Recommended Posts

Cale je jutros naleteo na neku rupu ako se moze nazvati rupom,ono je kanjon -.- i sada curi ulje,kako da sredim?

ja sam skoro probio moj,ako je onaj limeni deo kartera,posto je on iz 2 dela,onda lako i nije ni skupo,ako je aluminijumski deo kartera,onda samo nov karter.imam ja ovde majstora koji to radi,a nije skup.ja sam platio 600.00 din.dihtung kartera,i ovaj majstor ovde mi je uzeo 1500.00 din.da ga skine,ocisti,zavarai i ponovo sastavi.napomena: ne moze se variti obicnim vac aparatom,probice ga jos vise,ovaj ima neki aparat sto vari i aluminijum :e30:

Link to post
Share on other sites

ja sam skoro probio moj,ako je onaj limeni deo kartera,posto je on iz 2 dela,onda lako i nije ni skupo,ako je aluminijumski deo kartera,onda samo nov karter.imam ja ovde majstora koji to radi,a nije skup.ja sam platio 600.00 din.dihtung kartera,i ovaj majstor ovde mi je uzeo 1500.00 din.da ga skine,ocisti,zavarai i ponovo sastavi.napomena: ne moze se variti obicnim vac aparatom,probice ga jos vise,ovaj ima neki aparat sto vari i aluminijum :e30:

znaci da trazim te sto vare i alu. :D hvala,sutra cu da vidim

Link to post
Share on other sites

znaci da trazim te sto vare i alu. :D hvala,sutra cu da vidim

tu smo da se pomazemo,a ako ne nadjes,slobodno se javi,do mene ti treba 1500.00 din.za plin,pa cu ti dogovoriti kod ovog sto je i meni vario,taman u NS usput mozes kupiti dihtung,tu gde sam i ja kupio,samo mislim,BG je velik grad,sigurno neko i to radi :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Moj karter sam nosio na varenje ali ti odluci sam,mozes i da ga zamazes tecnim metalom i drzace bez brige.Drugar je tako uradio,dosta je jeftinije samo ocisti i osmirglaj dobro.

Link to post
Share on other sites

Ispustis ulje u cistu posudu, podignes auto na stranu da se nagne da se ne bi ulje i dalje slivalo tu gde je razbijen karter

Ocistis celicnom cetkom pa smirglom, onda razredjivacem

Kupis Loctite tecni metal, dvokomponentni, zamesas i namazes, ostavis par sati i vratis ulje

Link to post
Share on other sites

nemojte se igrati sa jeftinim stvarima

istina,bolje je kupiti drugi,ali cinjenica je da svako za sebe treba da odluci,ja sam platio 600 za dihtung i 1500 za ruke i krpljenje majstoru,sto znaci 2100 ukupno,sto je upola od cene polovnog kartera,na koji jos dodas cenu dihtunga i pojedini mogu dodati i ruke majstora,u koliko ne rade sami,pa sad svako nek odluci sta mu je bolje,a ja licno sam zadovoljan sa ovim sto sam zavario,za sad drzi i ok je :e30:

Link to post
Share on other sites