Recommended Posts

Kada upalim auto i krenem, kada predjem 20km/h u satu se zacuje "bzzzzzzzz" I kada je auto ugasen dam kontakt i pustim ga niz neko brdo na leru takodje kada predje 20km/h cuje se isto. To se zacuje i kada vratim kljuc na OFF. E od danas to "bzzzzz" se cuje 5 puta duze nego obicno, deluje otezano i zvuci kao neka pumpica koja se nateze da nesto odradi...znaci jedva, jedva to odradi, a ne znam ni sta radi. Isto to se cuje o kada prskalicama perem staklo, znaci ne cuje se pumpica za vodu vec to "bzzzzzzzzz" iz sata. Nikada me nije zanimalo sta je znao sam odradi uvek kada krenem sa autom i kada ga ugasim. Sta je to i cemu sluzi, i gde se nalazi???

Link to post
Share on other sites

za prskalice jedino ta pumpica moze da bude,ne znam sta drugo...meni je tako bilo kad mi prskalice nisu radile ta pumpa otisla,proveri je

Link to post
Share on other sites

Ma znam druze to, ovo se cuje u satu. Ima veze sa tim kada se pokrene auto, bilo da motor radi bilo da je na kontaktu, kada predje 20km/h nesto odradi u satu, ne znam sta. Pumpica za vodi radi svoje, skidao sam ja ceo sud za pranje stakla kada sam menjao motor, sa sve pumpicom, tek sam ga vratio pre par dana, i isto je to radio. Ovo me buni zato sto sada to nesto sto zuji ne zuji kao sto je zujealo, zuji ko da ga davi neko :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Nije u satu vec iza sata, neke E34-ke, uglavnom 535i poseduju WINDSCREEN WIPPER PRESSURE CONTROL BMW ga je sazvao (ADV system) sluzi za regulaciju pritiska brisaca na staklo, kada auto predje 20km/h aktivira se tim zujanjem koje treje sekund ili dva. Pritisak se menja u zavisnosti od brzine kojom se krece auto. Sistem se iskljucuje tek kada se auto ugasi. Nose ga modeli koji uglavnom poseduju ono automatsko pranje stakla koje se aktivira kada se klikne rucica ka volanu, ti modeli poseduju i grejace u prskalicama za staklo.

Eto ako nekom zatreba da se zna sta je.

Link to post
Share on other sites