Recommended Posts

Ja licno ne bi menjao,ipak ce ti biti registracija skuplja ako ti to nepravi problem ,dizela nikad nisam imao tako da ne znam kako se ponasaju tj.ti stariji modeli.Vozio sam e90 320 d on je extra to bi vec uzeo. :)

Link to post
Share on other sites

benzin je benzin

između ostalih vozio sam i 520i ali 24v sada vozim 524td iako nema drastične razlike ipak sam za benzinca možda zato što baš ne volim dizele

s druge strane ako gledaš uštedu na potrošnji koja je ogromna prednost je na strani 524 ali nemoj zaboraviti registraciju od skoro 400 e

sračunaj šta dobijaš šta gubiš pa odluči

Link to post
Share on other sites

benzin je benzin

između ostalih vozio sam i 520i ali 24v sada vozim 524td iako nema drastične razlike ipak sam za benzinca možda zato što baš ne volim dizele

s druge strane ako gledaš uštedu na potrošnji koja je ogromna prednost je na strani 524 ali nemoj zaboraviti registraciju od skoro 400 e

sračunaj šta dobijaš šta gubiš pa odluči

S" obzirom da 524td trosi 10 i jace po gradu, a cena nafte otisla u tri p...e materine i nije neka usteda na gorivu.

I to malo razlike potrosice na odrzavanje ( kvarove ) dizel agregata, pa jutarnja paljenja zimi, paklene dnevne temperature leti...

Osim ako nije nasao 524 sa 100000km i manje sto je ravno sf filmovima!

Link to post
Share on other sites

tačno je da troši toliko ali dizel je skoro 15 dinara po litri jeftiniji a ako još uzimaš od nekog ko vozi u JP po još 15 dinara jeftinije računica je prosta :)

što se kvarova tiče nemora da znači da ako je dizel da se stalno kvari

o jutarnjem paljenju neću ni da komeentarišem

pred zimu 6 novih grejača i dobar akumulator aditiv u rezervoar ili 10 l e.dizela na rezervoar i nema problema sa paljenjem

paklene temperature + pakleno dobar visko = nema problema

meni je 90% gradske vožnje

Link to post
Share on other sites

Ma nemam kombinaciju za zamenu za 524,vec samo pitam jer mozda bude,a ja bi vise voleo 525i! Ovaj autic mi je ok i zbog potrosnje i registracije,ali obzirom da sam pre ovog vozio bmw 730i,audi 100 C4 2.4d,i alfu 155 2.0 turbo Q4,ovo mi je malo slab motar,pa me malo i nervira.Mislim ide on prilicno dobro,al ne osecam tu snagu koju bi voleo i na koju sam navikao. Toje razlog zasto bi menjao auto. A reg.i ostalo jbg... pa ako neko ima nesto sto valja i sto bi me zanimalo(525i vise),tu sam!

Link to post
Share on other sites

tačno je da troši toliko ali dizel je skoro 15 dinara po litri jeftiniji a ako još uzimaš od nekog ko vozi u JP po još 15 dinara jeftinije računica je prosta :)

što se kvarova tiče nemora da znači da ako je dizel da se stalno kvari

o jutarnjem paljenju neću ni da komeentarišem

pred zimu 6 novih grejača i dobar akumulator aditiv u rezervoar ili 10 l e.dizela na rezervoar i nema problema sa paljenjem

paklene temperature + pakleno dobar visko = nema problema

meni je 90% gradske vožnje

Od nekog ko vozi u JP mozes da uzimas i benzin ispod cene.

Sto se kvarova tice dok sam rasturao 524td zadnji sraf sam od motora prodavao.

Dzaba novi grejaci pred zimu kad je 95 posto tih automobila sa kompresijom u maleru i nov visko i el. ventilator nece ohladiti motor kome je glava u problemu.

Naravno da ne znaci da ako je dizel ce se vise kvariti, cak je dizel pouzdaniji od benzinca, ali pricamo o dizelima starim u najboljem slucaju 15god i kad to pomnozis sa godisnjom kilometrazom stedljivog auta dolazimo do kilometraza 300000km pa navise ( normalno u srbiji svaki je presao od 120000 do 160000 a na kilometar satu izlizani navoji od odvijanja i zavijanja srafova ) onda je normalno da je pouzdanost takvih motora dovedena u pitanje, da ne pricamo o odrzavanju i cackanju raznoraznih nazovi majstora.

Nekazem da je tvoj auto takav, nisam ga ni video ali je 95posto takvih i gorih, i kao sto sam ranije napisao ako je presao 100 tinak hiljada ( moze i vise uz pravo odrzavanje ) onda je ok u odnosu na 520 ali to je SF.

Link to post
Share on other sites

Od nekog ko vozi u JP mozes da uzimas i benzin ispod cene.

Sto se kvarova tice dok sam rasturao 524td zadnji sraf sam od motora prodavao.

Dzaba novi grejaci pred zimu kad je 95 posto tih automobila sa kompresijom u maleru i nov visko i el. ventilator nece ohladiti motor kome je glava u problemu.

Naravno da ne znaci da ako je dizel ce se vise kvariti, cak je dizel pouzdaniji od benzinca, ali pricamo o dizelima starim u najboljem slucaju 15god i kad to pomnozis sa godisnjom kilometrazom stedljivog auta dolazimo do kilometraza 300000km pa navise ( normalno u srbiji svaki je presao od 120000 do 160000 a na kilometar satu izlizani navoji od odvijanja i zavijanja srafova ) onda je normalno da je pouzdanost takvih motora dovedena u pitanje, da ne pricamo o odrzavanju i cackanju raznoraznih nazovi majstora.

