crni dim i ne prima gas pri paljenju


Recommended Posts

pomagajte ljudi

sta moze da bude

kad upalim auto prvih 15 tak sekundi nece normalno da primi gas i baca crn dim onda motor malo promijeni zvuk i dalje normalno radi,ide....

i tako skoro svaki put kad ga upalim

ponekad se desi kad ga upalim i hocu odma da krenem da se zagusi i ugasi,posle toga normalno upali

zamjenio sam filter od vazduha,nafte,skidao pumpu iz rezervoara i ocistio sito na njoj i opet ista stvar

Link to post
Share on other sites

ma vozi se slobodno,meni auto kada dugo stoji,pri hladnome startu , ne moze da se sastavi dobrih 5 minuta...cak ponekada izgubi i jedan cilindar...naravno sve dok se ne zagreje...poz !

Link to post
Share on other sites

Lici na pocetak kraja bosch pumpe, slicno samo bez dima se meni desilo pre mesec dana na e 39 2.5 tds-u. Nije imao pojma da upali i ostah nasred Ibarske na nekoj pumpi bedak

Link to post
Share on other sites

dobro pali a bos pumpa je remontovana

dimi samo kad ga upalim i hocu da dam gas a ako ne dajem gas ne dimi i tako 10,15 sekundi i posle normalno i ide i prima gas i ne dimi

moze li to da bude ako je lose gorivo

ili

da mi je oslabio pritisak na pumpi u rezervaru

Link to post
Share on other sites

dobro pali a bos pumpa je remontovana

dimi samo kad ga upalim i hocu da dam gas a ako ne dajem gas ne dimi i tako 10,15 sekundi i posle normalno i ide i prima gas i ne dimi

moze li to da bude ako je lose gorivo

ili

da mi je oslabio pritisak na pumpi u rezervaru

tu pumpu u rezervoaru iskljuci kao opciju jer i bez nje moze da radi ako imas vise od 20l goriva,meni smrdi na elektroniku bosh pumpe!

Link to post
Share on other sites

ma vozi se slobodno,meni auto kada dugo stoji,pri hladnome startu , ne moze da se sastavi dobrih 5 minuta...cak ponekada izgubi i jedan cilindar...naravno sve dok se ne zagreje...poz !

Lupis pa ostanes ziv, to sto tvoj ne sastavlja znaci da nesto nije ok, kao sto i ovom nesto fali, a najverovatnije kao sto neko napisa elektronika bos pumpe.

Link to post
Share on other sites

Meni kad se na pasatu to desavalo preko zime radio je sa 3 grejaca, kad sam zamenio problem resen, ali je i zima popustila (mislim sa onih -15) tako da ne znam je li samo do grejaca :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

Ako je pumpa ok kao sto rece, ja bih sada krenuo od grejaca, pa onda dizne. Ako je grejac ili dva crkla moguce je da dok ne sastavi rad u svim cilindrima izbaci naftu nesagorelu, normalno da zadimi....isto i sa diznama da ne sastavi rad dok svaka ne baci naftu onako kako treba. Kreni od grejaca, jer ako su otisli bar dva, njemu treba 10 sekundi da sastavi rad...normalno da to nije normalno ponasanje, posle kada je zagrejan grejaci mu ni ne trebaju pa zato normalno i radi.

Link to post
Share on other sites

Lupis pa ostanes ziv, to sto tvoj ne sastavlja znaci da nesto nije ok, kao sto i ovom nesto fali, a najverovatnije kao sto neko napisa elektronika bos pumpe.

...ma boli te uvo...vazno je da tvoj radi ko svajcarac...aj raspitaj se malo zbog cega ne sastavlja dok ne izadje na radnu temperaturu , pa zatvori prozor....

Link to post
Share on other sites