Pomoc...miris budji


Recommended Posts

E ljudi treba mi pomoc iskusnih. Ne vozim bmw (jos uvek), ali ovo oko cega mi treba pomoc nema veze sa markom i modelom automobila. Naime, u poslednje vreme mi se u kolima bas nesto oseca, da ne kazem smrdi, tj. vec duze vreme, od nove godine mozda, a sad sve vise otkako je spoljna temperatura visa. Najvise se oseca kad auto stoji duze vreme negde zatvoren, kad krenem negde ja otvorim prozore, proluftiram malo i to vise ne bude strasno, ali opet kad ga ostavim negde na parkingu opet isto. E sad ne znam sta bi pomoglo i kako da se otarasim tog smrada. Razmsljao sam da idem na pranje sedista, mada sad sve manje sumnjam da su sedista u pitanju, vec da su patosnice ili je mozda tapacirung od poda, pa bi mi bilo kakava pomoc da lociram odakle dolazi taj neprijatan miris i kako da ga se oslobodim dobrodosla. Ako je neko imao slicnih problema ili ima neku ideju bicu mu zahvalan.. :) :) :)

p.s. Samo da dodam da nije u pitanju neki odredjeni smrad, tipa izmet ili tako nesto, vec kao da je neka budj ili slicno...

Link to post
Share on other sites

Slabo ti se mi razumemo u hyundai :)

Mada, najvise sumnjam na tepih

Recimo na kocki ispod tepiha je neki kao sundjer, on zna preko zime da se nakupi vlage prilicno ako ne pazis

mozda je i kod tebe slican slucaj, pa se to sad ubudjalo :)

Link to post
Share on other sites

Doduse imao sam problema sa gepekom, tu mi je negde ulazila voda i budjalo mi je nesto, pa sam to izbacio, ali to je jos otkad bilo. Sad mi je gepek suv, a i tad kad je to budjalo u gepeku, osecalo se samo u gepeku, nije ulazilo u kabinu, jer mi je "odvojen" gepek, tako da sumnjam da je odatle. Mada moguce da je neka vlaga negde napravila problem, moram videti to za vikend da resim jer me vec nervira opasno..:)

Link to post
Share on other sites

Doduse imao sam problema sa gepekom, tu mi je negde ulazila voda i budjalo mi je nesto, pa sam to izbacio, ali to je jos otkad bilo. Sad mi je gepek suv, a i tad kad je to budjalo u gepeku, osecalo se samo u gepeku, nije ulazilo u kabinu, jer mi je "odvojen" gepek, tako da sumnjam da je odatle. Mada moguce da je neka vlaga negde napravila problem, moram videti to za vikend da resim jer me vec nervira opasno..:)

ne daj se,nerviraj i ti njega malo :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

jel bar znas iz kog dela auta se konkretno oseca to??? ako ne znas , nabij nos i trazi , al bice da je negde ulazila voda

takodje pogledaj da ti se neko djubre ( koje si mozda zaboravio da bacis ) nije zavuklo ispod sedista , meni se to desilo

Link to post
Share on other sites

jel bar znas iz kog dela auta se konkretno oseca to??? ako ne znas , nabij nos i trazi , al bice da je negde ulazila voda

takodje pogledaj da ti se neko djubre ( koje si mozda zaboravio da bacis ) nije zavuklo ispod sedista , meni se to desilo

pa ne znam odakle tacno dolazi taj smrad, probacu da nanjusim, ali mislim da nije od nekog djubreta ili tako necega...Ja sve mislim da su patosnice ili tepih posto to nisam nikad oprao ono kako se valja, nisam vadio nikad tepih, a i patosnice uglavnom samo usisam i malo prebrisem mokrim sundjerom ako treba. Ne preostaje mi nista nego da povadim sve to i operem temeljno, da prekontrolisem dal nema slucajno nekog djubreta ili dal negde ne budja nesto i u krajnjem slucaju da odem na dubinsko pranje sedista, mada sam cuo da to kao ne valja bas za sedista, pa ne znam sta mislite i o tome? <_< :)

Link to post
Share on other sites

sto ne bi valjalo???

a nemam pojma kao kad se jednom nakvasi taj sundjer u sedistima to vise nece biti to posle, mada to je samo nesto sto sam cuo, vrlo verovatno da to nema veze. A ionako ne mislim da vozim ovaj auto 100 godina pa da ce mi to sad napraviti neki problem i u slucaju da to nije bas pozeljno...

Link to post
Share on other sites

mislis da i ja njemu malo smrdim pa da vidi kako je?..:D :D :D

ma naravno,pa kako drugacije :pleasantry: nego posto je hjundai u pitanju,jesi mozda razmisljao da mozda nije ostao ispod tepiha neki mali kinez koji ga je sklapao,pa vremenom poceo da budja he,he :pleasantry: :preved:

Link to post
Share on other sites

ma naravno,pa kako drugacije :pleasantry: nego posto je hjundai u pitanju,jesi mozda razmisljao da mozda nije ostao ispod tepiha neki mali kinez koji ga je sklapao,pa vremenom poceo da budja he,he :pleasantry: :preved:

moze biti, mali korejanc ili par njih, zaboravili ovi u fabrici da ih izvade kad su stavljali tepih...:D :lol:

Link to post
Share on other sites

jok brate , niko nece da ti natapa ta sedista sa vodom i slicno , to je sve kao u fazonu suvo pranje

Koliko se ja razumem, tj. kako sam cuo koristi se para i usisava se dubinski, uglavnom budu mokra sedista malo. To mi je pricao neki lik iz perionice, kad sam se raspitivao oko toga, mada on nije rekao da ce skoditi to, normalno, to sam cuo od nekog drugog.

Link to post
Share on other sites