim....a izvadi merac da vidis da li je pomesao ulje i vodu(primetices ako je pomesao)

ispravka,oba se steluju na 0,20

Link to post
Share on other sites