Recommended Posts

Auto je pre 3 dana preuzet od limara...

Utisci: posle onog sudara kad mi je majstor zavrsio posao cinilo mi se kao da mi je auto legao na tu stranu vise, pomislio sam da je u pitanju amortizer ili opruga i izbedacio sam se pomalo i rekao sebi nema veze ionako idem na centriranje trapa pa cu srediti sta je vec...

naime nije u pitanju ni amort niti opruga "gospodin limar" nije uradio posao kao sto treba, spustio je taj rub koji je radio za 4cm o.O

a to sam video utvrdio kasnije... i da stvar bude lepsa to nije vrhunac... u garazi je ostavio ceo dan otvorena vrata i gepek pa je tako svetlo u kabini i gepeku sijalo ceo Bogovetni dan i noc i istrosilo akomulator skroz al nbtno napunili smo akomulator odma kod njega... dalje, kad je isao u farbaru da naruci farbu odneo poklopac rezervoara i pritom izgubio onu oprugu sto kad zatvoris poklopac drzi da se poklopac ne otvori, izgubio cep rezervoara ne zna ni on kako a ja jos manje razumem zasto ga je uopste skidao :S

elem sto je rekao da ce auto biti gotov u sredu a zavrsio ga u subotu...

ja sam njemu dao avans 10 000 da mi to uradi a svi radovi 13 000 je kostalo i dog se da mu platim ostatak kad zavrsi...

posto je cale otisao po auto kada je bio zavrsen pa nije ni primetio te sitnice, tek ja kasnije kad sam video...

i jutros me covek zove i trazi da mu dam ostalih 3 soma, ja mu reko da cu doci kod njega danas da mu objasnim kako nije uradio ono sto treba, medjutim bio sam u nekoj guzvi pa nisam stigao pa cu sutra da navratim kod njega ionako imam visak energije...

Rub koji je radjen - nisam lepo slikao od vrha pa se tako ne vidi sad kao sto treba nakacicu bolje slike

246671_1894495836802_1073755741_2105052_4658141_n.jpg

fabricki rub

247331_1894496036807_1073755741_2105053_1834974_n.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

svaka havarija je strasna,svi kazu nije to nista,100e,a gde je vreme,nerviranje,auto pun gita,boja koja nikad ne moze da se uklopi sa starom bojom...jos kad je los majstor..nikad to vise ne moze biti auto koji je bio i gubis i do 30% od cene koju si mogao dobiti za njega pre havarije...kad procitam ili mi kazu nije to nista samo me iznerviraju bzvz....

Link to post
Share on other sites

Secam se kad je drugar dao drugom drugaru mecku koja je btw bila apsolut casa i ovaj je slupa, ne jako.

Vlasnik (cale drugara) lepo u najskuplji i najkvalitetniji merc servis, pljus 1000e na racun onog pametnjakovica koj je stis'o, a ne zna ni sta je stis'o i svako ko prepozna da je nesto radjeno dobije 1000e od mene :prankster2:

Sta je poenta, ovakvih "majstora" kao sto je ovaj tvoj ima na gomile, a ono sto je najgore u celoj prici je sto si ti fakticki tih 200e bacio, bukvalno, jer posao koj je trebao biti uradjen jednostavno nije uradjen.

Bolje da si ostavio onako, malte ne.

Nisu samo limari krivi, ima i mehanicarske gospode takodje.

Jednostavno, prezirem ovakav (ne)rad, katastofa!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Stavljena pumpa juce... upalio na benzin iz prve bez verglanja :dance3:

poceo benzin da pisa na neka creva pod 'aubu, pa sam se juce CENZURA sa tim, mada je to reseno...

nisam imao dovoljno kinte da sipam corbu ne bi li ga poterao da vidim kako ce, bice veceras :)

bitno da je on povukao benzin i upalio bez muke... verujem da nece ni biti prob u voznji no' videcemo

evo i neka slika dok sam menjao creva :D

SP_A1854.jpg

Link to post
Share on other sites

@CasperBg82 hahaha :D :lol:

evo danas sipana corba i tu se javio problem... naime upali auto na benzin bez problema i verglanja, stisnem gas i cim predje 2500rpm on pocne da trokira, kao da ne ubrizgava benzin, sumnjam na filter, posto ko zna kad je posl put menjan pa je moguce prljav, zatim brizgaljke kolike su sanse da se one zapuse toliko? (ako neko ima da prodaje nek javi ili ako zna gde ima da se nabave) a drugi "problem" sto se tice pumpe za benzin kad dam kontak na sekundu se zacuje zujanje i kad upalim auto ona konstanto zuji i u toku voznje (cuje se u voznji na plin)...

jel moguce da je crkla ili da nema dovoljan pritisak, posto nisam menjao pupmu vec samo povezao postojecu, posto je bila raskacena... savetii...

Link to post
Share on other sites

icice detaljna pretraga ovih dana da se resi i taj problem... hocu za sada da vratim auto na standard kolko' tolko, a posle se da tjunirati :D

@casperBg82 sto se tice klapne sumnjam, ona je vezana na sajlu ne verujem da moze da zaglavljuje osetilo bi se, cim potopis gas osetio bi pod nogom da nesto nije uredu... mada opet nisam neki znalac, videcemo :)

Link to post
Share on other sites

Juce doputovai iz sela, vrhunac vikenda- na auto putu mi pukne var na zadnjem loncu od cevi sto ulazi u isti i pocne da varnici pri 170km/h (na plin) stanem u zaustavnu da vezem lonac da ne varnici i u tom momentu dok sam vezivao zicom pored mene proleti sleper ko zna koliko brzo i od onog vetra zabaci me u stranu dva metra, umal' nisam upo u njivu pored autoputa :D

Link to post
Share on other sites

Radilo se danas...skinut karter, skinuta pumpa i zupcanik... prvo zapazanje pre skidanje pumpe: videlo se odma da je lanac popustio i da nije 100% hvatao zupcanik na pumpi, kad je skinuta pumpa i zupcanik sa istog potvrdio sam svoje misljenje pre nego sto sam krenuo sa radovima - zupci na zupaniku su oblajznuli veoma i takodje se na zupcaniku vidi da je materijal poplaveo (otekao) zato sto lanac nije hvatao za isti, nego je vise drljao nego vrteo... inace, pumpa takodje testirana i utvrdjeno da nije radila...

sutra stize druga pumpa i zupcanik, sve se montira nazad i onda cemo da vidimo sta i kako...

SP_A1862.jpg

SP_A1863.jpg

SP_A1865.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

evo jedan mali UP... kupljen stranac 535 3.5 pa ce taj motor i menjac da idu u moju kockicu... a naravno bice tu dosta sexa oko toga, ojacace se vesanje, trapovi itd... nabavio sam vecinu potrebnih stvari, ovih dana cu da slikam pa da okacim...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

@marundza hahhaha to je kad mi je otpao pa slikano u servisu pre nego sto je poceo da se radi... :D sad nema lonca uopste :D

@nele11 nije jos, skupljaju se sredstva jos par dana ja se nadam, pa se krece u akciju :)

Link to post
Share on other sites

Istina samo kad bi mogao da nadjem tog vlasnika od ranije na forumu znacilo bi mi :P

231007_1868364303530_1073755741_2067755_4384355_n.jpg

hahahahah evo je i moja stara zastava ko li je sad vozi da mi je znati. PS ima tablu od opel astre unutra ja je montirao a bas me me zanima ko li je sad vozi

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.