MIGAVCI - kontrola koriscenja


Recommended Posts

...pored one racije na zatamnjena stakla...

...ovih dana su najavili strogu kontrolu koriscenja migavaca u svrhu bezbednosti motorciklista itd...znaci - bez obzira da li ima auta pozadi ili ne...jer se motorciklisti slabo vide itd...

Link to post
Share on other sites

slazem se da pravila treba da se postuju zbog bezbednosti svih nas, i ok je da zaustavljaju kad prekrsis neko pravilo, ali ova izivljavanja kad te zaustavi radi kontrole pa ti trazi dlaku me mnogo podsecaju na devedesete i uopste mi se to ne svidja

ja ne znam da li se tako zaustavlja u jos nekim zemljama ili samo kod nas

Link to post
Share on other sites

Ovo UOPSTE nije izivljavanje! Ovo se moze zaista nazvati akcija jer ce malo naterati ljude da koriste te zmigavce svojoj svrsi! A sto je nabitnije, radi se na vecoj bezbednosti motorasa(koje nasi vozaci cesto NE OCEKUJU, NE VIDE, 'ISEKU' i sl..). Ja sam imao situaciju da sam (sa motorom)obilazio kolonu i da mi je covek NAMERNO otvorio vrata 'malo da se ladi, jer nema klimu u stojadinu.. '. Ja ga pitam, dal si ti normalan, pogledam da si me video u retrovizoru, i ti namerno otvoris vrata.. Kaze on, pa sta ti ima da nas sve zaobilazis, a mi ko kreteni u guzvi.. Eto, to vam je jedna moja prica, sa pogleda motorasa.. -I MI u Srbiji, uopste nemamo tu kulturu.. A kamoli parking za motore kao Italijani! :P

Link to post
Share on other sites

ako si lepo citao sta sam napisao videces da se slazem da treba SVA pravila saobracaja da se postuju i da treba da se kaznjava kad se neko prekrsi, ali se sa druge strane ne slazem sa onim njihovim "kontrolama" kad te bez ijednog razloga zaustavi i onda krene da trazi nesto samo da bi te kaznio

a sto se tice migavaca ja najvise mrzim kad neko vec pocne da skrece i tek tada ukljuci migavac ili ga ne ukljuci uopste

Link to post
Share on other sites

mene nerviraju te njihove namenske akcije i racije...tipa: sad hvatamo one sa zatamljenim staklima...sad hvatamo migavce itd...

valjda treba da "o istom trosku" kontrolisu i ...zutu traku, i migavce i prekoracenje brzine i mob. telefone i tamna stakla itd. ...Znaci, kontrola postovanja propisa kontinuirana, sveobuhvatna i sto je najvaznije NESELEKTIVNA... :)

Link to post
Share on other sites

motociklisti su najranjiviji a istovremeno najbahatiji u saobrcaju....

cuvajte se i bog ce da vas cuva.

Link to post
Share on other sites

Ognjene vrati se u svoj post i procitaj sta si napisao, kolonu vozila ne smes obilaziti, tako da ni ti nisi postovao zakon, kao sto ja gresim tako i ti i svi gresimo, ali treba voziti polako cisto da nas srba ne ostane za pod jednu krusku...

Link to post
Share on other sites

Treba razlikovati motorcikliste i ovu decu na skuterima...

Prosle godine sam prisustvovao kada je devojcica jedna vozila skuter, od semafora do semafora na bulevaru sa 3 trake, u srednjoj traci,dok je pricala sa drugaricom koja je bila pozadi na sedistu. E sad bukvalno se okrenula skroz, do semafora maltene nije gledala gde vozi... Strasno...

Em je sebe ugrozila u saobracaju em i mene jer sam iso pored njih i blenuo ko nezdrav...(bile su oskudno odevene :P :D :D )

Link to post
Share on other sites