compact e46


Recommended Posts

Jos kada bih video sliku, bilo bi lepo. :pilot:

imam problem, ne pomaze mi nijedna od onih opcija... :angry: Interesuje me da li moze da se stavi volan iz istog modela samo u m-opremi umesto postojeceg koji je u sredini pravougaonog oblika... :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Treba videti prvo koji je air bag (jenostepeni ili dvostepeni), zatim kakav je nastavak ispod volana gde je sva instalacija i to je to. U principu, sve proveris, tako sto skines jedan i stavis drugi. da ne bi zajebao air bag, sve dok to radis, auto ne sme biti n kontaktu, najbolje izvai kljuc iz brave. Volan ti se skida na sledeci nacin. Za strane volana prema instrument tabli imas dva torex sraf, odsrafis njih, pa skines, air bag. Potom sa kljucem br. 16, odsrafis volan, odkonektujes sve svojeve ( sirena i air bag), zatim skines volan. Postupak stavljanja je obrnut.

Link to post
Share on other sites

Treba videti prvo koji je air bag (jenostepeni ili dvostepeni), zatim kakav je nastavak ispod volana gde je sva instalacija i to je to. U principu, sve proveris, tako sto skines jedan i stavis drugi. da ne bi zajebao air bag, sve dok to radis, auto ne sme biti n kontaktu, najbolje izvai kljuc iz brave. Volan ti se skida na sledeci nacin. Za strane volana prema instrument tabli imas dva torex sraf, odsrafis njih, pa skines, air bag. Potom sa kljucem br. 16, odsrafis volan, odkonektujes sve svojeve ( sirena i air bag), zatim skines volan. Postupak stavljanja je obrnut.

Hvala puno druze... Probacu, ali mislim da je to previse za pocetnika, bojim se da ne zeznem neki dzek... Ali u svakom slucaju VELIKO HVALA

Link to post
Share on other sites

Znam da dosadjujem, ali me interesuje da li je neko upoznat sa troskovima odrzavanja compact-a, trenutno imam peugeot 307 hdi, pa cisto ako neko zna da li je bmw mnogo zahtevniji i skuplji za odrzavanje...

Link to post
Share on other sites

Koji motor??? Sta te konkretno interesuje??? Meni na e36 328IA osnovni servis je oko 100 evra (filter goriva, ulja, vazduha, kabine i zamena ulja). Kada sam ga uzeo jos je otislo oko 400 evra za zamenu rolera, spanera, kaiseva, svecica, ulja u menjacu, filtera istog itd.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...