e46 316ti zamjena spanera i klizaca lanca


Recommended Posts

Vidim da je kod motora N42-B18AB boljka klizac lanca(11317512520) i zatezac istog(11311439851)..

U ove hladne dane dok je motor hladan pojavio se neki cudan zvuk iz motora koji skoro da nestane kad se ulje u motoru zagrije na radnu temperaturu. Ubacim u 1. i zaletim auto cim pritisnem kuplung pojavi se taj "rrrrrrrrrrrrrrr" zvuk, kako padaju obrtaji tako se i zvuk mjenja. Isto se desava prilikom prebacivanja iz 2.3. i 4. brzine

Nesto razmisljam da pokusam zamjeniti samo zatezac klizaca(11311439851)posto je posao jednostavan i ne zahtijeva namjenski alat.

Svaki savjet, preporuka, neka vasa iskustva su dobrodosli.

Radi se o BMW 316ti Compact /04.god

U motoru je Castrol Magnatec 5W-40 c3

Link to post
Share on other sites

Jesi siguran da je problem u natezacu ili lancu jer obicno lanac se cuje kad je motor na radnoj temperaturi pa je ulje retko.kod tebe kazes da se cuje dok je hladan mozda ne dodje ulje do natezaca pa se zato cuje kad se malo zagreje to se izgubi.Mozda da probas prvo sa redjim uljem u zimskom periodu.poz

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Kupio sam ove dijelove, origigi BMW made in Germany... sad mi treba preporuka za dobrog majstora u NS.

Zanima me dal se kod zamjene tog plasticnog klizaca (vodilice lanca)skida glava motora.

Koliko vremena treba da se sav posao kvalitetno odradi.

Motor N42B18

nadam se da me necete po obicaju iskulirat

Link to post
Share on other sites