Nekazem da je tvoj auto takav, nisam ga ni video ali je 95posto takvih i gorih, i kao sto sam ranije napisao ako je presao 100 tinak hiljada ( moze i vise uz pravo odrzavanje ) onda je ok u odnosu na 520 ali to je SF.

ma sve ok brate nisam se našao prozvanim jasno mi je o čemu pričaš i slažem se sa tobom u potpunosti

ako nešto ne valja na motoru džaba je sve

za sada nemam problema sa ovim a dokle će tako biti videćemo ali opet kažem benzinac je benzinac

što se benzina tiče ne znam zašto ali ga mnogo teže nabavljaju ili neće da rade sa njim stvarno ne znam

dok sam 520-icu vozio uglavnom sam na pumpi sipao

Link to post
Share on other sites

Vec sam negde pisao i verovatno postao i dosadan posedujem i jedan i drugi. :)

Kod dizela se kvari samo elektronika bosh pumpe i to zbog loseg goriva a ja do sad koliko ga imam vec dobrih 7-8 godina nisam imao nikakvih vecih ulaganja osim te elektronike. Ustvari i menjao sam turbinu x2, ali to zbog greske majstora jer je uvrnuo crevce......

Sto se paljenja zimi kao sto misko kaze i nemas problema

A sto se podizanja temperature tice moj nikad nije podigao preko radne temperature

I da presao je oko 230000km cak i mislim da je vise a ne trosi ulje uopste.

A benzinac po meni ima vise sitnica koje mogu da se zeznu i koje mene zezaju jos ako ima plin onda pa jos vise.

E sad ogranicavam se na iskustvo moje automobile ne mora da znaci da je tako....

E i da sto se potrosnje tice izadje na isto ako vozis na plin.

Znaci sve zavisi od stanja samih automobila glupo je da se ovako napamet prica.

Link to post
Share on other sites

Hm, aj ovako.

Vozim 524TD, pa info iz prve ruke.

1. Ne trosi 10l po gradu nego 8,5l-9l

2. Startan je kao 520, turbo je.

3. Paljenje bez problema, na prvu, (zimi) uslov dobri grejaci.

4. Manje se kvari od benzinca, naravno sve zavisi od stanja u kom se trenutno nalazi.

5. Te paklene vrucine zaboravi, jer 95% ima klimu kao standardnu opremu.

6. Te paklene vrucine zaboravi, jer se na manjem broju obrtaja krece u max-u.

7. Za one koji neznaju, taj dizel je bio motor godine.

Ima jos milion razloga, ali da ne nabrajam.

Ja sam za dizela, zato ga i vozim, ali zavisi od ljudi sta vise vole, dizel ili benzin.

Po meni zamena za 520 nikako, a 525 OK, pod uslovom da ima klimu, mada opet sta znam. Ipak klima leti mnogo znaci.

Link to post
Share on other sites

Hm, aj ovako.

Vozim 524TD, pa info iz prve ruke.

1. Ne trosi 10l po gradu nego 8,5l-9l

2. Startan je kao 520, turbo je.

3. Paljenje bez problema, na prvu, (zimi) uslov dobri grejaci.

4. Manje se kvari od benzinca, naravno sve zavisi od stanja u kom se trenutno nalazi.

5. Te paklene vrucine zaboravi, jer 95% ima klimu kao standardnu opremu.

6. Te paklene vrucine zaboravi, jer se na manjem broju obrtaja krece u max-u.

7. Za one koji neznaju, taj dizel je bio motor godine.

Ima jos milion razloga, ali da ne nabrajam.

Ja sam za dizela, zato ga i vozim, ali zavisi od ljudi sta vise vole, dizel ili benzin.

Po meni zamena za 520 nikako, a 525 OK, pod uslovom da ima klimu, mada opet sta znam. Ipak klima leti mnogo znaci.

svaka ti dala za ovo :)

hteo sam da napišem da troši manje od 10 ali nisam raspoložen za prepucavanje i ubeđivanje

Link to post
Share on other sites

Po meni zamena za 520 nikako, a 525 OK, pod uslovom da ima klimu, mada opet sta znam. Ipak klima leti mnogo znaci.

Zasto nije zamena za dizela nikako,a zasto za 525 jeste? Ako imas zivaca za objasnjavanje,objasni-ukratko. Klima nije bitna u ovoj prici(meni je i dobra i nije leti,zavisi iz kog ugla posmatras).

Link to post
Share on other sites

Zasto nije zamena za dizela nikako,a zasto za 525 jeste? Ako imas zivaca za objasnjavanje,objasni-ukratko. Klima nije bitna u ovoj prici(meni je i dobra i nije leti,zavisi iz kog ugla posmatras).

čini mi se da nisi dobro skontao mislim da je rekao nikako 524td menjati za 520 i

zašto ne 524td za 520i iz iskustva jer sam vozio oba mogu da kažem zbog svih prednosti koje je nirvana naveo i koje nije siguran sam da se i on slaže sa mnom a 525 je ipak druga priča u odnosu na 520

Link to post
Share on other sites

Po meni zamena za 520 nikako, a 525 OK, pod uslovom da ima klimu, mada opet sta znam. Ipak klima leti mnogo znaci.

Evo podebljah da vidis.

Vidi brate, 525 je startniji, brzi, i ima snage, ali opet mnogo vise trosi, dok 520 jedva ima snagu za masinu od 1,5 tone. Veruj mi da ces taj nedostatak kubikaze osetiti kad tad.

Kao sto rekoh, ako hocu brz i startan, izbor je 525, ako ti to nije toliko bitno, ali potrosnja ti znaci nesto onda dizel.

U svakom slucaju treba dobro razmisliti izmedju ova dva, dok po meni 520 ima mnogo vise nedostataka, u odnosu na oba ova navedena automobila.

Link to post
Share on other sites