Recommended Posts

Pozz drugari,uzeh kocku 316i m40..interesuje me koje ulje u nju da sipam sad(bivsi vlasnik rece da je sipao 15w40 mineralno),i auto ima plin,ali slabo radi na benzin trokira i nece preko 4000rpm,od cega da krenem,dali da ocistim dizne prvo,auto se pali stalno na benzin i upali ali trokira...

Link to post
Share on other sites

M40 je dosta osetljiv motor.

Ja koristim 15w40 polu synthetic, ali moze da se koristi mineralno. Minimalna tezina koj bi trebao da koristis je 10w40 a neki ljudi koriste i 5w40 (synthetic).

Sto se tice plina, nisam ljubitelj i nemogu mnogo da ti pomognem. Moj savet je da menjas jeftine stvari kao sto su svecice, ocistis protokomer, proveris sensore. Proveri da nemas problem sa vakum na usisnoi grani. Onda tek da vidis za dizne. Takodje proveri pomocnu pumpu za gorivo, kada stavis kljuc u 2 poziciju moze da se cuje zujenje prvih par sekundi (samo se cuje na hladan start).

Koblovi mogu biti skupi ~5000 bez senzora ~7500 sa sensorom (moze da se nadje jeftinije ako malo potrazis),

Sve u svemu motor vredi mozda 200 evra u ok stanju, da ne bude veca dara nego mera.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Zamenio sam mu svecice danas,ulje filter za ulje... Auto slabo pali na benzin vergla dosta pa tek upali i moram da dajem gas da odma prebaci na plin inace ce da se ugasi,gledao sam to crevo sto ide od filtera do usisa i ispucalo je po malo na par mesta,zalepio sam trakom preko toga...Sad neznam sta da mu radim,da mi ga namestio da pali lepo na benzin i da radi...Jel imao neko slican problem?? motor 1.6 m40 :(

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...