Recommended Posts

Pomagajte ljudi,cangrce mi klopara do bola,kad bi znao sta je nebi pitao za pomoc.

Kupim 2l ulja za diferencijal,po majstorovoj dijagnostici,a on kad ga digo na dizalicu kaze nije ulje,ima ga dovoljno,posle cacko,cako pa kaze,zadnji desni zglob.Aj sto sam dzabe kupio dve litre ulja,ali nemoram bas dzabe da kupim i zglob pa da nije ni on

Elem,kad krenem da vozim par kilometara senecuje nista,pa onda pocne pomalo i tise,i kao da se zalece,dok ga drzim na gasu u voznji ne cuje se,cim skinem nogu sa gasa...uzas kako cangrlja,i u krivinama se cuje,a zato dok sam vozo majstora ,nista!!!jel moze biti da je taj desni zglob?!

Link to post
Share on other sites

Prvo proveri zategnutost srafova na tockovima,podigni ga na dizalicu i proveri da nema ekstremne luftove u lezajevima (cimaj tocak od unutra ka spolja),nije lose da pregledas i kardan...Vrlo moguce je da ti je otisao zglob (niko ti nece prodati original a cena nije mala).Najlakse je promeniti poluosovinu (polovne kad su dobre mogu da traju jako dugo a nisu skupe).Nisi rekao koji je e21 u pitanju? Kakav ti je majstor "dijagnosticar" kad ti je rekao da kupis 2l ulja za diferencijal a u diferencijal staje manje od 1l (oko 0.9l)?

Link to post
Share on other sites

Homo zglob,lezajevi tocka ili diferencijal, jedno odtoga jeste ne verujem da je nesto drugo.I meni se to desava ali samo u krivinama,lupa i krlja uzas,otisao homokineticki zglob!

Link to post
Share on other sites

Sad vec nisam pametan...kao prvo to je 315-ka,83(lenj sam nikako da postavim koju slikicu),kao drugo pre nedelju dana sam stavljao nove gume,nemogu da verujem da ima veze sa zategnutosti srafova,sledece,majstor dijagnosticar je sef garaze u jednom javnom sektoru u Novome Sadu,sramota da kazem gde,cudi me da me tako zezno,kaze bio je skoro siguran,digo ga na dizalicu (sinoc) cimao...kaze da ima malo lufta u kardanu ali da to ide sa njegovim godinama,gledo...i kaze,zadnji desni zglob,njega danas nisam uspeo da nadjem u NS,ali necu odustati,ali sta je sad tu zona sumraka?!

Dok je auto bio na dizalici,posto je nova guma,doka sam se vrteo oko njega iskopam kamencugu iz ripne,i kad sam isao kuci...nista,odem na posao jutros(12km)...nista,vracam se kuci,tek pred kucom tek,tek se cuje,nisam pametan dali je moguce da ima jos koji kamencicda me to tako je.e...pametan nisam...

...i da,sad se culo kontra,dok vozim cuje se,a kad stanem na kvaciloi odvojim,prestane,i to ponavljam tek,tek...

Link to post
Share on other sites

Meni je na e21 315 (automobili clanova-bmw e21 315 Mali dobri auto) klaparalo pri oduzimanju gasa i malim brzinama,dotegao sam srafove tockova i sve je o.k.Ako su gume nove kamencici znaju da upadaju i prave vrlo neprijatno klaparanje,nije nista opasno ali zna da nervira.Cudno mi je da ti ne valja desni homo-zglob,obicno crkavaju levi kad auspuh pocepa manzetnu.Ovo zadnje mi nije jasno,kad stanes otpustis kvacilo i dok auto stoji da li se nesto cuje.Kad stojis u mestu a otpustas i pritiskas kvacilo da li se cuju neki zvukovi-mutacije?

Link to post
Share on other sites

Pozdrav kao prvo,naprotiv sto se tice manzetni,zakacena je vrlo malo bas desna,i to do tocka,donja,dok stojim nista se ama bas ne cuje,svi mi hvale motor kako broji :) ,ali zato u vozjni...videcu kakve ce mi matori zapazanja izneti,odvezao se na posao u trecu smenu...razmisljam da ga nazovem da proveri srafove na tockovima...

Link to post
Share on other sites

Taj motor sa originalnim karburatorom radi kao sat.Ako je manzetna pocepana,tu je usla voda i velika verovatnoca je da je otisao zglob..Kreni od tockova jer te to ne kosta nista.Kod kardana krstovi retko odlaze,zna da ode centralni lezaj kardana.Kod zamene ulja u diferencijalu treba promeniti platnu srafa za ispust ulja,u protivnom moze da ti vlazi ulje..Pozdrav i srecno!!!

Link to post
Share on other sites