E46 ramena na kojima moze da se menja kugla


Recommended Posts

Jeste, uz viljusku idu dve kugle, koje se posle mogu menjati kad riknu.

Sto se silena tice ja sam vrsljao i iskopao da su dobri neki "Powerflex" s' tim da ih je teze naci u paru samo za viljusku, nego ih prodaju kao neki kit za prednji trap (2 za viljusku i jos 2 za koje se ne secam gde idu).

Eo ga link kako izgleda Meyle HD viljuska:

E sad dal' je 100% dobra dal' nije, to cemo morati da proverimo na svom autu s' obzirom da Meyle kod nekih ima losu reputaciju i da je u proslosti imao skrnave delove (a mozda ni nisu bili original Meyle, a bili u prometu u Srbiji, djavo ce ga znati). Na stranim forumima ne pljuju HD seriju i stavljaju je u rang sa Lemforder-om koji kako kazu radi za prvu ugradnju. S' tim da na originalnoj viljusci ne pise "Lemforder", a ljudi su poredjenjem zakljucili da je originalna apsolutno identicna Lemforder-u i po izradi, odlivak je identican, gramaza, oblik, itd. Cak stavise, ko od stranaca razje*e Lemforder, raspituje se i razmislja da uzme Meyle HD, posto njima daju 4 godine garancije.

Bilo - kako bilo, moja racunica je: Svake dve godine nek' zamenim kugle i miran sam, trap utegnut i ne moras da cekas da ti se skroz razdrndaju kugle da bi menjao viljusku, nego kako koja olabavi turis novu i miran. Ili jos jednostavnije: Jeftinija je jedna nova kugla nego remont postojece, pa i da je skuplja - novo je novo.

Ma....prvo nepotrebno zakomplikuju stvar pa ti posle prodaju ,,inteligentna,, resenja koja su u principu ista kao na autima od ranije

Edited by Ljilja
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Kako su se do sada pokazala ramena, jesi u medjuvremenu imao kakvih popravki.

Mene ceka zamjena pa eto volio bih iz prve ruke cuti isplati li se kupiti Meyle HD.

Kakve su trenutne cjene i gdje ih kupiti u BG ili NS

Link to post
Share on other sites

Druze, ja sam prezadovoljan. Meyle HD sljaka bez problema.

Inace, posle jedne ipo zime vozene na 17 coli (leto isto 17 coli), nema greske. Skoro sam bio na optici, posto sam malo zakacio neki ivicnjak, nije pipnuo nijedan sraf, sve je po fabrickim parametrima.

Gazela Komerc u BG-u je distributer za Meyle (bar je bio kada sam ja kupovao), ali mislim da su njihove maloprodajne cene visoke. Potrazi prodavnicu auto delova koja ne dere sa cenama, a radi sa Gazelom, neka ti provere cenu i ako odgovara poruce viljuske, posto mislim da ce dobiti dobar rabat i da ces kod njih uzeti jeftinije nego u Gazelinoj maloprodaji (tako sam bar ja uradio, uzeo sam u prodavnici NS Lamela u Novom Sadu)

P.S. Znaci obavezno da bude Meyle HD, ne obican Meyle

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Sledi mi menjanje viljuski jer ima lufta i ova varijanta sa kuglama koje se menjaju mi dobro zvuci. U maloprodaji Gazele su 13.400 ali rekoh da okrenem Lamelu u Novom Sadu po preporuci koju si napisao. Lik iz Lamele je bukvalno napljuvao ove HD viljuske i kaze da je njih samo narucio za tebe i na to kada sam mu rekao da si bas zadovoljan sa njima, on kaze da si mu drug i da verovatno nisi napisao da su ti riknule kugle posle 7 meseci. Koliko vidim proslo je vise od 7 meseci kada si uzeo kugle i ostavio pozitivan komentar.

Da li je jos neko uzimao Meyle HD viljuske? Ne znam vise sta da mislim.

Link to post
Share on other sites

Poslovno sam prethodne tri godine proveo u Novom Pazaru i nisam imao lovu za nove viljuske tako da sam tamo odradio remont. Za te pare, ako se ne varam 30 ili 40 evra sam bio i vise nego zadovoljan. Naravno, novo je novo i tu nema spora, ali je i bolje remontovati nego voziti sa razmrdanim kuglama. Pa jedno dve godine su mi izdrzale, iskreno, nisam vise ni ocekivao.

Juce sam uzeo Meyle HD, u petak ih montiram pa cemo videti sta i kako. Uzeo sam par viljuski u Gazeli i dali su mi garanciju 2 godine.

Link to post
Share on other sites

Ljudi, Meyle HD viljuske i sileni namontirani 16.02.2011. U medjuvremenu 3-4 puta kontrolisana geometrija trapa, sve stoji u fabrickim parametrima, od tada mi nijedan sraf nisu dotezali prilikom optike tj. reglaze trapa (inace i zimu i leto vozim na 17-kama), pre 3 meseca sam poslednji put kontrolisao geometriju trapa. Inace kugle nisam menjao, a na Meyle HD se mogu menjati. Cak i lik koji mi radi optiku je prijatno iznenadjen da nema potrebe da se okrene nijedan sraf posle toliko vremena.

Neko od clanova je bio na vezi sa Albinom iz Lamele, pa mu ovaj rece da sam mozda menjao kugle posle 7 meseci, ali nisam hteo napisati. Albin je moj dobar drugar, ali me malo zaje*ava :) On takav stav prema Meyle HD ima zato sto je Meyle konstantno bio los i normalno je i po mom misljenju cak pohvalno da trgovac auto delovima izbegava takve proizvodjace (i Nino je dosta skeptican prema kvalitetu Meyle HD, ne kazem to u losoj konotaciji, vec jednostavno lik nece da rizikuje, stiti svoje musterije), inace Albina sam jedva ubedio da mi nabavi Meyle HD, jer covek jednostavno drzi do npr. Lemfordera koji je sigurica kvalitet i sl.

Da se razumemo, kada sam trazio nove viljuske, guglao sam kao nenormalan po stranim forumima i npr. Narocito Britanci su dosta hvalili Meyle HD, tako da nisam slucajno odabrao to. U svakom slucaju, sa Meyle HD je bolji odziv na volan, ali zato i vise prenosi reljef asfalta na volan i vrlo, vrlo malo je tvrdji, tako da ko ne voli te stvari, neka se opredeli za Lemforder, ali da se razumemo, ne moze mi niko reci da je Meyle HD los, licno sam se uverio da je ekstra, ali vodite racuna da ne bude obican Meyle, nego HD tj. Heavy Duty.

Pozzz

Link to post
Share on other sites

Stavio sam juče Meyle HD i centrirao trap, novo je novo, potpuno druga priča. Jeftinija je varijanta naravno remontovati stare i čak su mi u servisu nahvalili spominjanog lika iz Kragujevca sa kojim i sarađuju i koji daje godinu dana garancije, ali sam ipak rešio da uzmem nove viljuške. Stare sam sačuvao i u svakom slučaju ih mogu remontovati i imati kao rezervne ili ću ih verovatno prodati. U servisu gde sam montirao viljuške i gde inače ugrađuju lemforderove imaju prilično visoko mišljenje o Meyle HD i kažu da je pojačan i odličan za naše puteve. U svakom slučaju imam dve godine garancije i zamenljive kugle tako se nadam da su tu muku skinuo sa vrata za neko duze vreme.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...