Recommended Posts

Menjao sam dihtung poklopca ventila......stari poceo da popusta,pa rekoh aj na vreme to da odradim.Odem kod majstora i kad je otvorio video je da jedan SRAF(ili kako se ovo zove???) je pukao.Kaze on da treba da kupim ali da nije problem (za neko vreme i bez njega) jer ni ranije nije drzao.

Evo slike

dsc00736nd.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Dalje,sta se desava...kad je zavrsio posao..ja lepo krenem kuci medjutim auto mi nesto slabije vuce i trosi 20l/100km ...sto nikad nije radio.Rekoh mozda sam sipao neko govno od benzina.....boga pitaj.Danas krenem da upalim auto kad iza mene dimna zavesa ...BEO DIM.Kao da nesto mesa....mislim nemam pojma.Odem opet u LAV auto da pitam u cemu je problem, lik opet otvori one poklopce,pogleda bobine i svecice....onako jednu po jednu je vadio...i kaze "Ja ne vidim da je ovde nesto otislo,mada mislim da te neka bobina zeza".

Da li nekome mozda pada nesto napamet....e da i KUPUJEM ovaj SRAF sto treba za dihtung.

Hvala i pozz

Link to post
Share on other sites
Da ti nisu malko sjebali protokomjer?

Koliko ja znam on je desno od poklopca.......nisu ga cackali, mada moguce je da su nesto zakacili.Vidis, zaboravih da dodam ona kazaljka za potrosnju je nekako nestabilna....nekad kao da zaglavi ....moguce je da si u pravu to za protokomer.Kako je najlakse proveriti sem dijagnostikom?

Link to post
Share on other sites

a i ti si naso gde da teras autio na servis :blink:

Koja strucnost treba da bi se zamenio dihtung .....jbg-a.Da sam znao terao bih kod Miska....medjutim ovaj iz Lav-a mi samouvereno rekao ....dovezi uradicemo....., a uostalom rade BMW.

Link to post
Share on other sites

Samo doooobro provjeren majstor je lijek, zajebi napucane servise gledaj stručnost. Moj majstor u BL radi u neuglednoj garaži u dvorištu al zato mi je naštelovao paljenje i karburator da je na minusu palio na po ključa i vukao ko lud.

Link to post
Share on other sites

Nasao sraf, ugradio.....ne baca ulje.Sada mi kazaljka za gorivo pici ko blesava (nerealno) ..., a i pokazuje da trosi 18l/100 .....sto nikad nije radio.Bio kod Miska u mirijevu.....medjutim nije imao vremena da pogleda.Neki tip dok ne odem kod majstora?

Pozz

Link to post
Share on other sites
ili da je pri montiranju popustilo negde.....

Dihtung lepo drzi(nema ulja nigde nit je masno),medjutim auto ne radi kako treba.Obrtaji su mirni ali ponekad padnu...pa se opet podignu(toga ranije nije bilo), auto ponekad zadimi otpozadi kao da je motor crkao(Inace dobro ga odrzavam,kompresija je odlicna...dobar motor).....kazaljka za potrosnju je potpuno poblesavila(skoro stalno na sredini ili na maksimumu...a kad kocim spusti se pa se digne itd....ne radi kako treba(a mislim da ona radi na principu merenja uvlacenja vazduha kroz protokomer)...auto povecao potrosnju na 18/100 pa cak i do 25l/100 , a ranije jedino kad ga razvucem ode na 14l/100 inace mu je neka zlatna sredina oko 11l/100 normalne voznje.Otisao sam opet kod njih na "reklamaciju" medjutim nije nista odradio.Proverio svecice ...i to je to.Na kraju sam popizdeo i rekao da dovozim auto kod njih da mi ga vrate u prethodno stanje ....bas sam bio grub ...tako da su mi zakazali za sredu pre podne pa dok ne zavrse...inace nije vredelo nista dok nisam poceo da pretim inspekcijom.

Strasno....

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao sličan problem, doduše na Fordu Sierri :rtfm: , kad sam radio nešto sasvim lijevo pogrešno spoje crijeva od protokomjera tako da je bio cirkus sa autom radio slabo na malim obrtajima i gutao gorivo ko lud. E kad su vratili sve na mjesto sve bilo po starom :good:

Link to post
Share on other sites