problemi sa plinom na e36 318is


Recommended Posts

potrebna pomoc ako neko zna sta je u pitanju?

auto radio normalno na plin dok nisam pokusao da mu nabacim sportski filter za vazduh,napravio reducir na protokomeru izbacio kutiju fabrickog filtera i video da nemoze da radi tako

Posle sve te zajebancije vratio sve kako je bilo i pojavilo se trokiranje kada auto ubrzava i naravno BOOM!!!!

Ako neko ima predlog pricajte sta bi moglo da bude?

Link to post
Share on other sites

pa nema tu neke nauke,crevo,detonator,protokomer,ploca za plin i kutija filtera.Jel moguce da vuce negde fals vazduh pa se zbog toga ponasa kao da trokira jer nema dobru smesu vazduh-gas ???

Link to post
Share on other sites

danas sam predihtovao sve sastave nekim ludackim silikonom koji zabetonira sastav gde bi mogao da falsira.

i idalje isto,sada pocinjem od kablova pa dalje...

Link to post
Share on other sites

A jesi namestio onu deto klapnu kako treba, okrenuta nadole?

Mislim glupo bi bilo da sad menjas kablove i svecice kad je pre toga bilo kako treba

Mozda da probas da prestelujes plin, ipak je on osetljiv na odnos smese, mozda si pre skidanja imao negde fals vazduh i s njim je nastelovan

Link to post
Share on other sites

ljudi ovo se ne desava!i posle stelovanja i promene svecica i kablova idalje se desava isto

medjutim u jednom trenutku kada je poceo da trokira poceo sam da vadim jedan po jedan kabal,prva dva promeni rad treci ne reaguje,cetvrti isto promeni rad.izgeda da jedna bobina povremeno prestane da radi!!!

Link to post
Share on other sites

zamenjene sve cetiri nove!od prilike da imam duhove u autu :blink:

danas sednem da odem do Mladenovca kod coveka koji ima par rastuenih bmw-a da kupim bobinu i do tamo kao ni nazad nista,auto radi extra.vise nemam predstavu sta bi moglo da bude,videcu ujutu sta se desava kada se ohladi

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Evo mene opet,predhodni problem resen motor je falsirao kroz ventile 4 usisna i jedan izduvni bili iskrivljeni,tto sredjeno nov dihtung novi ventili obrada glave i bam gotovo!

Sad imam novi problem pri vecim obrtajima detonira na plin,cim se malo optereti motor on kaze BOOM!!

napravio sam ga da radi na benzin i to super ide ali na plin ni da cuje,ne smem gas da mu dam osecam se kao da vozim juga POMAGAJTE!!!

Link to post
Share on other sites

potrazi BRC do 110kw ili tako nesto,ja sam na 2.5 imao takav ali do 140kw,ponasao se perfektno skoro bez pucanja,a potrossnja mizerna :)...pozzzzz

Link to post
Share on other sites

hvala na savetu,vec sam resio problem u pitanju bio kabal iako su skoro stavljeni jedan probio a provalio sam tako sto me je roknula struja kad sam probao da promrdam malo :D

ali u svakom slucaju moram da odradim servis plina

Momci hvala jos jednom na svim savetima,super ste pozdrav!!!

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...