Recommended Posts

drugari znamima me sledece, bio sam danas kod majtora radio nesto oko trapa i kaze mi da mi je slaba masa na motoru, i da bi trebao elektricar da je izvuce na blok gore recimo. zanima me sta to moze da mi steti motoru, instalacijama, meni auto normalno radi, nikakvih nemam desavanja, jedna samo sitnica ima nejasna a to je da kad upalim auto ujutri ili preko dana pokaze mi na tabli lampice asc i abs ali ih ugasi posle sekundu.. u toku voznje ih ne pojavljuje znaci samo kad upalim auto.

moze neki savet oko toga..tj sta znaci slaba masa i sta moze da prouzrokuje? naravno vec od ponedeljka cu to da sredim kod elektricara jer ide vikend pa svi odmaraju, ali me zanima da znam o cemu se radi

Link to post
Share on other sites

kada je slaba masa na motoru,auto malo slabije vergla jer malo struje stize do anlasera,tj masa dolazi preko nekih tanjih vodova ili preko neke sajle i sl.znaci treba da se pojaca masa i poveze nov komad kabla sa sasije na blok,verovatno je mislio da je pletenica za masu losa ili ostecena

Link to post
Share on other sites

da pletenica je u pitanju rekao je i valjda je slomljena ako se navaram,cini mi se da je tako rekao pa je onda prevezano sa nekim zicama..i rekao mi da odem kod elektricara da to prespoji

Link to post
Share on other sites

ma gde umem sam, da znam uradio bi ranije nebi morao majstor da mi kaze da idem kod elektricara. to se nalazi kod desnog tocka negde tj ispod filtera vaduha a iznad turbine koliko sam ja shvatio..mozda neka sema kad bi imao.. sta kako..mogu li da kupim tu pletenicu novu pa da se stavi nova, koliko to cudo kosta?

Link to post
Share on other sites

kupis drugu pletenicu ili kabl za masu sa papucicama,jedan kraj zavijes na neki sraf na sasiji gde ti odgovara,a drugi kraj na nekom srafu na bloku isto gde ti odgovara,malo osmirglas mesto lalezanja zbog bolje mase i namazes mascu da ne rdja,mozes na srafove gde je bila stara pletenica,ili ako ti je nezgodno prici moze i na neki drugi sraf koji je pristupacniji

Link to post
Share on other sites